Nierzetelni kredytobiorcy nadal w rejestrach
Biuro Informacji Kredytowej może udostępniać bankom dane byłych dłużników, ale tylko jako dane statystyczne
Czytaj dalej
Pozwalają na to znowelizowane w 2005 i 2007 r. przepisy prawa bankowego – stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny (sygn. I OSK 674/08).
Zgodnie z art. 105a informacje o rzetelnych kredytobiorcach banki mogą przetwarzać po wygaśnięciu zobowiązania tylko po uzyskaniu ich pisemnej zgody. Ale dane nierzetelnych dłużników – już bez ich zgody, do pięciu lat od dnia wygaśnięcia zobowiązania kredytowego. A przez 12 lat – tylko do celu stosowania metod statystycznych do obliczania wymogów kapitałowych.
– Dane statystyczne służą bankom do oceny zdolności kredytowej i analizy ryzyka. Obecny kryzys, wywołany niewłaściwą oceną zdolności kredytowej przez banki, uzmysławia trafność tego rozwiązania – mówi radca prawny prof. Marek Wierzbowski. – BIK jest jedynym źródłem, które może zapewnić bankom dostęp do zewnętrznej bazy danych.
Źródło: Rzeczpospolita
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Firma transportowa Liczba postów: 137 Grupa: Trudne tema... Przyszłość sytuacji związanej z przejazdami ciężarówek oraz protestami pozostaje niepewna i zależy od wielu czynników, w tym decyzji politycznych oraz rozwoju w...
- Potrzebuję prawnika Liczba postów: 21 Grupa: Trudne tema... Z polecanych prawników polecam kancelarię https://prawnik-rozwod.pl/. Do prawa rodzinnego czy spadkowego - jak znalazł. Duża wiedza, ogrom doświadczenia. Mnie p...
- Wspólne przestrzenie, wspólne życie. Europejski Dz... Liczba postów: 13 Grupa: Aktualności
- Wynajem autokaru Liczba postów: 82 Grupa: Trudne tema... Przy wynajmie autokaru warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale też na to jak firma zarządza swoją flotą. Firma https://mp-technology.com/ dostarcza systemy z...
- Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rach... Liczba postów: 477 Grupa: Trudne tema... Coraz więcej przedsiębiorców zwraca uwagę nie tylko na księgowość, ale również na kwestie związane z bezpieczeństwem finansowym firmy. Temat odpowiednich zabezp...
Ostatnio na forum
- Imitacja Kamienia Liczba postów: 12 Grupa: Imitacja ka... Dla mnie elewacja z wypalanej gliny to absolutny numer jeden pod względem odporności na zarysowania, uderzenia i trudne, zmienne warunki pogodowe. Bardzo inspir...
- Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 182 Grupa: Domy szereg... Facing challenging deadlines and difficult courses? Global Assignment Help has got you covered! The thousands of students in the UK who used to look up write my...
- Podłogi Liczba postów: 274 Grupa: Robimy stro... A co powiecie o podłogach panelowych oraz bambusowych z drewna egzotycznego? Bo moim zdaniem prezentują się równie fajnie i ciekawie, są ponadczasowe ,a ich sze...
- Samemu czy z firmą Liczba postów: 16 Grupa: Aktualności Z własnego doświadczenia powiem, że przy przeprowadzce naprawdę nie warto kombinować na własną rękę – to tylko z pozoru wygląda na oszczędność. W praktyce docho...
- Przeprowadzka jeszcze w tym roku Liczba postów: 13 Grupa: Aktualności Jeśli zastanawiasz się, czy robić przeprowadzkę samodzielnie, czy skorzystać z firmy – moim zdaniem zdecydowanie warto wybrać profesjonalną ekipę. Przede wszys...
- Schody i poręcze o nowoczesnych kształtach Liczba postów: 27 Grupa: Schody i ba... Mi osobiście bardzo podobają się szklane balustrady i chętnie widziałabym taką w swoim wnętrzu. Jeśli chcecie zobaczyć jaka taka balustrada wygląda to zerknijci...


Jeśli chodzi o porównywanie ofert to świetną opcją jest właśnie ta strona: https://konto-w-banku.pl/ :) Mają na niej rankingi najlepszych kont bankowych, wiele opinii od użytkowników, a także pomagają dobrać konto do naszych wymagań! :)
Ja zanim zdecydowałam się po prostu skorzystałam z pomocy- bankowe konta info[url]. Dzięki niej mogłam zapoznać się z ofertami banków i porównać je. Jest to bardzo przydatna strona i z wieloma możliwościami, które ułatwiają dokonanie właściwego wyboru.
Zajrzyjcie sobie na darmowe konto w banku jeśli chcecie porównać sobie oferty kont bankowych. Uważam, że portal może okazać się przydatny przy wyborze konta bankowego, więc także i wam polecam sobie tutaj zajrzeć.
Proszę nie zapominać, że "banki matki" upominają się swoje pozostałe "dzieci banki" o zwrot pożyczonych pieniędzy.
Z kolei uwzględnione oprocentowanie jest przeznaczone później na wypłaty pracownicze oraz na koszty prowadzenia działalności bankowych.
Pieniądze gromadzone przez banki, to zaledwie znikomy procent.
Z kolei większa część "pieniędzy" stanowi że tak się wyrażę (choć nie wiem czy wystarczająco dobrze), materiał obrotowy.
Pozdrawiam.
Nie wyobrażam sobie aby ktoś nie spłacał terminowo kredytu.
Jest to świadomie podjęty wybór.
Można spróbować sprzedać włąsną nerkę jako dawca organu, by wesprzeć proces spłaty.Chociażby po to, by własne potomstwo nie musiało spłacać resztę życia waszych długów tak długo.
Nieżetelni kredytobiorcy są przestępcami wedle litery prawa i jest to słuszne. Bez względu na czynniki losowe, których należy mieć świadomość. Kredyt bierze się zawze taki aby spłacić.
Konsolidacja jest zawsze gorszym wyjściem, bo spłaca się większą kwotę w dłuższym rozłożeniu na mniejsze raty.
Ale nie jest to rozwiązanie dla banku przychylne.
Przez nieżetelnych kredytobiorców, banki nie mają na wypłaty pracowników takie jakie powinny być, bo jest to odpowiedzialna praca. Druga sprawa, to taka, że rzutuje to na rating w skali międzynarodowej. Później ludzie z zagranicy nie chcą inwestować na tym terenie ze względu na charakter osób.
Rating kraju spada, to rzutuje na procedury wizowe i uprawnienia obywartelskie w skali międzynarodowej.
Przykładem są chociażby kwestie związane z brakiem zniesienia wiz do USA od tylu lat. Wszystkiemu winni są nieżetelni ktredyciaże, którzy po procesie odsiatki w więzieniu i procedurze windykacji nie urządzają banku. yślicie, że kto zehcce kupić te wasze rudery (domy, mieszkania)?
Często nie ma na to nabywców i bank jest stratny.
Najgorsi są ci, co prubóją uciekać za granicę bez kontroli paszportowej i szukają nowej tożsamości.
Tych, to dopiero będa ścigać już niebawem.
Przekraczając granicę jesteście zobowiązani poddać się kontroli paszportowej, by było wiadomo gdzie was szukać.
Bardzo dobrze, że praca "na czarno" zachodnim rynkom się nie opłaca. Szybciej wykryje was system, że jesteście nielegalnie (poza kontrolą graniczną). Zajmie się tym aparat ścigania danego kraju w kooperacji z natywnym danego terenu.
Procedura windykacji jest uzasadniona a sprawca jest złodziejem i musi być "ścignięty z Urzędu". Rabunek pieniędzy bankowych jest najokrutniejszą formą, bo instytucja ufa udzielając kredytu, że zostanie to uregulowane wedle umowy.
Projekt INDECT we współpracy z CIA ma na celu również wykrycie
osób nielegalnie przebywających na danym terenie.
Po procesie identyfikacji i zaksięgowaniu jest filtrowana przez system w kooperacji z EUROPOL oraz INTERPOL.
Szybka identyfikacja oraz procedura wszczęcia postępowania egzekucyjnego wtedy zostaje uznana za rozpoczętą.
Nieżetelni kredytobiorcy rzutują na obraz społeczeństwa danego terytorium i później ich czyny zagrażają życiu ludzi rzetelnych i uczciwych.
INDECT, to bardzo dobry projekt mający na celu zwalczanie przestpępczości zorganizowanej oraz terrorystów.
Pośredni charakter, to również i ściąganie długów o czym przekonacie się już wkrótce.
Dzięki pełnej cybernetyce, technologia wraz z zespołem biegłych, wykluczy niedomówienia w ekstremalnie szybkim czasie.
Przy zastosowaniu wariografu w zestawieniu z elektroencefalografu obraz wiarygodności osoby będzie podany jak na tacy. Tak czy inaczej kredyty są dla ludzi.
Nie pozwólmy niegodziwcom niszczyć nasze perspektywy.
https://www.youtube.com/watch?v=JRmy6-AavLk
Może bezwzględnie to opisałem ale jeszcze bardziej bezwzględi bywają ci co uciekają przed odpowiedzialnością.