Przemyślany wybór krzeseł do wnętrza

Przemyślany wybór krzeseł do wnętrza

Krzesła idą w parze ze stołem. Jakby na to nie patrzeć, mają liczebną przewagę wśród domowych mebli. Dlatego ich wybór powinien opierać się o przemyślaną decyzję. Jak go dokonać radzą eksperci. Czytaj dalej

 

Średnia ilość krzeseł, jaką kupujemy przeciętnie do domu oscyluje między 6 a 10. Ustawione w jadalni lub w pokoju dziennym wokół stołu, stanowią jego niezbędne uzupełnienie. Stąd decyzja o ich kolorze, kształcie, tapicerce wpływa na całą aranżowaną przestrzeń i powinna być nią inspirowana.

 

Czytaj również: Zimowa aranżacja sypialni

 

 

 

Stylowe czy nowoczesne?

W ofercie Bydgoskich Mebli mamy blisko 40 różnych krzeseł. Poszczególne krzesła nie są bezpośrednio przypisane do konkretnych kolekcji – wyjaśnia Paweł Pawełkiewicz, Brand Manager BFM S.A. – Pozwala to na dobranie modelu, wybarwienia czy rodzaju tkaniny krzesła nie tylko do pozostałych mebli w aranżowanej przestrzeni, ale też na dopasowanie ich do własnych potrzeb.Oczywiście sugerujemy, które z naszych stylowych czy nowoczesnych krzeseł pasuje do oferowanych przez nas kolekcji, jednak ostateczna decyzja należy do klienta.


 

 

Jak dobrać krzesło

Krzesło chociaż na co dzień wsunięte pod stół, ma swoje wymiary, które trzeba zweryfikować w sklepie, siadając na nim, ale też w domu, mierząc stół i wolną przestrzeń wokół. Krzesła mają swoją wysokość, którą zazwyczaj wytycza oparcie. Poza wysokością, ważny jest również jego kąt nachylenia, co pozwala dopasować krzesło do wzrostu i wymagań komfortu siedzenia domowników.

 

Czytaj również: Apartament w czerni i bieli

 

 

 

Podobnie jak głębokość i szerokość siedziska, która często jest zoptymalizowana przez podłokietniki. Nie zapominajmy, że krzesła nie stoją zsunięte do siebie co do milimetra. Osobom siedzącym na nich należy się „przestrzeń operacyjna”, dzięki czemu będą mogli czuć się swobodnie przy stole. Zgodnie z ergonomią przyjmuje się 60 cm o ile samo krzesło nie jest szersze. Krzesła wysunięte, na których ktoś siedzi, zajmują średnio dodatkowo 55 cm -75 cm. Jeżeli za nimi chcemy zachować swobodne przejście to potrzebne jest kolejne 55 cm.


 

 

Na czym usiąść

Stylistykę krzesła do salonu czy jadalni określa kształt, forma, linia wzornicza, ale również obicie. W niektórych modelach tapicerka nie ogranicza się jedynie do siedziska, wypełnia też oparcie, a nawet dominuje całe krzesło – mówi Paweł Pawełkiewicz

 

Czytaj również: Pokój dziecka inspirowany leśnym motywem

 

 

 

– Wśród naszych propozycji znajdują się szenile przypominające cienki sztruks, żakardy z utkanymi wzorami, tkaniny zamszowe, poliestrowe, z mikrofibry, tzw. floki nowej generacji przypominające aksamit, ale też innowacyjne tkaniny typu Carabu, eko-skóry, jak i same skóry. W ten sposób łatwo dopasować krzesło do pozostałych mebli w pomieszczeniu, lub też narzucić im wybrany wygląd. Czasami obicia krzeseł dobierane są na zasadzie kontrastu w stosunku do sofy, narożnika czy fotela, najczęściej jednak zbliżone są kolorem i rodzajem tapicerki do sąsiadującego zestawu wypoczynkowego.

 

 

 

 

Źródło: Toolbox Creative Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17330 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 253

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >