Okiennice - osłona okien przez noc i dzień. Automatyczny system okiennic.

Okiennice - osłona okien przez noc i dzień. Automatyczny system okiennic.

Piękne, słoneczne lato jest okresem częstych, rodzinnych wyjazdów. Włamywacze tylko czekają na opuszczone, niezabezpieczone domostwa. Doskonałym rozwiązaniem jest instalacja okiennic.

Niestety ich ciągłe, ręczne zamykanie za każdym razem, gdy udajemy się poza naszą posesję (zwłaszcza, gdy mamy wiele okien) i otwieranie, gdy wracamy, może stanowić przyczynę rezygnacji wielu potencjalnych nabywców. Dlatego firma FAAC, chcąc uprościć ludzkie życie, przygotowała automatyczny system do okiennic „night & day”. Od teraz możesz za pomocą pilota zabezpieczać jednocześnie wszystkie swoje okna. Na wakacyjne podróże jedź bez trosk i obaw o bezpieczeństwo swojego domu!

Walory posiadania okiennic

Wśród różnorodnych funkcji pełnionych, przez okiennice, możemy dostrzec korzyści zarówno natury praktycznej, jak i estetycznej. W okresie intensywnych, męczących, a nawet zagrażających zdrowiu upałów, pozwalają nam uchronić wnętrze naszego domu przed nadmierną penetracją promieni słonecznych. Pomieszczenia pozostają chłodne, zaś poranne promienie słoneczne nie budzą nas, pozwalając spokojnie relaksować się czasem wolnym od pracy. Ponadto, jednym z głównych powodów, dla którego ludzie decydują się zainstalować okiennice jest bezpieczeństwo. Odpowiednio stworzone i zamontowane stanowią barierę trudną do pokonania przez włamywacza. Osoby, mieszkające w okolicach szczególnie hałaśliwych, docenią ich rolę jako izolacji akustycznej. Ładnie dobrane i dobrze zainstalowane okiennice mogą stanowić doskonały element dekoracyjny naszego domu. Niestety, jednym z najbardziej uciążliwych aspektów posiadania okiennic, jest ich ręczne zamykanie (kiedy opuszczamy naszą posesję) i otwieranie (gdy wracamy). Jeśli zamek nie jest często używany, zaczyna stawiać nam opór. Przez co musimy się z nim długo siłować. Dlatego aby uniknąć tego typu nieprzyjemności, warto zainstalować automatyczny system do okiennic „Night & Day”.

 

System „Night & Day”

Zestaw „Night & Day” nadaje się do instalacji zarówno do nowych, jak i już używanych okiennic. Automatykę montuje się niezwykle szybko i łatwo, a dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, dostajemy gwarancję jej trwałości i odporności na działanie czynników zewnętrznych. Automatyczny system do okiennic firmy FAAC został wyprodukowany w dwóch wersjach: model BASIC (dla szerokości okna 780 – 1500 mm) oraz DE LUXE i BASIC LS (szerokość okna 900 – 1600 mm). Ponadto, jego zredukowane wymiary dają nam także możliwość zainstalowania moskitier (wystarczy 10 cm wolnej przestrzeni!). Dzięki instalacji automatyki do okiennic, nie będziesz musiał otwierać okna w celu jego przysłonienia. Wystarczy wcisnąć przycisk. Zaletę powyższego rozwiązania docenimy zwłaszcza, gdy pada silny deszcz lub grad i aby osłonić nasze okna, nie musimy ich otwierać. Ponadto, system „Night & Day” jest świetnym rozwiązaniem dla okien trudno dostępnych (np. zlokalizowanych bardzo wysoko lub w miejscach, gdzie nie mamy wystarczającej przestrzeni aby móc wejść i ręcznie zamknąć okiennicę).

 

Skład zestawu


Siłownik składa się z silnika tubowego i przekładni, umieszczonej w estetycznym, aluminiowym pojemniku. W skład zestawu wchodzą: para łamanych ramion (RAL 8017 lub RAL 9010), elektrozamek, pilot, odbiornik zewnętrzny. Dbając o estetyczne wymagania naszych klientów, firma FAAC udostępnia automatykę w kolorach białym (RAL 9010) i brązowym (RAL 8017). Dzięki temu będziemy mogli wybrać wersję, która najbardziej pasuje do naszego okna. Ponadto, jej niewielkie, zredukowane rozmiary sprawiają, iż automat jest prawie niewidoczny.

 

Praca „Night & Day”

Dwa zakrzywione ramiona, poruszające się po prowadnicy sprawiają, że okiennica wchodzi w cichy, płynny ruch. Nasze okiennice możemy zablokować w dowolnym momencie otwierania. Ponadto, dzięki specjalnemu systemowi nie musimy obawiać się silnego wiatru. Skrzydła okiennic pozostają zabezpieczone w każdym stopniu ich otwarcia, co sprawia, że utrzymują się sztywno zablokowane w wybranym przez nas momencie.

 

Źródło: RedPen.pl / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Z jakich materiałów szafa wnękowa? Liczba postów: 64 Grupa: Porady i op... ja polecam plyty mpb. sa wytrzymale, latwe w obrobce i dobrze wygladaja. nie musisz impregnowac, malowac itp. kupujesz, docinasz, montujesz. sa odporne na obici...
  • Co jest tańsze :żaluzje czy rolety? Liczba postów: 16 Grupa: Porady i op... Wiele tak naprawdę zależy od nas samych i to my musimy zdecydować się na któreś rozwiązanie. Przy okazji chciałbym każdego zachęcić do przeczytania wpisu https:...
  • Mechaniczne zawory kątowe Liczba postów: 9 Grupa: Wnętrza
  • zmywarka dla 2 osób? Liczba postów: 195 Grupa: Porady i op... Bo pewnie to nie Ty zmywasz naczynia ;) Ja sobie nie wyobrażam już zycia bez zmywarki, oszczędzam mnóstwo czasu. A co do tabletek, o które wczesniej pytałam, t...
  • Blat kuchenny Liczba postów: 175 Grupa: Porady i op... U nas w kuchni bardzo dobrze sprawdza się blat kwarcowy, jest solidny, wytrzymały na zabrudzenia i zarysowania. Konkretnie to wybraliśmy blat kwarcowy Silestone...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17333 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 331

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >