Podsumowanie Międzynarodowych Targów Budowlanych w Szczecinie

Podsumowanie Międzynarodowych Targów Budowlanych w Szczecinie

Mieszkania o wysokim standardzie znajdujące się w przerobionych, dawnych budynkach przemysłowych, są już od paru lat prawdziwym hitem na rynku nieruchomości.

 

Oczywiście, w tak ekskluzywnych pomieszczeniach nie mogło zabraknąć najnowocześniejszych rozwiązań przeciwpożarowych. W tym przypadku jest to nowoczesny system SSP, który pracuje w pełni funkcjonalnej sieci central nadzorując wszystkie podległe mu urządzenia pożarowe w obiekcie. Choć w krajach zachodnich moda na lofty panuje od kilkudziesięciu lat, to do Polski trafiła ona stosunkowo niedawno. Jednak również u nas, dawne budynki przemysłowe przerobione na pomieszczenia mieszkalne szybko zdobyły popularność wśród osób podążających za najnowszymi trendami.

 

Czytaj również: Kolejna edycja Krakowskiej Giełdy Domów i Mieszkań

 

 

Jednym z tego typu budynków są lofty w zabytkowej, XIX wiecznej fabryce Karla Scheiblera, która znajduje się w historycznej dzielnicy Łodzi – Księżym Młynie. Ten postindustrialny budynek wypełniło aż 420 mieszkań, które tchnęły nowe życie w ten malowniczy budynek. Jednak mimo tego, że sama budowla ma już ponad 100 lat, podczas jej rewitalizacji wyposażono ją w najnowsze zdobycze techniki mające zapewnić wygodę i bezpieczeństwo jej dzisiejszym mieszkańcom. Jednym z takich systemów jest system sygnalizacji pożarowej powstały z wykorzystaniem rozwiązań firmy D+H Polska. Centrala DF6000 została zainstalowana w tym obiekcie również ze względu na fakt, iż pozwala ona na realizację skomplikowanych scenariuszy rozwoju zdarzeń w czasie pożaru, które występują w tak dużych budynkach.

 

 

Sercem i mózgiem systemu sygnalizacji pożaru są cztery centrale czteropętlowe DF6000 firmy D+H, które zarządzają aż 800 elementami adresowalnymi takimi jak na przykład czujki liniowe, dymu, ciepła oraz ręczne ostrzegacze pożaru. Dzięki temu każdy fragment budynku znajduje się pod stałym nadzorem, co znacznie podnosi bezpieczeństwo mieszkańców. Oczywiście, cały system nie tylko realizuje sygnalizację optyczno-akustyczną, ale również natychmiast przekazuje informacje o zagrożeniu do jednostki Państwowej Straży Pożarnej.

 

Czytaj również: Targi Żyj i mieszkaj we Wrocławiu - już w najbliższy weekend!


 

Jednak sama sygnalizacja nie jest jedynym zadaniem realizowanym przez instalację – integracja z innymi powiązanymi systemami pozwala na sterowanie i kontrolę systemów oddymiania, zamknięć ogniowych (w tym bram pożarowych), oddzieleń pożarowych, sterowanie windami oraz systemem kontroli dostępu, który pozwala automatycznie odblokować drzwi na drogach ewakuacyjnych. Centrala systemu sygnalizacji pożarowej w tym obiekcie steruje i monitoruje kilkadziesiąt klap pożarowych, które znajdują się w kanałach wentylacyjnych i w przypadku zagrożenia wydzielają daną strefę pożarową.

 

2012-04-16
Źródło: Blue Ocean / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaki samochód dla rodziny? Liczba postów: 394 Grupa: Trudne tema... Range Rovery są bardzo bezpieczne i rodzinne
  • Gdzie wesele? Liczba postów: 331 Grupa: Trudne tema... Mi się marzy wesele w górach albo nad morzem z wielką fetą
  • odszkodowanie Liczba postów: 84 Grupa: Trudne tema... Dużo osób, które mają kredyty we frankach, decydują się na ich unieważnienie. Mnie samą to czeka, bo już nie wyrabiam ze spłatą raty. Ciekawy artykuł czytałam t...
  • Opony na lato Liczba postów: 227 Grupa: Trudne tema... Gdzie Wy kupujecie opony? Ktoś z Was zamawiał opony w sklepie internetowym? google ads
  • Prezent dla dziecka Liczba postów: 233 Grupa: Trudne tema... Dla maluszka to ja poleca kupić śpiworki dla niemowlaka to super opcja. Dzieci je kochają. Są ciepłe wygodne i przytulne. Śpią w nich spokojnej i bezpieczniej....

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17310 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 207

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >