Magia koloru

Magia koloru

Nasze domy odzwierciedlają nasze dusze. Urządzamy je zgodnie z naszymi wewnętrznymi odczuciami, emocjami. A kolory w nich panujące to nasze pragnienia, lęki, obawy, uczucia.

 

Nie da się nie zauważyć, że w tych okropnych czasach pogoni za pieniądzem i życiem pod publikę, ludzie zaprzestali żyć według swoich własnych zasad, przekonań i wartości. Wszędzie spotykane zdania typu ludzie patrzą, jak to będzie wyglądać, co ludzie powiedzą itp. Skutecznie odstraszają od robienie tego, na co ma się ochotę.

 

Czytaj również: Barwy natury

 


 

Przykład? Malowanie elewacji domu. Nie tak dawno temu moi dziadkowie postanowili odświeżyć swój mały, prywatny domek, ich miejsce na ziemi. No i powstał problem - jaki kolor? Opcji było wiele: zielony, czerwony, szary, żółty, beżowy...  W drodze po farbę obejrzeliśmy wszystkie domy w okolicy. Ale ilekroć próbowałam wytłumaczyć babci, że to jej dom i może go pomalować nawet czarno, ona twierdziła, że ludzie będą gadać, że tu brzydkie, tu nieładne...

 

Czytaj również: Rady dotyczące malowania

 

Po kilku paletach kolorów wreszcie udało się wybrać – żółty. Dlaczego żółty? Bo to kolor Słońca, młodości, a my jesteśmy już starzy i może chociaż trochę uda nam się odmłodzić – stwierdziła kochana staruszka.

 

Czytaj również: Cztery żywioły - malujemy elewację

 


 

Po kilku dniach w „nowym” domu dziadkowie odżyli. Z dumą zapraszają kolejnych gości, sadzą kwiatki, podlewają ogrodowe krzaczki. Kto by pomyślał, że taka zwykła żółć może dać tyle radości...

 

Czytaj również: Farby do malowania elewacji

 

W tym przypadku żółć, w innym zieleń, a w jeszcze innym pomarańcz. Czasem wystarczy tylko kolor, by zyskać siły, poprawić humor  czy po prostu odżyć. Dlatego odpowiedni dobór koloru ściany w Twoim własnym zakątku domu jest bardzo ważny, może uleczyć Twoją duszę, dać poczucie bezpieczeństwa, spokoju, harmonii.

Źródło: budnet.pl
Autor: Katarzyna Lewandowska

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17009 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >