Jak przygotować pokój dziecka na powrót do obowiązków szkolnych

Jak przygotować pokój dziecka na powrót do obowiązków szkolnych

Powrót do szkoły może być dla dziecka trudnym okresem. Co zrobić, aby rok szkolny rozpoczął się dobrze i kojarzył się dziecku z pozytywną zmianą?

 

Danuta Baprawska, ekspert marki Dulux, prywatnie mama dwóch córekNajprostszym sposobem na rozpoczęcie pozytywnych zmian jest dodanie kolorów do pokoju naszego dziecka. Możemy to zrobić łatwo i szybko malując wnętrze odpowiednią farbą, jak Dulux Family Zone. Ważne, aby dziecko uczestniczyło w każdej czynności – od wyboru kolorów, po malowanie.

 

Czytaj również: Praktyczne sposoby ozdobienia ścian za pomocą farby i pędzla


 

To bardzo pomoże „przestawić się” dziecku z wakacyjnego luzu na tryb obowiązków szkolnych. Dodatkowo pochłonie jego uwagę i uwolni kreatywność. Dzięki temu nasze dziecko będzie się czuło we własnym pokoju jeszcze lepiej i będzie chciało spędzać w nim więcej czasu, zdobywając wiedzę, rozwijając pasje i odpoczywając. Jaką wybrać farbę do pokoi dziecięcych? 

 

 

Do pomieszczeń, w których przebywają dzieci, warto wybrać odpowiednią farbę. Powinna nie tylko zapewniać piękną kolorystykę, być odporna i wydajna, ale przede wszystkim powinna charakteryzować się minimalnym poziomem zapachu i emisji lotnych związków organicznych. Doskonałą propozycją jest nowa farba Dulux Family Zone opracowana specjalnie do aranżacji rodzinnych przestrzeni. Wyjątkowa paleta kolorystyczna, opracowana przy współpracy z architektami wnętrz, jest idealna do pokoi dziecięcych, by stymulować ich rozwój i pobudzać kreatywność.

 

Czytaj również: Jak się pozbyć uporczywej plamy na ścianie?

 

 

Receptura wyprodukowana bez dodatku rozpuszczalników odznacza się minimalnym poziomem zapachu i emisji lotnych związków organicznych, co pozwala na pełne korzystanie z odświeżonych wnętrz wkrótce po ich pomalowaniu. Jednocześnie, co istotne z uwagi na funkcjonalność, Dulux Family Zone zapewnia doskonale krycie, wydajność i odporność na zmywanie. Jakie kolory wybrać do pokoi dziecięcych? Kolorystyka pokoi dziecięcych powinna przede wszystkim odzwierciedlać charakter naszych dzieci.

 

 

Możliwości palety Dulux Family Zone są ogromne – od barw neutralnych i stonowanych, w których dobrze czują się dzieci będące introwertykami, aż to po intensywne róże, błękity, pomarańcze, żółcie i zielenie potrzebne do wyrażenia swojego stylu dzieciom i młodzieży o bardziej ekstrawertycznej naturze. Ważne, abyśmy pozwolili dziecku na twórczą zabawę kolorami i wzorami.

 

 

Poszukiwanie własnego stylu i własnej tożsamości to niezwykle ważny etap rozwoju osobowości. Wcielmy się w rolę doradcy, a nie dyktatora stylu. To pozwoli na większą otwartość w kontaktach z dziećmi i wzmocni nasz autorytet. Nie bójmy się kolorów, pamiętając że ścianę zawsze można łatwo i szybko przemalować. A radość i wdzięczność w oczach dziecka - bezcenna. 

 

 

Źródło: Ciszewski MSL / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17193 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 228

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >