Płyta indukcyjna o prostokątnej strefie grzewczej

Płyta indukcyjna o prostokątnej strefie grzewczej

Zastosowanie dużej, prostokątnej strefy grzewczej, na której można umieścić np. jedną większą brytfannę lub kilka mniejszych garnków o różnych kształtach, stanowiło kamień milowy w zakresie technologii indukcyjnej.

 


Teraz Siemens – lider innowacji w zakresie sprzętu AGD – idzie o krok dalej i prezentuje płytę flexInduction z dwoma prostokątnymi polami. Dzięki temu to użytkownik może dostosować pracę urządzenia do swoich potrzeb, a nie odwrotnie. O zaletach gotowania na płytach indukcyjnych przekonuje się coraz szersza grupa konsu-mentów.

 

Czytaj również: Czy istnieje system prasowania przy wykorzystaniu suchej pary?

 

Ponieważ w przypadku tej innowacyjnej technologii interakcja zachodzi bezpośrednio pomiędzy umieszczonym w urządzeniu zwojem a dnem naczynia, straty energii są o wiele mniejsze, proces gotowania szybszy i bardziej energooszczędny, zaś powierzchnia płyty praktycznie się nie nagrzewa (przejmuje jedynie ciepło od gorącego garnka). Dlatego Siemens był jedną z pierwszych marek AGD, które zaangażowały się w rozwój tej technologii. I z tego też powodu inżynierowie Siemensa opracowali nowatorską technologię flexInduction.

 

 

Różne kształty, różne rozmiary

Na nowej płycie Siemens nie znajdziemy charakterystycznych kręgów, lecz dwa duże pro-stokąty. Do grzania można wykorzystać całą ich powierzchnię, czyli umieścić na płycie np. dwie sporych rozmiarów brytfanny, lub też gotować metodą tradycyjną, w kilku mniejszych garnkach o regularnym, okrągłym kształcie. Zapewnia to olbrzymią wygodę – nie musimy się już zastanawiać, który garnek czy patelnia będą odpowiednie do użycia na płycie indukcyjnej.

 

Czytaj również: Piekarnik z funkcją samodzielnego przeprowadzenia procesu pieczenia

 

 

Moc pod palcami

Innowacyjne strefy grzewcze to jednak nie wszystkie zalety tej nowoczesnej płyty. Warto też wspomnieć o systemie touchSlider, dzięki któremu sterowanie ustawieniami odbywa się poprzez muśnięcie skali opuszkami palców. Takie regulowanie parametrów jest nie tylko wyjątkowo intuicyjne, lecz również niezwykle szybkie. Urządzenie błyskawicznie reaguje na nasze polecenia, co przekłada się z kolei na szybszą zmianę temperatury.

 

[link1]

 

Na uwagę zasługuje również funkcja shortClean, która umożliwia wstrzymanie pracy na 20 sekund, pozostawiając wystarczająco dużo czasu na skuteczne usunięcie np. mleka, które przed chwilą wykipiało – bez pośpiechu i zmiany zaprogramowanych wcześniej ustawień. Jeżeli zaś bardzo nam się spieszy, możemy skorzystać z opcji powerBoost, która zwiększa moc dowolnej strefy płyty grzewczej o 50%.

 

 

Źródło: BOSCH / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nowoczesna kuchnia. Liczba postów: 479 Grupa: Najnowsze t... W kuchni mam Blum, w łazience Rejs. Jedno i drugie działa, aczkolwiek inaczej. Te drugie trochę ciężej chodzą i wydają taki (sprężynujący?) dźwięk. Jak ktoś wyż...
  • Farby kolorowe dla alergików Liczba postów: 156 Grupa: Ciekawe pom... Ciekawe rozwiązania
  • Odzież robocza Liczba postów: 47 Grupa: Porady i op... Wzmacnianie widoczności marki to istotny element budowania wizerunku w długim terminie. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się odzież robocza z nadrukiem, zawi...
  • Aranżacja wnętrz: zmień charakter mieszkania Liczba postów: 35 Grupa: Wnętrza Dążenie do zminimalizowania wpływu na środowisko naturalne jest widoczne w każdym produkcie dostępnym na https://multyhome.eu/. Firma ta skupia się na tworzeniu...
  • nowe mieszkanie dla żony Liczba postów: 43 Grupa: Nowości ara... Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad przeprowadzką do Bąkowa? Odkryj, co ta malownicza miejscowość ma do zaoferowania, czytając ten wpis: https://www.amprojek...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >