Łazienka – lista artykułów

Umywalka nablatowa i zintegrowana - dwa najmodniejsze rozwiązania w łazience

Analizując listę nowości na rynku umywalek trudno oprzeć się wrażeniu, że zapanowała moda na umywalki nablatowe. Co ciekawe, w obrębie tej kategorii można wyróżnić dwa skrajnie odmienne trendy. Wśród tegorocznych nowości umywalkowych niepodzielnie panują umywalki nablatowe oraz zintegrowane.

Nowoczesne baterie łazienkowe o opływowym kształcie

Stan flow, porównywany do płynięcia na fali lub unoszenia się na wodzie, oznacza w psychologii całkowite pochłonięcie jakąś czynnością. Choć możemy tylko domniemywać, czy dali się mu ponieść projektanci nowej linii baterii, ale już na pierwszy rzut oka widać, że stworzyli produkt, którego forma ucieleśnia „przepływ”.

Jakie warunki muszą być spełnione, aby można było zamontować deszczownicę w łazience?

Deszczownie coraz częściej stają się integralnym elementem strefy kąpielowej. Jakie kryteria wziąć pod uwagę, by odpowiednio dopasować wyposażenie tego rodzaju do brodzika, kabiny prysznicowej lub wanny?

Czym jest innowacyjne tworzywo Quaryl ® , z którego wykonuje się wanny i brodziki

Wyobraźmy sobie następującą sytuację: w chłodny, zimowy wieczór wracamy do ciepłego, przytulnego domu. Zdejmujemy wierzchnie okrycia, nastawiamy czajnik na herbatę. Oczami wyobraźni widzimy siebie w relaksującej kąpieli lub pod gorącym prysznicem. Kierujemy się do łazienki, szybko zrzucamy z siebie ubrania i wchodzimy do emaliowanej wanny lub brodzika. I tu następuje zderzenie marzeń z rzeczywistością, czyli dobrze znany każdemu z nas chłód gładkiej powierzchni pod stopami. Ale jest na to sposób: to wanny i brodziki z Quarylu®

Uniwersalny zawór pływakowy pasujący do każdej spłuczki i stelaża

Z myślą o instalatorach i zwolennikach uniwersalnych rozwiązań powstał zawór pływakowy F 10. Produkt może być stosowany we wszystkich spłuczkach oraz jako zamiennik w spłuczkach podtynkowych i natynkowych róznych producentów. Wszystko dzięki kompaktowej budowie oraz uniwersalnym adapterom przyłączeniowym.

Połączenie łazienki z sypialnią - jak zaaranżować ten trudny układ

Łazienka jest pierwszym miejscem, do którego udajemy się po przebudzeniu i ostatnim, które odwiedzamy przed snem. W dużych domach – tam, gdzie możemy pozwolić sobie na własną, osobną toaletę, jej połączenie z sypialnią wydaje się więc głęboko uzasadnione. Po jakie wyposażenie sięgnąć, decydując się na takie rozwiązanie?

System nagłośnienia do łazienki. Rozpocznij poranek z ulubioną muzyką

Lubisz śpiewać co rano pod prysznicem, ale nie chcesz, żeby usłyszeli Cię pozostali domownicy? Może warto zaopatrzyć się w głośniki do łazienki, dzięki którym nie będziesz nucić a capella, lecz pod wybraną przez siebie muzykę? System dźwiękowy do domu wcale nie jest rozwiązaniem wyłącznie dla zamożnych osób. Dzięki popularyzacji tego rozwiązania, urządzenia te stają się dostępne dla przeciętnie zarabiających użytkowników.

Drzwi wnękowe do niewielkich i nieustawnych łazienek

Łazienki o nieregularnych kształtach, wyposażone we wnęki, są prawdziwym wyzwaniem projektowym. Jednak ten z pozoru niepraktyczny element pomieszczenia można zaaranżować funkcjonalnie, z zachowaniem zasad ergonomii przestrzeni. Ciekawą propozycją są drzwi z serii Eos II, dzięki którym możliwe jest zaadaptowanie wnęki do komfortowej strefy prysznicowej.

Luksfery kolejny raz wracają do wnętrz

Luksfery to materiał idealnie sprawdzający się w łazienkach. Są stosunkowo niedrogie i łatwo utrzymać je w czystości. A kilkanaście wzorów i kolorów pozwala na stworzenie aranżacji w ulubionym stylu.

Akcesoria łazienkowe, które zwiększają bezpieczeństwo

Nikogo nie dziwią już budynki bez barier architektonicznych, komunikaty głosowe w windach ani niskopodłogowe autobusy. Projektowanie uniwersalne, czyli takie, które odpowiada na potrzeby szerokiej grupy odbiorców, wkracza w naszą codzienność – także do łazienek.


Stron: 154 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17622 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 294

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >