Przed malowaniem ścian dobrze jest nałożyć grunt podkładowy

Przed malowaniem ścian dobrze jest nałożyć grunt podkładowy

Naprawa uszkodzonych ścian, zabudowy i konstrukcje z karton gipsu, czy zmiana koloru w pomieszczeniach to częste zadania, z którymi mierzymy się podczas remontu. Prezentujemy nowy Grunt Podkładowy – produkt, który pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Czytaj dalej

 

Zadaniem Gruntu Podkładowego jest zmniejszenie i wyrównanie chłonności zarówno podłoża po częściowych naprawach, jak i niemalowanych wcześniej powierzchni kartonowo-gipsowych, tynków czy zapraw. Pozwala przy tym uzyskać gładką, matową powłokę, która niweluje optyczne nierówności i jest łatwiejsza do pomalowania. Dodatkowo, nałożona na nią farba emulsyjna utrzymuje się znacznie dłużej. Grunt Podkładowy stanowi więc istotną bazę, która umożliwia nie tylko uzyskanie równomiernie rozłożonego koloru, lecz także wydajniejszą aplikację farby nawierzchniowej i jej lepszą przyczepność.


przed malowaniem ścian dobrze jest nałożyć grunt podkładowy

 

Czytaj również: Biel we wnętrzu - jakie rodzaje farb wybierać, aby uzyskać najlepszy efekt

 

Grunt Podkładowy Dulux docenią również osoby planujące zmienić dotychczasowe ciemne lub intensywne kolory we wnętrzach na bardziej stonowane i pastelowe. – Produkt świetnie kryje, dzięki czemu położymy mniej warstw nowej farby, aby schować stary kolor – mówi Nikodem Kowalski, Krajowy Menedżer Rynku Profesjonalnego i Szkoleń AkzoNobel. – Jest przy tym bardzo wydajny, nie chlapie i szybko schnie – dodaje.

 

przed malowaniem ścian dobrze jest nałożyć grunt podkładowy

 

Czytaj również: Farba ceramiczna sprawdzi się najlepiej w pomieszczeniach narażonych na intensywną eksploatację

 

Samo zastosowanie Gruntu Podkładowego Dulux jest niezwykle łatwe. Do jego aplikacji wystarczy pędzel malarski lub wałek. Malując większe powierzchnie, można zastosować także metodę natryskową. Produkt dostępny jest w pojemnościach 3l i 8l.


Źródło: Consulting'n more / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17782 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 133

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >