Jakie znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia ma odpowiedni dobór rolet w oknach?

Jakie znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia ma odpowiedni dobór rolet w oknach?

Upały, szczególnie dotkliwie odczuwane tego lata, wpływają niekorzystnie na zdrowie, obniżają koncentrację i prowadzą do spadku energii. Miesiące letnie, ze względu na wysokie stężenie pyłków w powietrzu, to także trudny czas dla alergików. Nawet pracując z domu lub biura, trudno całkowicie zabezpieczyć się przed przegrzaniem organizmu, działaniem szkodliwego promieniowania UV czy dostawaniem się pyłków do pomieszczenia. O to, jak rolety przeciwsłoneczne do domu lub pracy mogą wpływać na ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, zapytaliśmy eksperta. Czytaj dalej

 

W okresie letnim w ciągu dnia konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie przed słońcem, także podczas pracy w biurze lub zdalnej w domu, kiedy wnętrza są nasłonecznione i ulegają intensywnemu nagrzewaniu. Zanim rozważymy instalację lub uruchomienie obecnego już w pomieszczeniu klimatyzatora, warto zadbać o odpowiednie rolety przeciwsłoneczne do domu i pracy, które pomogą wyregulować oświetlenie, temperaturę i zabezpieczą dodatkowo przed pyłkami i zanieczyszczeniami. To rozwiązanie jest nie tylko ekonomiczne, ale także korzystne dla zdrowia i samopoczucia.

 

Ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń

- Pomieszczenia w domu i pracy ulegają nagrzewaniu pod wpływem temperatury panującej na zewnątrz. Dlatego również w nich należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przed przegrzaniem organizmu. Klimatyzator jest dużym wsparciem, ale wymaga regularnej wymiany filtrów, czyszczenia, konserwacji – inaczej prowadzić może do alergii i stanowi szczególne niebezpieczeństwo dla osób zmagających się z problemami układu oddechowego. Klimatyzacja wpływa także na niską wilgotność powietrza, co może prowadzić do przesuszenia skóry i śluzówki oka. Jeśli jest to możliwe, warto zatem skorzystać z alternatywnych dla klimatyzatora sposobów, pozwalających ochronić wnętrze budynku przed intensywnym nasłonecznieniem – mówi Kamil Markowski, magister nauk o zdrowiu.

 

Jakie znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia ma odpowiedni dobór rolet w oknach?

 

Czytaj również: Rolety zewnętrzne – 5 zalet nowoczesnego systemu

 

Wybierając rolety przeciwsłoneczne do domu lub biura, które ochronią przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń, należy zwrócić uwagę na usytuowanie i wielkość okien. We wnętrzach umiejscowionych na ostatnim piętrze, posiadających skosy i na poddaszach, które narażone są na szczególne nagrzewanie, warto rozważyć montaż rolet dachowych. W ofercie Anwis znajdują się wysokiej jakości osłony wewnętrzne, które zabezpieczą przed dokuczliwym działaniem słońca, a ze względu na duży wybór kolorów i wzorów tkanin, estetycznie dopasują się do wystroju wnętrza. W przypadku dużych przeszkleń dobrze sprawdzą się Screeny, które posiadają różny stopień otwarcia OF, umożliwiający całkowite zaciemnienie pomieszczenia lub dopasowanie jego oświetlenia do indywidualnych potrzeb. Możliwe jest wykonanie produktu w dużych gabarytach do 18 m2, co w przypadku korzystania z klimatyzatora, zapewni dodatkowe wsparcie jego pracy i zmniejszy koszty eksploatacji budynku.

 

Rolety przeciwsłoneczne do domu i pracy chronią przed promieniowaniem UV-A

- Przebywając w pomieszczeniu podczas pracy i odpoczynku, warto zadbać o właściwe osłony okienne, które jeśli wykonane z odpowiednich materiałów, chronią dodatkowo przed działaniem szkodliwego dla skóry promieniowania UV-A. Stanowi ono ok. 95 proc. promieniowania ultrafioletowego, które przyspiesza procesy starzenia skóry i sprzyja rozwojowi poważnych chorób. Co istotne, ten rodzaj promieniowania może przenikać przez szyby, dlatego ich dodatkowe osłonięcie pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie – komentuje Kamil Markowski.

 

Jakie znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia ma odpowiedni dobór rolet w oknach?

 

Czytaj również: Jakie innowacyjne rozwiązania proponują producenci rolet?

 

Dodatkowe zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem UV w pomieszczeniach zapewnią rolety zewnętrzne SCREEN marki Anwis, wyposażone w zaawansowane technologicznie tkaniny. Wykonane z włókna szklanego lub poliestrowego pokrytego PCV, będą zapobiegać szkodliwemu działaniu promieniowania ultrafioletowego.

 

Osłony okienne odpowiednim rozwiązaniem dla alergików

Od początku wiosny aż do jesieni trwa okres intensywnego pylenia różnych gatunków roślin, szczególnie niesprzyjający dla alergików. Najbardziej narażeni są mieszkańcy dużych miast, ze względu na wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza. Zastosowanie odpowiednich rolet przeciwsłonecznych do domu lub biura zapewnia dodatkowo ochronę przed dostawaniem się do wnętrz budynków pyłków i zanieczyszczeń. Taką funkcję spełnią różnego rodzaju rolety materiałowe wewnętrzne, a także zewnętrzne, np. typu SCREEN. Ich tkaniny zostały poddane specjalnym atestom i są dodatkowo przyjazne alergikom.

 

- Wysokie stężenie pyłków w powietrzu może prowadzić do silnych reakcji u osób borykających się z alergią: nieżytu i świądu nosa, alergicznego zapalenia spojówek, a w skrajnych przypadkach nawet do astmy oskrzelowej. Oprócz konieczności wykonania niezbędnych testów i podjęcia leczenia pod opieką specjalisty, ważne jest, aby unikać wychodzenia z domu i przebywania w miejscach o intensywnym stężeniu pyłków. Szczególnie istotnym jest przestrzeganie tych zasad w słoneczne i wietrzne dni, kiedy mamy do czynienia z suchym powietrzem. Wówczas warto także pozamykać okna w pomieszczeniach, otwierając je jedynie w trakcie i po deszczu – dodaje Kamil Markowski. 

Źródło: Commplace / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 777 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 126 Grupa: Robimy dach Użytkownik Alina11789 napisał: Witam,bedziemy pokrywac dach na oborze i stodole około 700 metrów.Chcemy pokryć blachą trapezową,ocynkowaną kolorową.popytal ismy....
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 202 Grupa: Firmy budow... Ale przecież w tym zakresie powinniście zawsze stawiać na takie rozwiązania, które realnie mogłyby się u Was sprawdzić. Moim zdaniem ciekawym pomysłem mogłoby b...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 170 Grupa: Nowości ara... Literki fajny pomysł:)
  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 174 Grupa: Domy szereg... Mi osobiście bardzo podobają się domki w zabudowie szeregowej. Ostatnio nawet znalazłam takie http://osiedlezielonezacisze.pl/oferta/ i rozważam inwestycje.
  • Podłogi Liczba postów: 224 Grupa: Robimy stro... Może dla kogoś z was przydatny będzie namiar na firmę DREW-MIŚ we Wrocławiu i Żarach https://drewmis.pl/kontakt/ . Ja kupiłem od nich ostatnio dużą dostawę dre...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17192 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 202

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >