Jak zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo w kuchni? Płyta indukcyjna

Jak zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo w kuchni? Płyta indukcyjna

Dostępne na rynku urządzenia dla domu oferują całą gamę nowatorskich funkcji, któ-re często wyręczają nas w codziennych obowiązkach i sprawiają, że mamy więcej czasu dla siebie i bliskich.

 

Bywa jednak i tak, że w pogoni za nowoczesnością konstruktorzy tracą z oczu takie aspekty, jak wygoda i prostota użytkowania. Marka Siemens konsekwentnie udowadnia jednak, że połączenie innowacyjnej technologii i intuicyjnej obsługi jest możliwe. Kolejnym przykładem sukcesu inżynierów Siemens na tym polu jest nowoczesna płyta indukcyjna z systemem discControl. Sterowanie discControl stanowi udaną kompilację zalet klasycznych pokręteł z możliwościami, jakie oferują sensory.

 

Jak zaprojektować kuchnię

 

Sterowanie strefami grzewczymi polega na obróceniu palcem magnetycznych dysków, natomiast osiągnięcie żądanego poziomu mocy zostaje potwierdzone sygnałem akustycznym. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim wygoda i intuicyjność obsługi, która w ten sposób ma bardzo konkretny i namacalny charakter. Nie można też oczywiście pominąć kwestii bezpieczeństwa – po usunięciu dysków nie ma mowy o uruchomieniu urządzenia, co docenią np. rodzice małych dzieci.

 

 

Ale nowoczesny system sterowania to nie jedyna zaleta prezentowanych płyt. Przede wszystkim technologia indukcyjna jest o wiele bardziej energooszczędna niż inne rodzaje urządzeń grzejnych. Decyduje o tym zasada indukcji magnetycznej, która polega na wytwarzaniu ciepła bezpośrednio w dnie naczynia, a nie na całym polu grzejnym. Ponadto modele marki Siemens są niezwykle łatwe w utrzymaniu – ponieważ ceramiczna powierzchnia praktycznie się nie nagrzewa (przejmuje jedynie ciepło od gorącego garnka), wylanie jakiejkolwiek potrawy nie wiąże się z przypaleniem.

 

Jak urządzić funkcjonalną i ponadczasową kuchnię?

 

Inżynierowie marki Siemens opracowali ponadto innowacyjną funkcję shortClean, dzięki której jednym dotknięciem możemy wyłączyć całą płytę na kilkanaście sekund, zachowując w pamięci ustawienia poszczególnych pól grzewczych. Po przetraciu zabrudzenia łatwo powrócimy do pierwotnych ustawień bez potrzeby ponownego wyszukiwania pożądanego poziomu grzania. A jeżeli bardzo nam się spieszy, z funkcją powerBoost automatycznie zwiększymy moc dowolnej strefy grzewczej o około 50%.

Źródło: BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17342 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 297

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >