Jakiej firmy wannę wybrać? Wannę lidera produkcji wanien i brodzików ze stali emaliowanej - Kaldewei

Jakiej firmy wannę wybrać? Wannę lidera produkcji wanien i brodzików ze stali emaliowanej - Kaldewei

Rozmowa z Markiem Piosikiem – członkiem zarządu firmy Kaldewei Polska

Państwa firma od kilkudziesięciu lat działa z sukcesem na bardzo konkurencyjnym, europejskim i światowym rynku wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych. Jak wygląda Państwa sytuacja w Polsce ?

Nasza firma działa w Ahlen od 1918 roku, a w 1954 roku opatentowaliśmy wyjątkową technologię produkcji wanien wytłaczanych z jednego kawałka blachy stalowej o grubości 3,5 mm. Dysponujemy także własnym, jedynym w Europie, laboratorium rozwoju technologii emalierskich. Mamy więc tradycję i potencjał technologiczny, który sprawia, że firma postanowiła stawić czoła nowym wyzwaniom. Jednym z nich jest polski rynek, na którym od kilku lat oferujemy z sukcesem pod marką Kaldewei unikalny asortyment do wyposażenia łazienek – wanny kąpielowe i brodziki prysznicowe produkowane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm.

Na czym polega wyjątkowość Państwa oferty?
Produkcja wanien i brodzików ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm wymaga dużego zaplecza produkcyjnego oraz perfekcyjnego dopracowania technologii emalierskich. Taką rozwiniętą technologią może pochwalić się nasza firma. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom produkty, które swoją jakością, trwałością i walorami użytkowymi znacznie przewyższają ofertę producentów wanien i brodzików wytwarzanych z innych materiałów.


Gdzie tkwi różnica?
W naszych wannach i brodzikach wykonanych z 3,5mm stali emaliowanej niezwykle istotne z punktu widzenia praktycznego są zalety powłoki emaliowanej. Jej twardość powoduje, że się nie rysuje, a więc na powierzchni praktycznie nie widać żadnych śladów użytkowania. Poza tym emalia jest całkowicie odporna na działanie promieni UV. Wanna i brodzik nie żółkną i nie tracą koloru. Ponadto emalia nie ma porów i nie elektryzuje się, a więc kurz i brud nie mają się po prostu gdzie zbierać. Jest to bardzo realna korzyść, ponieważ taką powierzchnię po prostu znacznie łatwiej umyć.

Do tego dochodzi cecha wynikająca wprost z zastosowanego materiału czyli stabilność. Ma to podstawowe znaczenie w wypadku wanien wolnostojących, ale nawet w zabudowanej wannie wykonanej z innego materiału często dochodzi do ugięcia krawędzi wanny, co nie tylko nie wzbudza zaufania, ale również prowadzi do wnikania wilgoci w ścianę poprzez uszkodzone uszczelnienia. Stabilność i systemowe rozwiązania w tym zakresie, które stosujemy chociażby w brodzikach przeznaczonych do zabudowy w płaszczyźnie podłogi zapewniają pod tym kątem pełne bezpieczeństwo. Te wszystkie wyjątkowe cechy potwierdzamy 30 letnią gwarancją udzielaną na nasze produkty.

No dobrze, to są pewne cechy materiału, ale jak to się przekłada na konkretne wartości użytkowe produktów?
To daje bardzo konkretne wartości. Po pierwsze raz zakupiona wanna czy brodzik może służyć wiele lat. Po drugie mamy do czynienia z materiałem trwałym i niepalnym – a więc obtłuczenia, przypalenia, wgięcia itd. są tutaj niemal niemożliwe. Poza tym emalia to szlachetny materiał pochodzenia naturalnego, w przeszłości stosowany wyłącznie w jubilerstwie. Daje szereg możliwości dodatkowych, jak tworzenie powierzchni uszlachetnionych o niższej przyczepności dla zanieczyszczeń i wody (efekt perlisty) czy też powierzchni antypoślizgowych szczególnie istotnych dla klientów posiadających dzieci lub osób starszych. Chyba jednak najlepszą rekomendacją jest fakt, że największe sieci hotelowe świata w swoich specyfikacjach materiałowych prawie zawsze wybierają wanny i brodziki ze stali emaliowanej. Uważają je po prostu za znacznie pewniejsze, trwalsze i łatwiejsze w użytkowaniu niż te wykonane z innych materiałów. Wniosek z tego jest taki, że jeżeli ktoś chce mieć w łazience naprawdę wysokiej jakości wannę lub brodzik, to powinien zastanowić się nad naszą ofertą. Hotelarze raczej dobrze kalkulują.

Ale czy te zalety stali nie przekładają się na przykład na gorsze wzornictwo lub mniejszy wybór różnych modeli wanien ?
Oczywiście, że nie. W naszej ofercie jest ponad 240 modeli wanien i brodzików. Współpracujemy na stałe z kilkoma uznanymi biurami projektowymi, nasze produkty są honorowane nagrodami za wzornictwo na wystawach i targach na całym świecie. Jesteśmy na bieżąco z aktualnymi trendami i potrafimy zaspokoić każde zapotrzebowanie. Od małej łazienki, do której mamy specjalne rozwiązania, po pokoje kąpielowe. Od wymagających estetów, po osoby, które przede wszystkim cenią sobie wygodę. Od osób posiadających małe dzieci do osób starszych – mamy specjalny program wyposażenia łazienek dla osób z generacji 50+. Mamy też ofertę wanien z hydromasażem oraz grupę wanien DUO idealną do kąpieli we dwoje. Tak więc z pewnością jest w czym wybierać.

Które pozycje z Państwa oferty uznaje Pan za najciekawsze ?
To oczywiście zależy od indywidualnego gustu klienta. Osobiście podobają mi się wanny wolnostojące, szczególnie nasza nowość - wanna Ellipso Duo Oval. Do łazienki o minimalistycznym wzornictwie, które ostatnio jest bardzo modne zaproponowałbym nową wannę Puro oraz brodzik Ladoplan. Z kolei dla miłośników prysznica seria brodzików Superplan otwiera zupełnie nowe możliwości, dzięki szerokiej gamie rozmiarów (aż do 150x150cm) i nowej gamie kolorów. Należy sięgnąć do katalogu, a na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Źródło: Klaxon Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Kolonie dla dzieci Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Swego czasu mój syn jeździł na kolonie, ale teraz zamarzyło mu się wyjechać na obóz piłkarski i nawet znalazłem taką ofertę https://soccerskills.pl/pl/ . Od jak...
  • Części zamienne, czy oryginalne? Liczba postów: 80 Grupa: Trudne tema... Interesuję się trochę sprawami gospodarczymi. Z moich prywatnych obserwacji wynika, że przyczyną tego stanu rzeczy jest większa ilość gotówki na rynku. Ot choci...
  • Usprawnienie procesów produkcji Liczba postów: 115 Grupa: Trudne tema... Na pewno teraz juz jest coś w necie;)
  • Reklama firmy Liczba postów: 344 Grupa: Trudne tema... Jeśli prowadzimy marketing internetowy i mamy swój profil w mediach społecznościowych to koniecznie trzeba wiedzieć jak prawidłowo używać hasztagi, ponieważ dzi...
  • Rolnictwo Liczba postów: 251 Grupa: Trudne tema... Wiadomo, że rolnictwo z każdym rokiem się rozwija i widać to na różnych gospodarstwach. Rolnicy inwestują w zaawansowane maszyny, nowoczesne urządzenia i to pom...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17342 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 262

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >