Przydatne programy w pralkach automatycznych

Przydatne programy w pralkach automatycznych

Podczas zakupu pralki lub podczas jej późniejszego użytkowania mogą pojawić się problemy. Jaki program, do czego służy… co to wszystko oznacza? Każdy z producentów stosuje swoje nazewnictwo, jednak w krótki sposób postaramy się przedstawić najczęściej spotykane programy i wyjaśnić do czego one służą.

 

Jet system – czyli pranie ze zraszaniem jest to program prania pozwalający na oszczędność wody i energii elektrycznej. Podczas tego rodzaju prania dostarcza się brudnym rzeczom także pęcherzyki powietrza, które ułatwiają usunięcie brudu. Większość nowych pralek posiada już tę opcję.

 

 

Dostosowanie ilości wody do wagi i rodzaju pranych rzeczy. Jest to duża oszczędność wody. Przez producentów jest nazywana różnie, między innymi jako automatyka wagowa. Niektóre pralki, które nie posiadają jeszcze tej opcji, mogą posiadać możliwość prania z zapełnioną połową bębna, dzięki czemu również oszczędza się wodę.

 

Czytaj również: Świeżość w mieszkaniu dzięki nowej linii okapów

 

Ciekawą opcją jest możliwość ustawienia godziny rozpoczęcia prania. Wówczas możemy ustawić je tak, aby wykonywało się, kiedy jesteśmy w pracy, albo kiedy nasza taryfa przewiduje tańsze stawki za energię elektryczną – np. w nocy.

 

Czytaj również: Urządzenia przeznaczone do sprzątania

 

Pranie delikatnych tkanin także jest już bezpieczne. Specjalny program sprawi, że przed wypompowaniem brudnej wody, pobierze nieco zimnej… dzięki temu nasze ubrania się „zahartują” i są stopniowo ochładzane. Dzięki temu możemy być pewni, że nic złego się nie stanie.

 

 

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się program pozwalający na redukcję piany. Jeżeli w bębnie pojawi się jej zbyt wiele to pralka sama wypompuje część wody ze środkiem chemicznym a zastąpi ją czystą wodą przy jednoczesnym zmniejszeniu obrotów. Może także uruchomić system dodatkowego płukania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze ubrania będą doskonale wypłukane, czyste, świeże i pachnące.

 

Czytaj również: Doskonała jakość obrazu w nowym telewizorze

 

Coraz częściej szuka się rozwiązań ekologicznych, stąd też nowy program ECO, który pozwala na mniejsze wykorzystanie detergentu.  Tutaj proszek nie jest wykorzystywany jak w tradycyjnych pralkach, gdyż najpierw zapełnione są przestrzenie pompy i przewodów, a dopiero później następuje przepływ przez pojemnik z środkiem chemicznym. Dzięki temu całość wody z detergentem znajduje się w bębnie. Jest to oszczędność środka piorącego, a także działanie na rzecz ochrony środowiska, gdyż nie zanieczyszczamy ścieków.

 

 

Przedstawione funkcje są przydatne, jednak z pewnością nie każdy z nich skorzysta. Dlatego przed zakupem pralki warto się dwa razy zastanowić. Jeżeli jednak nasza pralka posiada już, któryś z wymienionych programów, warto jest zainteresować się tym i zacząć z nich korzystać. Nie są one w końcu bezcelowe.

Źródło: budnet.pl
Autor: Patryk Czarnecki

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17330 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 224

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >