Jakie są nowe trendy w aranżacji wnętrz?

Jakie są nowe trendy w aranżacji wnętrz?

Natura, emocje, harmonia. Słowa klucze, które przenoszą nas w świat przyrody, spokoju i prawdy. Z ich głębi i bogactwa czerpie także Magnat, tworząc zupełnie nową serię fascynujących trendów w kolorystyce. Wraz z rokiem 2011 wkroczymy w nową fazę aranżacji wnętrz. Czytaj dalej


Wnętrz przepełnionych prawdziwymi emocjami, naturalnymi akcentami oraz własnymi pomysłami. Nawiązujące do nieomylnej przyrody trendy „Głębia Natury”, „Przeczucie”, „Powiew harmonii”, „Kolor Show” zawierają w sobie także pierwiastek spontaniczności, zachęcając nas do kreatywnej aranżacji naszych domów. Każdy z nas w pewnym momencie życia potrzebuje głębokiej przemiany. Poznanie prawdy o samym sobie zapewnia nam spokój i radość życia. Prawdziwa znajomość siebie staje się źródłem naszej ekspresji i interakcji z naturalnym światem. Na co dzień inspirujemy się właśnie naturą, wszystkim, co proste i piękne.

 

Jak uzyskać efekt betonu na powierzchniach ścian? Tynk dekoracyjny

 

Jednocząc się z otaczającą nas przyrodą - spełniamy się. Źródło płynące z głębi naturalnego świata napełnia nas czystym błękitem, jedwabistym dotykiem. Pokazuje swoje oblicze ukryte pod transparentnością i wielowarstwowością materiałów. Mieniące się w słońcu kolory zmieniają swe odcienie i barwy. Jasne, kremowe beże przechodzą przez pastelowe żółcie aż do kwiecistej pomarańczy. Trend „Głębia Natury” przejawia wiele cech naturalnego otoczenia. Łączy on w sobie łagodność zielni ze skromnością barw i odcieni kamienia. Różnorodne surowce w ciepłej kolorystyce o wysmakowanym wzornictwie inspirowane są Matką Ziemią i jej nieskończonym bogactwem.

 

 

 
Nowe, eleganckie barwy pochodzenia naturalnego to emulsje „Dostojna Perła” (S42), „Promienny Karnelian” (S7) oraz „Blask Kalcytu” (S19). Trend „Głębia Natury” przedstawia także inspirowane przyrodą niebywałe struktury: marmur, trawertyn, samum i pergameno w różnych, niespotykanych wcześniej odcieniach. „Przeczucie” to niezwykły proces, który dzieje się niekiedy w każdym z nas. Jest to przeżycie, które wnosi w nas pierwiastek twórczy, pomaga budzić się nowym wartościom. Zjawisko to ma szczególnie odbicie w designie, który jest jedną z form poszukiwań i kreatywności.

 

Dekoracyjny lakier do ścian z drobinami brokatu

 

Jest to podążanie za intuicją i indywidualizmem. Inspirowane tym trendem wnętrza są bardzo osobiste, dostosowane do naszych potrzeb i emocji. Jest to koncepcja przestrzeni, w której każdy zbliża się do siebie samego. W naszej podróży życia jesteśmy zbyt rozpędzeni, aby zawsze zwrócić uwagę na to, co ważne. Wiele wartości nam umyka. Dopiero gdy się zatrzymamy, możemy odkryć siebie na nowo. Mamy szansę dostrzec własną intuicję, przejść ważną przemianę. Z uwagą dobieramy wtedy barwy spotykanych przez nas osób i zdarzeń. Podążając na „Przeczuciem” jesteśmy bardziej świadomi własnych potrzeb. Z łatwością aranżujemy wnętrza naszych dusz. Na podstawie naszych prawdziwych emocji powstają najbardziej innowacyjne, osobiste przestrzenie.


 
Oryginalne barwy naturalnego pochodzenia kryją się w sobie emulsje: „Złocisty Topaz” (S4), „Ognisty Karnelian” (S40) oraz „Wysmakowany Oliwin” (S46). W trendzie „Przeczucie” znajdują się również szlachetne struktury: stiuk wenecki, glinka wenecka, velluto i intonaco o niebanalnych fakturach.

 

 
 
 „Harmonia istnieje we wszystkim pod warunkiem, że ją zauważymy”. W tym trendzie odnajdujemy koncepcję minimalistycznego wnętrza z prostymi formami. Meble i obiekty we wnętrzu współgrają z charakterem użytkownika. Stylowa prostota i niezwykła jakość stają się wyznacznikami tego trendu. Stwarzają one nieco nostalgiczny klimat połączony z subtelną elegancją. Trend ten to poszukiwanie harmonii pomiędzy przestrzenią i światłem. Unikamy tu stylistycznego manieryzmu, skupiamy się na gustownej szlachetności. Na pierwszy plan wyłania się niebanalna forma oraz jej związek z kolorem i otoczeniem. Paleta barw jest bardzo harmonijna i spokojna, utrzymana w lekko surowym nastroju. Trend wzbogacają unikalne zestawienia klasycznych motywów z nowoczesną formą. Wszystko podporządkowane jest idei harmonii kształtu, struktury i surowca. Idyllę tę przełamują z rzadka inne, oryginalne walory dekoracyjne. Ponad wszystkim unosi się niezmiennie delikatny klimat świeżego poranka.  


 
Łagodne i stylowe odcienie naturalnego pochodzenia to emulsje „Pastelowy Opal” (S1), „Aksamitny Agat” (S5) oraz „Górski Kryształ” (S26). Trend „Powiew Harmonii” to także nowe, praktyczne struktury: metallico, beton, velluto, intonaco i quarzo.


 

To zdecydowany i kontrastowy trend oparty na czystych i soczystych barwach. To koncepcja wnętrz, w której barwa odgrywa bardzo ważną rolę. Kolor jest niepowtarzalnym twórcą indywidualnego stylu, wyrażonego poprzez nasycone i klarowne akcenty. „Kolor Show” to piękny, barwny świat, gdzie idealnie dopasowane odcienie tworzą nasze wymarzone wnętrze. Ten tęczowy trend jest bardzo spontaniczny i niezwykle  energetyczny! Łączy w sobie to, co najbardziej modne i nowoczesne. Podczas „Kolorowego Show” sztuka, design i architektura spotykają się w jednym miejscu i wzajemnie na siebie oddziałują.

 

Jak uzyskać efekt betonu na powierzchniach ścian? Tynk dekoracyjny

 

Efektem tego spotkania są nowe, oryginalne barwy. Wszystko oparte jest o zasadę wyrazistego kontrastu, który poprzez swoją siłę wprowadza nową jakość do wszelkich pomieszczeń. Niezwykły „Kolor Show” ujmuje lekkością, geometrycznymi formami i wysublimowanym smakiem intrygujących odcieni. Łączy prawdziwe, głębokie emocje z nowoczesnym, światowym designem. Mocne i gustowne barwy naturalnego pochodzenia to emulsje „Miodowy Amber” (S50), „Tygrysie Oko” (S20), „Kuszący Rubin (S24) oraz „Zwycięski Aleksandryt” (S29). Trend „Kolor Show” to także innowacyjne struktury: stiuk wapienny, stiuk wenecki, grassi, metallico i velluto.

 

Źródło: Śnieżka / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Prezenty idealne dla każdego Liczba postów: 50 Grupa: Wnętrza Pewnie że porcelana to dobry prezent czy na ślub, czy na rocznicę, na parapetówkę czy tez inne okazje. Już kilkakrotnie kupowałem dla kogoś coś z porcelany i za...
  • Gdzie zamówić wysokokaloryczny węgiel? Liczba postów: 429 Grupa: Porady i op... No to Bordon44 trzymamy kciuki i czekamy na opinie po sezonie grzewczym jak tam się sprawdza węgiel od KGM oraz czy jeszcze będziesz zamawiał od nich opał w prz...
  • Wczasy w Hiszpanii Liczba postów: 12 Grupa: Ciekawe pom... Mam zamiar w tym roku wybrać się na urlop do Hiszpanii, więc na pewno zajrzę, bo dalej szukam ciekawej oferty :)
  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3724 Grupa: Porady i op... Wyczyścić będzie trudno. Najważniejsze to po prostu na czas je zaimpregnować.
  • Wanna do łazienki Liczba postów: 10 Grupa: Najnowsze t... Szukając pięknych i dobrze wykonanych baterii umywalkowych, kabinowych, ale również wannowych to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17323 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 223

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >