Szybkie koszenie dzięki traktorowym kosiarkom

Szybkie koszenie dzięki traktorowym kosiarkom

Panująca obecnie aura – wysokie temperatury i wilgotność – sprzyja szybkiemu wzrostowi trawy. Systematyczne jej koszenie jest więc koniecznością jeśli chcemy, by nasz trawnik wyglądał efektownie, a trawa zachowała zdrową kondycję.

 

W obecnych warunkach pogodowych trawa powinna być koszona raz w tygodniu, a nawet częściej i czynność ta, zwłaszcza na większych powierzchniach,  wymaga wysiłku i czasu, ale koszenie nie musi być mozolną pracą – na rynku dostępne są nowoczesne maszyny, dzięki którym koszenie, w tym dużych trawników, jest chwilą przyjemności. 

 

 

Kosiarka traktorowa – minimum czasu i wysiłku

Kosiarki traktorowe polecane są do dużych powierzchni powyżej 1 500 m2 a także osobom, które chcą uniknąć wysiłku związanego z pracą w ogrodzie, i którym zależy na możliwie najkrótszym czasie koszenia. Dobór konkretnej maszyny zależy od indywidualnych potrzeb i zakresu planowanych prac. Warto zwrócić uwagę na traktorki ogrodowe, do których można zamontować dodatkowy osprzęt, ponieważ wówczas nasza kosiarka staje się urządzeniem wielofunkcyjnym do wykorzystywania przez cały rok.

 

 „Przy doborze kosiarki traktorowej ważna jest odpowiednia szerokość koszenia - im jest ona większa, tym mniej czasu zajmie nam skoszenie trawnika. Warto zastanowić się też, czy w trakcie koszenia będziemy przejeżdżać przez alejki, bramy, pomiędzy roślinami, i czy nasza kosiarka swobodnie pokona wąskie przejazdy.” – radzi Mariusz Czarnocki z Aries Power Equipment, Generalnego Dystrybutora Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.

 

Czytaj również: Pielęgnacja gleby w ogrodzie

 

„Warto także sprawdzić czy posiada ona napęd hydrostatyczny, który umożliwia  płynny dobór prędkości jazdy do naszych preferencji i panujących na trawniku warunków. Ten rodzaj napędu bardzo podnosi komfort i bezpieczeństwo pracy - aby zatrzymać maszynę wystarczy zwolnić pedał odpowiadający za prędkość jazdy. Komfort pracy zapewnia także funkcja tłumienia pylenia w koszu oraz elektryczne wysypywanie trawy z kosza, szczególnie polecane dla osób starszych i kobiet. Przydatnym wyposażeniem jest licznik motogodzin, który rejestruje czas pracy kosiarki w całym sezonie. To szczególnie przydatne, jeśli z kosiarki korzysta kilka osób. Dzięki tej funkcji wiemy dokładnie jak długo maszyna pracowała, kiedy dokonać kolejnych przeglądów oraz konserwacji poszczególnych elementów.”

 

 

Kosiarki traktorowe – nowoczesne maszyny nie tylko do szybkiego koszenia

Kosiarki traktorowe Honda są idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają duże trawniki i ogrody, i potrzebują sprawnych oraz wielozadaniowych maszyn. Maszyny z serii HF o szerokości roboczej od 92 do 122 cm zapewniają sprawne skoszenie trawnika o powierzchni 2 000 – 7 000m2 w krótkim czasie. Modele zaawansowane technologicznie wyposażone są w system kontroli napełnienia i elektrycznego opróżniania kosza, 7-stopniową regulację wysokości koszenia oraz reflektor, który włącza się automatycznie po zapadnięciu zmierzchu. Wszystkie traktorki ogrodowe Honda są przystosowane do pracy z przystawkami, by umożliwić wykonywanie szeregu dodatkowych prac w ogrodzie i wokół domu przez cały rok. 

 

 

W bieżącym sezonie Honda proponuje 5 nowych modeli kosiarek traktorowych, które poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań jeszcze bardziej zwiększają efektywność i komfort pracy w ogrodzie. Są to: HF 2315HM, HF 2417HME, HF 2417HT, HF 2622HM i HF 2622HT. Innowacyjne udoskonalenia techniczne dotyczą cięcia i zbierania trawy, jakości i niezawodności maszyn:

 

Czytaj również: Wykaszarki i podkaszarki idealne do pielęgnacji ogrodów 

 

  • system Optiflow umożliwia silniejszy i linearny przepływ powietrza, który zwiększa wydajność zbierania trawy. Innowacyjnym rozwiązaniem tego systemu są wentylatory, ponieważ przechodzące przez nie powietrze unosi pionowo trawę podczas koszenia, dzięki czemu źdźbła są ścinane z większą precyzją i z większą energią wrzucane do kosza. System Optiflow zapewnia najszybszy sposób koszenia w połączeniu z doskonałą pielęgnacją trawy,
  • synchronizacja pracy podwójnych noży utrzymuje właściwe położenie noży względem siebie, dzięki czemu zwiększa się wydajność koszenia (oprócz HF 2315HM),
  • system mielenia zmiennego Versamow® - modele HF 2417HM/HT i HF2622HM/HT jako pierwsze w tej serii kosiarek Honda zostały wyposażone w opcję mulczowania, którą można włączyć/wyłączyć zależnie od potrzeb. Dzięki temu traktorki ogrodowe spełniają 3 funkcje: koszenia, zbierania, mielenia, i mogą być wykorzystywane na trawnikach różnego typu od wiosny po późną jesień,
  • zderzak i dodatkowe wzmocnienie konstrukcji – modele HF 2417HM/HT i HF2622HM/HT na wzór samochodów otrzymały stalowe i designerskie zderzaki przednie zabezpieczające podwozie przed gałęziami i innymi przeszkodami, nową odlewaną żeliwną oś przednią, wzmocnioną i usztywnioną pokrywę silnika oraz wzmocniony układ kierowniczy, dzięki czemu zwiększona została jego odporność na wybicia, a jazda traktorem ogrodowym jest tak samo pewna jak samochodem,
  • większy zbiornik paliwa - modele HF 2417HM/HT i HF2622HM/HT zostały także wyposażone w ponad 8-litrowe zbiorniki paliwa, zapewniające dłuższy czas koszenia bez koniecznych przerw na uzupełnianie benzyny. Dodatkowym rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo pracy jest umiejscowienie zbiornika po prawej stronie maszyny z dala od silnika. Dzięki temu paliwo nie nagrzewa się ani nie traci na jakości.
  • nowy mocniejszy silnik – wszystkie nowe modele pracują na przyjaznych dla otoczenia silnikach 4-suwowych, natomiast modele HF 2622 HM i HT zostały wyposażone w najlepszy i najbardziej ekologiczny w swojej klasie silnik na rynku GXV660 o mocy 21,5 KM / 16 kW (punkt pracy w traktorku przy 13,8 kW), który gwarantuje doskonałą wydajność w trudnych warunkach,
  • nowy filtr paliwa – papierowy filtr paliwa o podwójnie wydłużonej żywotności. Poprawia jakość pracy maszyny i obniża koszty jej eksploatacji,
  • nowy system mocowania kosza - wszystkie nowe modele posiadają udoskonalone prowadnice mocowania kosza. Rozwiązanie to w znaczny sposób ułatwia zakładanie pojemnych koszy i usprawnia pracę z maszyną.

 

Czytaj również: Odpowiednie ubrania i akcesoria do pracy w ogrodzie 

 

Kosiarki traktorowe Honda HF w połączeniu z przystawkami są maszynami wielozadaniowymi, znajdującymi różne inne zastosowania w ogrodzie i wokół domu przez okrągły rok. Mogą dodatkowo pełnić funkcję zamiatarki do chodników, podjazdów i uliczek przydomowych, piaskarki. Wraz z walcem z kolcami służą do aeracji i ugniatania trawników, a z lemieszem – sprawnie i szybko odgarniają śnieg. Do każdej maszyny można również dołączyć przyczepę o ładowności 350 kg. 

Źródło: COMUNICAT / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17357 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 176

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >