Marzy Ci się piękny salon? Sprawdź jak go wykonać

Marzy Ci się piękny salon? Sprawdź jak go wykonać

Salon jest swego rodzaju strategicznym miejscem mieszkania. Przyjmowani są w nim goście, urządzane imprezy, a także tu wolne chwile spędzają domownicy. To właśnie dlatego powinien wyglądać jak najlepiej i godnie reprezentować mieszkańca. Ściany to podstawa.

W pierwszej kolejności należy zająć się największymi powierzchniami, czyli ścianami. Obecnie modne są niekonwencjonalne wykończenia. Daje to efekt swego rodzaju nowoczesności oraz niebanalności. Korzystając z płyt kartonowo-gipsowych można stworzyć np. szeregi wklęsłych półek, a także podwieszany sufit, w którym zamontowane zostanie nowe oryginalne oświetlenie. Należy pamiętać jednak, że jeżeli zamierzamy stworzyć półkę we wnęce, powinniśmy użyć stalowych wsporników, aby ciężar postawionego na niej przedmiotu nie uszkodził aluminiowych profili wspierających całą konstrukcję.
Kryształy na ścianie
       Bardziej wymagający mieszkańcy, chcący nadać salonowi elementy ekskluzywne, mogą zastosować nowość produktową Kreisel, tynk "Crystal Delux”. Ten tynk to połączenie tynku cienkowarstwowego w postaci gotowej do stosowania masy tynkarskiej z oryginalnymi kryształami „Made with CRYSTALLIZED™ - Swarovski Elements”. Na ścianach wygląda niezwykle efektownie, tworząc niespotykaną do tej pory fakturę. W kombinacji z różnorodnością kolorów i materiałów otwiera wielorakie możliwości indywidualnego kształtowania pomieszczeni. Nadaje się głownie do wnętrz reprezentatywnych, jak salon czy hol.
Efekt mozaiki
       Następnym etapem będzie dobór faktury powierzchni. Jeśli nie chcemy korzystać ze standardowych rozwiązań, jakimi są tapety lub farby, chcąc pozytywnie zaskoczyć potencjalnych gości, można wymyślić coś bardziej oryginalnego. Mogą być to różnego rodzaju wzory wykonane w wierzchniej warstwie gipsu, jak i elementy wykonane z ceramiki budowlanej. Do wykończeń można użyć także takich produktów, jak np. Mozatynk-S 050 firmy Kreisel. Jak sama nazwa wskazuje, tworzy on powłokę przypominającą mozaikę, składającą się z drobnych kolorowych kamyczków. Dzięki szerokiej palecie barw, można wybrać najbardziej odpowiednią kolorystykę. Również nakładanie tego tynku jest bardzo proste. Wystarczy otworzyć pojemnik, energicznie zamieszać i już możemy nanosić go na ścianę. Nie potrzeba do tego nawet specjalnej techniki. Wystarczy odrobina fantazji i taśma malarska do wyznaczenia krawędzi.
       

       
Farba tylko antyalergiczna
       Jeśli zdecydujemy się na farby, najlepiej wybrać te ekologiczne. – Wiele firm oferuje farby bezpieczne, także dla małych dzieci. Są to farby antyalergiczne, bezzapachowe i szybkoschnące. Są odporne na działanie wszelkich mikroorganizmów: pleśni, grzybów – radzi Bartosz Polaczyk, produkt manager Kreisel. Przed pomalowanie salonu, warto najpierw zagruntować ścianę. Zabezpieczy to farbę przed odpadaniem i przedłuży jej żywotność.
       Na ścianach szukamy również wilgoci, która może prowadzić do powstania niebezpiecznej dla dziecka pleśni. Gdy zauważymy czarny, szary lub brunatny nalot na ścianach, to znaczy, że pomieszczenie zaatakował grzyb. Pozbyć się go możemy dzięki bezpiecznym dla zdrowia środkom biobójczym, np. CT 99 firmy Ceresit, czy Septobud 1008 firmy Kreisel, który w ciągu 24 godzin po nałożeniu unieszkodliwi wszelkie mikroorganizmy zagrażające dziecku.
Kolor ma znaczenie
       Kolorystyka jest już indywidualną sprawą każdego z nas. Warto jednak pamiętać o zasadzie – jasne kolory optycznie powiększają. Dlatego biały zdecydowanie nadaje się do małych salonów, tworzy także eleganckie wnętrze w połączeniu z np. brązowymi lub czerwonymi dodatkami, dywanem, firankami. W większym salonie można „zaszaleć” z kolorami. Zieleń z brązem, żółty z pomarańczem – możliwości jest cała paleta.
       Warto wcześniej zrobić komputerową symulację kolorów i ustawienia mebli w pomieszczeniu. Takie bezpłatne programy są dostępne w Internecie na stronach producentów np. dekoral.pl, ikea.pl.
Podczas przeprowadzeniu remontu mamy możliwość wprowadzenia wielu zmian, nad którymi zastanawialiśmy się wcześniej, a na które nie chcieliśmy się zdecydować z różnych przyczyn. Jest to również okazja do stworzenia nowej atmosfery w mieszkaniu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kolorów i umiejętnemu rozmieszczeniu nowych elementów, można stworzyć indywidualny charakter pomieszczenia tak, aby salon uspokajał lub pobudzał do życia.
Źródło: ARW IMAGE PR / budnet.pl

Tagi

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Materace Liczba postów: 81 Grupa: Porady i op... Jeżeli chodzi o materac do sypialni czy generalnie łóżka, wówczas polecam szukać również w dobrych sklepach internetowych jak www.SalonSnu.eu gdzie teraz znaj...
  • Przeprowadzka w Warszawie Liczba postów: 1946 Grupa: Porady i op... Przeprowadzka to jest najgorsze rzecz pod słońcem. Nie cierpię tego pakowania się a potem rozpakowywania.
  • Czym podkleić okleinę ? Liczba postów: 6 Grupa: Porady i op... Polecam specjalny klej do drewna,taśma też jest dobrym rozwiązaniem,ale wydaje mi się ze na meblach wygląda to bardzo nie estetycznie.
  • Wnetrza Liczba postów: 89 Grupa: Najnowsze t... Jeśli w grę wchodzi nie tylko opcja projektowa, ale także wykończenie pod klucz na dobrym poziomie, warszawskie Decoroom jest optymalnym wyborem. https://www.f...
  • Jaki samochod wybrac? Liczba postów: 9 Grupa: Ciekawe pom... Tanie a porządne? Chyba takich to nie ma. Każde auto to skarbonka bez dna.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17733 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 346

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >