Podłoga z drewna: podłoga od deski do deski

Podłoga z drewna: podłoga od deski do deski

Zanim nasza wymarzona podłoga znajdzie się na swoim miejscu, surowe drewno jest ujarzmiane i odpowiednio przygotowywane. To najważniejszy moment w całym procesie – od niego zależy wytrzymałość i piękno desek, które mają ozdabiać dom przez wiele lat.

Kolonial w odmianie Dymiony to głęboko ukryta siła, naturalne piękno oraz zaczepny, niepowtarzalny rysunek słoi każdej deski. To ujarzmiona dzikość i skolonializowane nieokiełznanie. Zanim jednak deski Kolonial dumnie zaprezentują się w salonie, poddawane są szeregowi procesów, które w czarodziejski sposób zamieniają zwykły dąb w niezwykłą podłogę.

Kolonial Dymiony (ESCO) charakteryzuje się silnie wyrazistą strukturą, którą osiąga się przez szczotkowanie. Jest to proces, który polega na usuwaniu najbardziej miękkich części usłojenia i tworzeniu w warstwie litej subtelnych rowków, charakterystycznych dla szlachetnej, wieloletniej podłogi. Dzięki temu podłoga wykazuje się większą twardością i lepszymi właściwościami antypoślizgowymi. Proces szczotkowania pozostawia też na powierzchni podłogi wyraźny rysunek słojów - wydobywa w ten sposób naturalną strukturę drewna, falisty układ włókien jest bardziej widoczny, można go wyczuć w dotyku. Dzięki temu zabiegowi rośnie wrażenie naturalności, którego brak niekiedy gładko wykończonym parkietom a podłoga sprawia wrażenie ręcznie obrabianej. Podczas szczotkowania nadaje się podłodze trzeciego wymiaru, by przejść do kitowania, a następnie powlekania dwoma warstwami twardego wosku olejnego.

Dlaczego olejowanie?
Olejowanie podłóg to metoda konserwacji i zabezpieczenia drewna, stosowana od stuleci ze względu na swoje zalety, to rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy chcą żyć ekologicznie i zdrowo - podłogi olejowane są wskazane dla alergików, nie absorbują kurzu, ponieważ się nie elektryzują. Naturalny olej nie stanowi dodatkowej powłoki na powierzchni podłogi, ale wnikając w drewno, impregnuje je i zabezpiecza od czynników mechanicznych i chemicznych. Olej nie wnika jednak bardzo głęboko, przez co pory są stale otwarte, a podłoga oddycha. Podłogi olejowane łatwiej naprawiać po uszkodzeniach - każde miejsce można przeszlifować i zaolejować od nowa. Co więcej, naturalne właściwości drewna umożliwiają jego "samoistne" wypełnianie uszczerbków czy rys. W efekcie energia i hardy charakter podłogi, z indywidualnym rysunkiem słoi i wyrazistą strukturą, dają jej pierwszeństwo dumnego reprezentowania mieszkańców domu w salonie dziennym i holu

 

 

Źródło: PR SOLUTION / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19151 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 184

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >