Jakie właściwości posiada farba termointeligentna?

Jakie właściwości posiada farba termointeligentna?

Za oknem wiosna, wszystko budzi się do życia. Dookoła zakwitają rośliny, słońce widać coraz częściej, a nasze samopoczucie dzięki temu się poprawia. Zaczynamy zmieniać wnętrza domów, odświeżać, aranżować na nowo i czujemy się coraz lepiej. Do pełni zdrowia i szczęścia brakuje nam tylko komfortu… termicznego. Co to takiego? Czytaj dalej

 

 

Często w natłoku spraw codziennych zapominamy o najważniejszej rzeczy – swoim zdrowiu! Musimy dbać nie tylko o pracę, ale także o naszą atmosferę w domu czyli tzw. komfort termiczny. Każdy z nas z pewnością nie raz odczuwał w mieszkaniu przeciąg, bądź było mu zbyt gorąco albo zbyt zimno. A istnieje tzw. stopień zadowolenia z temperatury, którą odczuwamy, czyli właśnie komfort termiczny.

 

Jakie czynniki mają wpływ na jakość powietrza w naszych domach?

Coraz częściej słyszymy o smogu i jego zgubnych skutkach dla naszego zdrowia. Ma on ogromny wpływ na jakość powietrza, którym przecież codziennie oddychamy. Na szczęście społeczeństwo zaczyna coraz mocniej interesować się tym tematem, sięga po maseczki, aby chronić się przed konsekwencjami wdychania trucizny. Co jednak ciekawe,  z jakiegoś powodu nie martwimy się już tak bardzo o… jakość powietrza w naszym własnym domu!


Jaskie właściwości posiada farba termointeligentna


Zima. Temperatura na dworze utrzymuje się na niskim poziomie. Wtedy w naszych domach zaczynamy palić w piecach. Im gorszej jakości piec posiadamy, w którym dodatkowo palimy nieodpowiednimi surowcami, tym większe zagrożenie, że w naszym domu będziemy wdychać zatrute powietrze. Liczne badania wykazują, że pył, który znajduje się w powietrzu naraża nas na śmiertelne choroby płuc, układu krążenia, a także zwiększa znacznie ryzyko wystąpienia nowotworu. Kolejnym dość poważnym problemem, z którym boryka się każdy z nas jest kurz oraz pyłki. Są to nieodzowne i bardzo uciążliwe elementy każdego domu,  wyjątkowo groźne szczególnie dla alergików. Unoszą się w powietrzu, osiadają na meblach, kanapach, zostają na pościeli, która jest idealnym miejscem dla rozwoju roztoczy kurzu domowego, ponieważ uwielbiają one miejsca wilgotne i ciepłe.

 

Czytaj również: Inteligentna farba, która zimą grzeje a latem chłodzi - czy to możliwe?


Jednym z wielu czynników wpływających na jakość powietrza w domu, choć nie tak groźnym, jest odczuwalna, wysoka temperatura w domu. Latem, kiedy termometry pokazują +25 stopni C, a na niebie nie widać żadnej chmury, chcemy często odpocząć od tak wysokich temperatur i schować się przed promieniami słońca. Wydawałoby się, że najlepszym do tego miejscem będzie nasz dom. Niekoniecznie. Zazwyczaj do naszych  mieszkań wdziera się gorące powietrze, które uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie. Czujemy się słabo, nie możemy się na niczym skupić. Taka aura jest szczególnie groźna dla osób w podeszłym wieku.

 

Jakość powietrza gwarancją zadowolenia

Jak to mówią „potrzeba matką wynalazków” i na problemy z jakością powietrza w naszych „czterech ścianach”, także w dzisiejszych czasach można znaleźć rozwiązanie. Wraz z   postępem techniki na rynku pojawiają się coraz to nowsze urządzenia bądź innowacyjne rozwiązania, które mogą polepszyć nasze samopoczucie i zdrowie. Do jednych z nich zaliczyć można domową stację pomiaru jakości powietrza – urządzenie szczególnie przydatne dla osób posiadających dzieci. Filtr powietrza także powinien znaleźć się na liście zakupów, jeśli chcemy chronić nasze zdrowie.


farba termointeligentna


Kolejnym sposobem na gorące powietrze z zewnątrz, które wdziera się do mieszkania i   sprawia, że w domu panuje wysoka temperatura, jest farba termointeligentna, która zawiera w sobie System Mikrosfer. System Mikrosfer tworzy na pomalowanej powierzchni termoizolację. – tłumaczy Waldemar Sas, Brand Manager Termointeligentnej farby CIQ – Taka farba ureguluje nam temperaturę w mieszkaniu, zadba o komfort termiczny, sprawi, że nasze mieszkanie nie będzie się przegrzewać, a my będziemy czuli się rześko i swobodnie.

 

Czytaj również: Farba do wnętrz, która poprawia jakość powietrza redukując formaldehyd z powietrza


Ważne jest także, aby zadbać o roślinność w naszym domu, ponieważ zielone rośliny mają zbawienny wpływ i przynoszą szereg korzyści, m.in.: chłoną kurz i inne zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, pochłaniają ciepło oraz podwyższają wilgotność powietrza. Mają również pozytywny wpływ na naszą psychikę. Zielony kolor uspokaja oczy i wycisza organizm. A cóż innego nam potrzeba po ciężkim dniu w pracy i wykonanych obowiązkach domowych?


Źródło: Preria / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 273 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...
  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 165 Grupa: Domy szereg... A czym się różni szeregówka od wielkometrażowego mieszkania? Chyba tylko dodatkową odpowiedzialnością: a usterki, za ogrzewanie, etc. a niedogodności taki same....
  • Ogrody Liczba postów: 191 Grupa: Ogrody Super, dziękuję Wam za te wszystkie porady! https://poradnikogrodniczy.pl/
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 133 Grupa: Nowości ara... Trafiłam na świetny wpis o urządzaniu pokoju młodzieżowego ;) https://blog.mirjan24.pl/jak-urzadzic -pokoj-mlodziezowy/ Poczytać warto!
  • dachy.wszystko o dachach.opinie Liczba postów: 15 Grupa: Robimy dach Ja jestem większym zwolennikiem dachówki np. betonowej Cisar, ale jeżeli chodzi o blachodachówkę to ze swojej strony mogę polecić Ci abyś sprawdził równiez mode...
  • Jak urządzić pokój dla chłopca? Liczba postów: 9 Grupa: Wnętrza Mój pokój dziecięcy powstał na poniekąd na zasadach podanych w tym artykule: https://www.rp.pl/Nieruchomosci/19082922 6-Od-czego-zaczac-aranzacje-pokoju-gosci nne...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17766 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >