Kamień dekoracyjny na ścianę: zastosowanie kamienia w nowoczesnym wnętrzu

Kamień dekoracyjny na ścianę: zastosowanie kamienia w nowoczesnym wnętrzu

Trendy w budownictwie i wykańczaniu wnętrz zmieniają się cyklicznie. Teraz hitem sezonu jest kamień dekoracyjny na ścianę. Czytaj dalej

 

Kamień dekoracyjny na ścianę: zastosowanie kamienia w nowoczesnym wnętrzu

 

Kamień naturalny czy imitacja

Wiele osób, planujących wykończenie elewacji kamieniem zastanawia się nad alternatywami. Warto od razu podkreślić, że prawdziwy kamień elewacyjny to kamień naturalny - klink.pl jest stroną, gdzie możecie zobaczyć szeroką ofertę. Dlaczego nie opłaca się inwestować w imitacje? Kamień naturalny cechują wytrzymałość i trwałość, prezentuje się on także znacznie lepiej, pod warunkiem, że będzie odpowiednio pielęgnowany. Jest droższy niż imitacja, ale wytrzyma naprawdę wiele lat, nie będziemy zmuszeni do szybkiej jego wymiany, a co za tym idzie - ponoszenia dodatkowych kosztów. Warto rozprawić się także z innymi mitami na temat kamienia elewacyjnego.

 

Kamień dekoracyjny na ścianę: zastosowanie kamienia w nowoczesnym wnętrzu

 

Kamień elewacyjny w nowoczesnym wnętrzu

Kamień elewacyjny znakomicie podkreśli nowoczesność wnętrza. Stonowane, chłodne barwy będą idealnym uzupełnieniem pomieszczeń, w których króluje prostota, czysta geometria i minimalizm. Doskonale sprawdzi się na przykład łupek szlifowany lub marmur, którego popularność nie przemija. Te materiały sprawiają, że wnętrze staje się bardziej eleganckie i wysmakowane.

Kamień elewacyjny był przez długi czas naturalnym wyborem w łazience - nie ma jednak przeszkód, aby umieścić go także w innych pomieszczeniach, na przykład salonie. Jeśli zdecydujemy się na wyłożenie kamieniem jednej ściany możemy ożywić całe wnętrze, sprawiając, że przestrzeń przestanie sprawiać wrażenie pustej.

 

Czytaj również: Ceglana ściana nie tylko dla mieszkających w kamienicach

 

Kamień dekoracyjny na ścianę: zastosowanie kamienia w nowoczesnym wnętrzu

 

Fakty - nie mity. Dlaczego warto zainwestować w kamień naturalny

W tej sekcji poznaj fakty, nie mity na temat kamienia elewacyjnego. Najczęstsze pytania i rzetelne odpowiedzi czekają poniżej.

Pierwszy mit dotyczy pielęgnacji kamienia elewacyjnego. Wiele osób sądzi, że wystarczy tylko umyć płyty. Warto jednak wiedzieć, że kamień naturalny wymaga impregnacji - nie tylko wtedy gdy wykorzystywany jest na zewnątrz, gdzie narażony jest na zmienne warunki atmosferyczne. W strukturę kamienia może wnikać wilgoć, w związku z tym więc, co kilka lat impregnacja się przyda. Po położeniu kamienia pierwsza impregnacja nastąpić powinna dopiero po około 14 dniach, tak aby nie spowodować odbarwień. Jeśli zrezygnujemy z impregnacji kamień może po pierwsze niszczeć, po drugie - narażamy się na pleśń a nawet mech między płytkami.

 

Kamień dekoracyjny na ścianę: zastosowanie kamienia w nowoczesnym wnętrzu


Czytaj również: Cegłopodobne płytki ścienne w aranżacjach kuchni


Wiele osób myśli, że kamień elewacyjny nadaje się tylko na zewnątrz budynku. Jak jednak pokazują powyższe przykłady, świetnie sprawdzi się także w pomieszczeniach. Nie jest jednak prawdą, że nadaje się na każdy typ ściany. Decydującym czynnikiem jest tu obciążenie konstrukcji - na ścianach domu typu szkieletowego kamień nie będzie dobrym rozwiązaniem.

 

Kolejną kwestią jest termoizolacja budynku. Często słyszaną opinią jest ta, iż kamień wychładza. Od razu rozprawmy się z tym mitem. Elewacja zewnętrza wykończona kamieniem to dobre rozwiązanie, ponieważ zyskujemy dodatkową warstwę termoizolacyjną. Dlatego też często projektanci proponują umieszczenie go blisko podłoża oraz wokół okien.

 

Ostatnią kwestią jest cena. Trudno powiedzieć czy kamień naturalny jest naprawdę drogi, ponieważ czynników decydujących o cenie jest co najmniej kilka - wielkość płyty, rodzaj. Pamiętajmy o tym, że te najdroższe odmiany - na przykład granit, są jednocześnie najtrwalsze i najodporniejsze na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Inwestując więc w kamień, inwestujemy w wysoką jakość. Można też wykorzystać odmiany tańsze, jeśli na przykład miejsce ich umieszczenia nie wymaga aż takiej odporności - inaczej elewacja będzie "zachowywać się" w domu, inaczej na zewnątrz - narażona na mróz, deszcz i grad.

 

Kamień elewacyjny to doskonałe rozwiązanie w designerskich wnętrzach, warto rozważyć tę opcję wykańczając dom czy mieszkanie.

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • jaka łazienka Liczba postów: 330 Grupa: Najnowsze t... Co do łazienki to moja jest nowocześnie urządzona, jak też tak chcecie to industrialny metalowy stojak na reczniki będzie dobrym wyborem na pewno. Ja jeszcze ni...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 196 Grupa: Nowości ara... Bardzo ciekawą ofertę edukacyjnych zabawek dla dzieci posiada sklep https://www.toyz.pl/ Z pewnością znajdziecie tam idealną propozycje dla każdego dziecka.
  • Farby kolorowe dla alergików Liczba postów: 154 Grupa: Ciekawe pom... Ciekawe rozwiązania
  • Wygodna poduszka, jaka? Liczba postów: 82 Grupa: Porady i op... Poduszka musi byc dobrana do twardosci materaca i pozycji w ktorej śpisz. Są rozne wysokosci poduszek z piany termoelastycznej i to jest bardzo ważne, tylko nie...
  • pomnik z rzeźbą? Liczba postów: 128 Grupa: Porady i op... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli szukacie sprawdzonego zakładu kamieniarskiego w Bielsko Białej, to zdecydowanie po...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 354

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >