O czym pamiętać podczas projektowania wnętrza domu?

O czym pamiętać podczas projektowania wnętrza domu?

Firmy deweloperskie bacznie obserwują rynek i wychodzą naprzeciw aktualnym jego potrzebom. Badania w tym sektorze wskazują na zdecydowany wzrost zainteresowania wolnostojącą zabudową rodzinną lub rozwiązaniami segmentowymi w stolicy i na obrzeżach miasta. Nic więc dziwnego, że coraz więcej inwestorów stawia na nowoczesne budownictwo jednorodzinne zamiast kolejnych osiedli bloków mieszkalnych. Domy z rynku pierwotnego najczęściej przekazywane są nowym właścicielom bez wykończenia - to tzw. stan deweloperski, który obejmuje wyłącznie doprowadzenie mediów, otynkowanie ścian, wylewkę podłogową, grzejniki oraz stolarkę okienną. Przed nabywcami takiej posiadłości stoi zatem zaplanowanie przestrzeni, a w dalszej kolejności organizacja prac remontowych, w tym wybór materiałów wykończeniowych oraz umeblowanie. Czym się kierować, by projektowanie wnętrz domów Warszawa nie stało się drogą przez mękę? O czym należy pamiętać aranżując przestrzeń w nowo wybudowanej nieruchomości? Czytaj dalej

Funkcjonalne wykorzystanie metrażu

Projektowanie wnętrz domów Warszawa to bardzo wymagający proces. Należy bowiem uwzględnić wiele kwestii, które w ogóle nie byłyby brane pod uwagę w przypadku aranżacji mieszkania. Przede wszystkim, dom stwarza naprawdę ogrom możliwości ingerowania w rozkład pomieszczeń, ale kluczem jest tu prawidłowe stworzenie układu funkcjonalnego. Niezwykle istotne jest także zadbanie o ergonomię, gdyż źle zaplanowana przestrzeń, będzie rzutować później na komfort korzystania z niej na co dzień.


O czym pamiętać podczas projektowania wnętrza domu?


Wydzielanie ukrytej przestrzeni

Poza ustaleniem przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń, warto rozważyć wydzielenie przestrzeni gospodarczych. Mowa nie tylko o garażu, ale także o spiżarni, garderobie czy też schowku na artykuły gospodarstwa domowego. Większy metraż być może pozwoli również umieścić w projekcie pralnię, która króluje w trendach ostatnich lat, jako wyjątkowo wygodne rozwiązanie.


Wybór materiałów wykończeniowych

Niestety nie ma tu jednej dobrej rady. Decyzje związane z zakupem konkretnych paneli podłogowych czy też sanitariatów, będą uzależnione od wysokości budżetu, zawsze jednak kluczem w wyborze powinna być jakość produktu. Zaprocentuje to trwałością i możliwością cieszenia się efektami remontu przez wiele lat. Drugą ważną kwestią jest to, aby wszystkie surowce i materiały tworzyły ze sobą spójną całość i współgrały z finalną wizją dotyczącą stylu aranżacji.

 

Czytaj również: Zobacz, jak swój dom pięknie urządziła stylistka wnętrz


O czym pamiętać podczas projektowania wnętrza domu?


Dostosowanie domu do potrzeb mieszkańców

 

Z pewnością kolorowe katalogi wnętrzarskie kuszą designerskimi formami i nietypowymi rozwiązaniami, jednakże projektowanie wnętrz domów Warszawa powinno opierać się na spełnieniu oczekiwań i potrzeb domowników. Jeśli na przykład wśród domowników jest małe dziecko, warto wziąć pod rozwagę, czy modne schody wspornikowe, na pewno nie będą stwarzać dla niego zagrożenia. Podczas aranżowania przestrzeni domowej warto wziąć pod uwagę również przyzwyczajenia i preferencje każdego z mieszkańców (np. w kwestii montażu prysznica lub wanny), a nawet ich wzrostu (np. podczas ustalania wysokości blatów kuchennych).

 

Czytaj również: Jeśli marzy nam się loft a nie mamy pomieszczeń pofabrycznych ...


Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16298 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 115

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >