Nowoczesny odpływ pod natryskiem, którego nie widać

Nowoczesny odpływ pod natryskiem, którego nie widać

Minimalizm na dobre zadomowił się we wnętrzach, wywierając ogromny wpływ także na sposób aranżacji łazienek. Jego przejawem są nie tylko naturalne i stonowane barwy płytek czy proste formy ceramiki sanitarnej, ale przede wszystkim to, jak aktualnie prezentują się strefy prysznicowe. Nie znajdziemy tu zabudowanych kabin, ani wysokich brodzików. Są za to rozwiązania, które gwarantując pełnię funkcjonalności, stają się niemal niewidoczne dla oka. Czytaj dalej

 

Ukryte w kamieniu

Nowoczesne łazienki coraz częściej przypominają salony spa – z wydzieloną strefą prysznicową i kabiną typu walk-in. Do wykończenia posadzek stosuje się już nie tylko tradycyjne płytki, ale także naturalne materiały, takie jak kamień. Taka sytuacja projektowa wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań, które pozwolą na skuteczne odprowadzenie wody prysznicowej i ukrycie odpływu. Odpowiedzią jest TECEdrainline do kamienia naturalnego.


nowoczesny odpływ pod natryskiem, którego nie widać

 

To system modułowy, który składa się z rynny z kołnierzem izolacyjnym i taśmą uszczelniającą Seal System oraz rusztu wypełniającego ze stali nierdzewnej. Uzupełnieniem jest szeroka oferta kolan odpływowych oraz akcesoriów montażowych. Dzięki zlicowaniu powierzchni posadzki z rynną, w kamieniu widoczna pozostaje jedynie wąska szczelina. Takie rozwiązanie pozwala także na utrzymanie jednego poziomu podłogi we wszystkich strefach użytkowych łazienki.

 

Czytaj również: Wybór odwodnienia prysznicowego - estetyka i higiena przemawiają za liniowym


nowoczesny odpływ pod natryskiem, którego nie widać

Ceramiczne wyklejanki

W sytuacji, gdy materiałem stosowanym do wykończenia posadzki są płytki ceramiczne, warto sięgnąć po ruszty typu „plate”. Służą one do wklejania odpowiednio przyciętego wcześniej materiału, dzięki czemu odpływ może być ukryty pod warstwą płytek. Takie rozwiązanie pozwala tworzyć estetyczną, minimalistyczną i pozbawioną progów przestrzeń prysznicową. Ruszty „plate” występują w wersji prostej i kątowej oraz wchodzą w skład kompletnego systemu odwodnień liniowych. W przypadku rozwiązań TECEdrainline bezspoinowy korpus rynny wykonany jest ze stali nierdzewnej i zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić użytkownikowi jego łatwe czyszczenie. Bezpieczeństwo użytkowania instalacji gwarantuje Seal System, certyfikowany przez niezależny niemiecki instytut badawczy. Z kolei wykorzystanie dwustopniowego syfonu z membraną zapobiega parowaniu wody, a także stanowi zaporę dla piany, nieprzyjemnych zapachów oraz insektów.


nowoczesny odpływ pod natryskiem, którego nie widać


W centralnym punkcie

Nasadki do kamienia naturalnego, płytek o niestandardowej grubości oraz typu „plate” znajdziemy także w systemach odwodnienia punktowego. TECEdrainpoint S to proste i bezpieczne rozwiązania, które pozwalają na dyskretny odpływ bez widocznych elementów instalacyjnych. 


nowoczesny odpływ pod natryskiem, którego nie widać

 

Czytaj również: Wygodne rozwiązanie pod natryskiem - odwodnienie z odwracalnym rusztem


Odwodnienie punktowe może być wykorzystywane zarówno w łazienkach, jak i w pomieszczeniach gospodarczych. W końcu każde pomieszczenie zasługuje na stylowe odwodnienie.


nowoczesny odpływ pod natryskiem, którego nie widać

nowoczesny odpływ pod natryskiem, którego nie widać

Źródło: cdjk / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16188 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 159

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >