Jak umeblować dom? Wybrać styl nowoczesny czy klasyczny?

Jak umeblować dom? Wybrać styl nowoczesny czy klasyczny?

Nowoczesne wnętrze nie musi być zimne i sterylne.

Styl nowoczesny charakteryzuje prostota rozwiązań oraz minimalizm zarówno w doborze materiałów, kolorów, jak i mebli. Popularne materiały w takim stylu to przede wszystkim stal, szkło i beton. Jednak sterylna i chłodna estetyka wnętrza ograniczonego tylko do takich materiałów może nie przemawiać do większości z nas. „Wykorzystanie drewna – materiału ponadczasowego, ciepłego w odczuwaniu, pomoże stworzyć przyjemny, przytulny klimat w każdym wnętrzu. Najpopularniejsze jest stosowanie drewna na podłogi. Jednak jeśli chcemy aby pomieszczenie było ciepłe wybierajmy ten materiał również w innej formie - mebli czy innych elementów.”  - mówi architekt Marta Miklaszewska, współwłaścicielka warszawskiej pracowni architektonicznej Projekt Duo.


Meble wykonane z najwyższej klasy drewna, naturalnych oklein oraz innych materiałów drzewnych dodadzą ciepła nawet dużym przestrzeniom, coraz popularniejszych w naszym kraju, loftów. Takie meble znajdziemy w oryginalnych kolekcjach autorskich Kolekcji Mebli Klose. Zróżnicowane pod względem design’u, czy wybarwień linie mebli nowoczesnych dają nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz.


„Najbezpieczniej jest ograniczyć rodzaj i kolor drewna do jednego, dwóch. Pomieszczenia, w którym zastosowano tylko jeden rodzaj drewna wyglądają  na bardzo spójne i ekskluzywne. Nie bójmy się jednak bawić kolorami i rodzajami. Nie jest to proste, ale efekt może być niepowtarzalny. Jeśli drewno ma się od siebie różnić, to niech różnica będzie wyraźna. Czy to odmienną barwą czy wzorem. Łączenie drewna jasnego z ciemnym lub drewna o różnym usłojeniu i fakturze daje bardzo dużo ciekawych możliwości.” – zauważa Marta Miklaszewska z Projekt Duo.


Prawie każda z linii mebli oferowanych przez firmę Klose dostępna jest w kilku odcieniach. Czereśnia antyczna, czereśnia orzech wenecki, czereśnia mahoń, dąb dark, czy buk jasny, brzoza/klon naturalny, lub orzech olejowany to tylko niektóre z bogatej gamy wybarwień mebli Klose. Pokuśmy się więc o nietypowe rozwiązania i wybierzmy meble zróżnicowane pod względem barwy. Zestawiając jasne meble z linii LiveArt czy Multiform w wersji buk twardzielowy z ciemnym wybarwieniem - orzech olejowany stworzymy ciekawy kontrast ożywiający wystrój mieszkania. Wyraźny rysunek słojów, charakterystyczny dla obu tych wybarwień nadaje prostym formom mebli dekoracyjności bez zaburzania minimalistycznej estetyki nowoczesnego wnętrza.  

Źródło: Pegasus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17192 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 194

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >