Narzędzia w każdym ogrodzie

Narzędzia w każdym ogrodzie

Do oficjalnej inauguracji tegorocznej jesieni pozostało zaledwie klika dni, niebawem wkroczymy więc w okres najbardziej intensywnych prac ogrodowych. Jak pokazują dane zebrane przez Porównywarkę Cen Okazje.info, wielu Polaków do metamorfozy, jaką nowa pora roku szykuje dla ich ogrodów i działek, zaczęło przygotowywać się już w czasie urlopu. Czytaj dalej

 

Wakacje – najlepszy czas na uzupełnienie kolekcji narzędzi ogrodowych

W artykule Lato w ogrodzie przygotowanym przez Okazje.info w lipcu tego roku, Jacek Prud ze sklepu e-ogrodniczy24.pl, prognozując coraz piękniejszy wygląd polskich ogrodów, tłumaczył – Wzrasta nasza świadomość ekologiczna, (…) chcemy być na czasie z najnowszymi modami. My po prostu pokochaliśmy nasze ogrody i gotowi jesteśmy dołożyć wszelkich starań, by prezentowały się one jak najlepiej. Potwierdzeniem słów eksperta są między innymi statystyki odwiedzin kategorii ‘Narzędzia’, z której w lipcu i sierpniu 2013 Internauci skorzystali blisko 1,3 mln razy, co jest wynikiem o 450% większym, niż ten odnotowany w roku ubiegłym. Oczywistym jest, że najwięcej uwagi naszym ogrodom i działkom poświęcamy właśnie latem.

 

Czytaj również: Narzędzia do jesiennej pielęgnacji ogrodu

 

Kupujemy meble, małą architekturę i dekoracje, pielęgnujemy rośliny i trawniki  - wszystko po to, by nasz letni odpoczynek na łonie natury upływał w jak najprzyjemniejszej atmosferze. Nic więc dziwnego, że w lipcu i sierpniu, tak dużym zainteresowaniem konsumentów cieszyły się artykuły do aranżacji przestrzeni ogrodowej, a wśród ‘urządzeń mechanicznych’ - kosiarki do trawy, które w miesiącach wakacyjnych wygenerowały 25% odsłon w swojej kategorii j. Jednak z racji tego, że czas letniego relaksu na świeżym powietrzu mamy już za sobą, dane zebrane przez analityków Okazje.info, dotyczą przede wszystkim sprzętu, niezbędnego podczas jesiennych prac w ogrodzie.

 

Zainteresowanie kategorią ‘Narzędzia’ w miesiącach wakacyjnych

 

 

Pierwsze miesiące jesieni to okres najintensywniejszych ogrodowych porządków, wakacje stanowią więc najlepszą porę na to, by odpowiednio się do nich przygotować. Ponadto, osoby kompletujące wyposażenie swojego ogrodowego domku z narzędziami, zazwyczaj wychodzą z założenia, że nowy sprzęt powinien służyć dłużej niż jeden sezon, jego zakup musi być więc dokładnie przemyślany. W wirze codziennych obowiązków trudno znaleźć czas na zapoznanie się z rynkowymi nowinkami, preferowanymi parametrami, czy sugestiami innych użytkowników.

 

Czytaj również: Narzędzia przydatne podczas jesieni

 

Można przypuszczać, że z tego właśnie powodu liczne grono Internautów odkłada zakupy tego typu sprzętu dopiero na czas urlopu. Z zebranych danych wynika, że w lipcu i sierpniu 2012 produktów z kategorii ‘Urządzenia mechaniczne’ poszukiwano niemal dwukrotnie częściej, niż we wrześniu i październiku. Tegoroczne statystki pozwalają zakładać, że jesienią zainteresowania tą grupą produktową, w stosunku do spektakularnych wyników z miesięcy wakacyjnych, również spadnie.

 

 

Analiza przeprowadzona przez Okazje.info dowodzi również, że Polacy zdążyli już maksymalnie zmechanizować proces swoich jesiennych prac w ogrodzie. W kategorii ‘Narzędzia’, ‘Urządzenia mechaniczne’ wygenerowały 24% odsłon, czyli sześć razy więcej niż ‘Narzędzia ręczne’ (4%). Prawdopodobnie jedną z głównych przyczyn tak wyraźnej dysproporcji, także w tym przypadku jest kwestia czasu. ‘Urządzenia mechaniczne’ pozwalają na przeprowadzenie podstawowych prac w ogrodzie zdecydowanie sprawniej, niż przy wykorzystaniu wyłącznie tradycyjnych ręcznych narzędzi.

 

Czytaj również: Wydajne myjki ciśnieniowe

 

Zmechanizowane porządki

Najpopularniejsze produkty z kategorii ‘Urządzenia mechaniczne’

W lipcu i sierpniu, w kategorii ‘Urządzenia mechaniczne’ zainteresowanie poszczególnymi ich rodzajami rozkładało się dość równomiernie - żaden typ urządzenia nie zyskał zdecydowanej przewagi, co pozwala sądzić, że Polacy cenią sobie różnorodność posiadanego sprzętu i do zajęć w ogrodzie lubią się przygotować pod niemal każdym względem.

 

Czytaj również: Jak przygotować kosiarkę na wiosnę?

 

Najczęściej poszukiwanymi przez Internautów ‘Urządzeniami mechanicznymi’  były rozdrabniarki do gałęzi, które wygenerowały 5% odsłon w swoje kategorii. Na drugim miejscu ex aequo znalazły się elektryczne nożyce ogrodnicze oraz dmuchawy do liści – wybierane przez 4% konsumentów. Urządzenia te w szczególności przydadzą się właścicielom nieco większych posesji i działek, na których posadzone są drzewa oraz krzewy. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również łuparki do drewna, dzięki którym już w pierwsze mroźne wieczory, można się ogrzać w blasku kominka.

 

Najpopularniejsi producenci ‘Urządzeń mechanicznych’

 

Potwierdzenie tego, że gwarancja jakości jest najważniejszym kryterium wyboru ‘Urządzeń mechanicznych’ stanowi między innymi ranking top producentów. W sierpniu, pierwsze miejsce na podium przypadło w udziale jednemu z najbardziej prężnie działających, krajowych dystrybutorów sprzętu ogrodniczego - firmie NAC, którą wybrało 11% Internautów. Drugą lokatę ex aequo, z wynikiem 10% odsłon zajęli: AL-KO - niemieckie przedsiębiorstwo z ponad 80-letnią tradycją oraz znana firma Stihl. Trzecie miejsce przypadło w udziale niemieckiej marce Viking, która zdobyła zaufanie 9% użytkowników.

 

Preferencje cenowe w kategorii ‘Urządzenia mechaniczne’

 

‘Urządzenia mechaniczne’ do ogrodu to dość szeroka kategoria, ceny dla poszczególnych ich rodzajów mogą się więc mieścić w różnych przedziałach. Z tego właśnie powodu jednoznaczne określenie, jakie kwoty Polacy są w stanie wydać na sprzęt tego typu jest trudne. Zebrane dane pozwalają jednak założyć, że właściciele ogrodów i działek stawiają raczej na jakość, trwałość i tym samym są gotowi zainwestować w sprzęt. 59% z nich wybierało urządzenia droższe niż 500 zł, 32% - w cenie od 300 do 500 zł, a zaledwie 9% - te, których cena nie przekracza granicy 300 zł.

 

Top produkty wśród ‘Urządzeń mechanicznych’

 

 

Również zestawienia produktów najpopularniejszych w poszczególnych kategoriach, dowodzi, że znana marka o ugruntowanej pozycji na rynku, to główny czynnik, którym konsumenci kierują się podczas zakupu mechanicznych urządzeń do ogrodu. Wśród nożyc ogrodniczych, bezkonkurencyjne są produkty największego europejskiego producenta sprzętu gospodarstwa domowego – firmy Bosch. W gronie najpopularniejszych dmuchaw do liści pojawiły się te, sygnowane logo znanej brytyjskiej marki – Black&Decker, a najczęściej wybieraną rozdrabniarką do gałęzi, była ta, wyprodukowana przez szczycącą się blisko stuletnią tradycją,  japońską firmę Makita. 

 

Ogrodnik – tradycjonalista

Najpopularniejsze produkty kategorii ‘Narzędzia ręczne’

 

 

Z zebranych danych wynika, że zdecydowana większość Internautów, kupując mechaniczne urządzenia znanych producentów, dąży do maksymalnego usprawnienia swoich jesiennych prac w ogrodzie. Nie wolno jednak zapominać, że wśród posiadaczy przydomowych ogrodów i działek, są osoby, dla których grabienie liści, czy przycinanie żywopłotu przy użyciu tradycyjnego sekatora to ulubiony sposób spędzania wolnego czasu i forma aktywności na świeżym powietrzu. Należy również pamiętać, że nie wszystkie prace ogrodowe da się wykonać przy pomocy urządzeń mechanicznych. W sierpniu najpopularniejszymi produktami kategorii ‘Narzędzia ręczne’ były: ‘Nożyce do żywopłotów’, wybierane przez 21% Internautów, ‘Sekatory’, których odsłony stanowiły 9% wszystkich odsłon kategorii, ‘Grabie i motyki’ (9%), ‘Siekiery’ (7%) oraz ‘Łopaty, szpadle i widły’(6%). 

 

Preferencje cenowe w kategorii ‘Narzędzia ręczne’

 

 

Tradycyjne narzędzia ogrodowe zużywają się dosyć szybko i tym samym muszą być regularnie wymieniane. Z tego właśnie powodu, podczas ich zakupów, Internauci w pierwszej kolejności kierują się atrakcyjną ceną. 80% użytkowników, poszukujących artykułów z tej grupy produktowej, wybierało te o cenie nieprzekraczającej 300 zł. Narzędzia, których cena mieściła się w przedziale 300-500 zł zainteresowały 12% konsumentów, a te droższe niż 500 zł – zaledwie 8%.

 

Najpopularniejsi producenci ‘Narzędzi ręcznych’

 


Z rankingu top producentów ‘Narzędzi ręcznych’ wynika jednak, że przy ich wyborze, obok ceny nie bez znaczenia jest również zaufany producent. W tej kategorii bezkonkurencyjna jest firma Fiskars -  założone w 1649 roku, najstarsze, działające nieprzerwanie do chwili obecnej, fińskie przedsiębiorstwo, którego produktów poszukiwało 38% użytkowników Porównywarki. Wśród najpopularniejszych artykułów z poszczególnych kategorii, Fiskars również przejął rolę lidera. Na drugim miejscu podium top producentów uplasowała się, działająca od 1908 roku, hiszpańska marka Bellotta, wybrana w sierpniu przez 23% konsumentów. Trzecią pozycję zajęli ex aequo – znani producenci Stihl oraz Bosch.

 

Czytaj również: Przygotowanie urządzeń do pracy na wiosnę 

 

Porządki czas zacząć!

Z danych zebranych przez analityków Okazje.info wynika, że wielu Internautów skompletowało już wszystkie niezbędne elementy wyposażania ogrodowego warsztatu i już dziś może przystąpić do jesiennych porządków. Wybrane przez nich produkty mogą natomiast stanowić wskazówkę, dla wszystkich tych którzy zakupy produktów z kategorii narzędzia i urządzenia ogrodowe –dopiero planują. Nie wolno jednak zapominać, że polska jesień jest bardzo kapryśną porą roku, która z ciepłego babiego lata w kilka chwil może zmienić się w chłodną szarugę.  Prac w ogrodzie lepiej więc nie odkładać na ostatnią chwilę.

Źródło: okazje.info / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • która karma? Liczba postów: 62 Grupa: Nasze zwier... Ja też jestem szczęśliwy, że znalazłem odpowiedni temat. Chciałem się bowiem zapytać, czy warto kupić w tej firmie - https://sfora-online.pl/ - akcesoria trenin...
 • pies ze schroniska Liczba postów: 134 Grupa: Nasze zwier... Moim zdaniem zupełnie nie ma znaczenia skąd mamy pieska. Uważam, że jak już go mamy to trzeba zapewnić mu wszystko, aby był u nas szczęśliwy. Mój pupil ma odpow...
 • Piękny ogród o każdej porze roku Liczba postów: 62 Grupa: Ogród i dzi... Ja znam bardzo fajną szkółkę od krzewów i zawsze tam kupuję rośliny do swojego ogrodu czy ba działkę do mamy z tej szkółki https://www.iglaki.agro.pl/. Poleca...
 • Zabezpieczenie ogrodka Liczba postów: 43 Grupa: Zagospodaro... Jeśli chodzi ogrodzenia panelowe to my mamy ogrodzeniowy system panelowy kupiony w fajnej cenie w Ogrody Marek Wróbel z Rudziczki https://ogrody-wrobel.pl/unca...
 • Ogrodzenie działki Liczba postów: 31 Grupa: Zagospodaro... System panelowy będzie ok

Ostatnio na forum

 • Pokój dla dziecka Liczba postów: 154 Grupa: Nowości ara... Meble meblami, ale przy dzieciach bardzo trzeba uważać na produkty z jakich korzystamy. Moja córka jest alergiczką i bardzo zależało mi na produktach które spra...
 • Płoty ogrodowe Liczba postów: 366 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
 • Rozbiórki Liczba postów: 98 Grupa: Stawiamy śc... Przy rozbiórce czy pracach remontowych ważne jest przykładać uwagę do szczegółów takich jak porządek w miejscu pracy. Warto poczytać poradniki traktujące o tym....
 • Bananowiec mrozoodporny (Musa basjoo) Liczba postów: 12 Grupa: Ogród i dzi... Co wy z tym klimatem, nie znacie się a gadacie :) Poszperajcie na forum ogrodniczym, w Polsce wiara ma bananowce w ogrodach i to kilkumetrowe! Normalnie zimują,...
 • Fundamenty - nogi naszego domu Liczba postów: 116 Grupa: Robimy fund... W takim razie jeżeli będziecie na etapie poszukiwań profesjonalnego wsparcia w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów wyróżniających się zarówno trwałością i...
 • Jak wybudować dom, który będzie tani w utrzymaniu?... Liczba postów: 98 Grupa: Ekologiczny... Ciężko powiedzieć, wiele oczywiście zależy od budżetu jaki masz na budowę domu. Pozdrawiam i oczywiście dajcie znać jak to ostatecznie wyszło u Was!

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16544 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 181

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >