Wanny i kabiny prysznicowe – lista artykułów

Samodzielny montaż wanny wolnostojącej krok po kroku

Nawet zwykła łazienka może stać się eleganckim i funkcjonalnym pokojem kąpielowym, jeśli zostanie wyposażona w wannę wolnostojącą. To rozwiązanie, które wyróżnia designerski wygląd i wygoda użytkowania. Jak prawidłowo zamontować tego typu wannę, aby spełniała swoje zadanie i dobrze wpisywała się w łazienkową przestrzeń?

Łazienka na poddaszu - jak wkomponować kabinę prysznicową pod skosami

Mieszkanie na poddaszu przysparza zwykle więcej dylematów aranżacyjnych niż standardowe lokum. Wszystko to za sprawą trudnych do rozplanowania skosów. Jak wiadomo przestrzeń pod skosami można wykorzystać na wiele różnych sposobów, projektując szafki do przechowywania na wymiar lub ustawiając we wnęce łóżko. Jak natomiast poradzić sobie ze skosami w łazience?

Wanna dopasowana do rozmiaru i stylu łazienki

Funkcjonalna łazienka to miejsce, w którym można stworzyć osobisty obszar relaksu. Co wpływa na jej wygodę i tak niezwykle przyjemną specyfikę użytkowania? Według projektantek ważna jest odpowiednia aranżacja strefy kąpielowej. Wyposażenie tej przestrzeni jest jednym z kluczowych elementów wystroju łazienki. Musimy jednak pamiętać, że dobór konkretnych modeli urządzeń, ich funkcji i rozmieszczenia zależny jest od metrażu i układu wnętrza.

Płaski brodzik - świetny wybór, ale jak go zamontować?

Prysznic to rozwiązanie, które pozwala na oszczędność czasu, maksymalne wykorzystanie przestrzeni i ograniczenie zużycia wody. Bazą dla prysznica jest dopasowany i odpowiednio zainstalowany brodzik. Zarówno w nowych, jak i poddawanych renowacji łazienkach bardzo dobrze sprawdza się konstrukcja płaska, która dyskretnie wkomponowuje się w aranżację wnętrza. Jak wygląda jej montaż?

Jak się zmieniały kabiny prysznicowe na przestrzeni ostatnich 30. lat

Historia firmy SANPLAST rozpoczęła się 38 lat temu – w 1983 roku. To właśnie wtedy dwaj bracia Karol i Wiesław Podraza w rodzinnych Wymysłowicach rozpoczęli swoją działalność.Na początku zajmowali się produkcją samochodowych nadkoli i zderzaków, z czasem – zlewozmywaków z poliestru. Przełomowy okazał się rok 1991, w którym to zostały wyprodukowane i wprowadzone na rodzimy rynek, prosto z zakładów SANPLAST, pierwsze kabiny prysznicowe.

Wanny wolnostojące we współczesnych aranżacjach łazienek

Jest stylowym i nieoczywistym rozwiązaniem. Łączy elegancję z ekstrawagancją. Dzięki niej łazienka staje się mniej szablonowa, bardziej wymagająca w rozplanowaniu elementów, ale przez to ciekawsza. O czym mowa? O wannie wolnostojącej, która coraz chętniej wykorzystywana jest w polskich łazienkach.

Wymiana uszczelek w kabinie prysznicowej

Prysznic to rozwiązanie, które ma wiele korzyści i pozwala nam na przyjemny relaks po całym dniu. Jednak o kabinę prysznicową trzeba stale dbać. Aby utrzymać ją w dobrym stanie, nie obejdzie się więc bez regularnego usuwania zanieczyszczeń. Zwróćmy przy tym szczególnie uwagę na uszczelki –­ jeśli się zużyły, warto wymienić je na trwałe uszczelnienie, które posłuży nam przez długi czas.

Natrysk w wannie - komfortowe rozwiązanie do małej łazienki

Warto mieć w łazience i wannę, i prysznic. Jeśli jednak brakuje nam miejsca na osobne strefy użytkowe, możemy pokusić się o praktyczne i atrakcyjne rozwiązanie „dwa w jednym”.

Remont łazienki - wymiana brodzika bez kucia i wiercenia

Tworzeniu wnętrza wymarzonej łazienki towarzyszy wiele wyzwań związanych przede wszystkim z ograniczeniami przestrzeni i czasu. Podczas remontu brak dostępności łazienki w domu znacząco obniża komfort życia. Dlatego przy pracach remontowych tego pomieszczenia tak ważny jest czas. Właściwy dobór elementów wykończeniowych może korzystnie wpłynąć na tempo prac. Takim rozwiązaniem jest seria brodzików, których montaż nie wymaga kucia ani wiercenia, dzięki czemu hydroizolacja łazienki pozostaje nienaruszona.

Odpływ liniowy pod prysznicem

Zastępuje tradycyjną kabinę z brodzikiem. Jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem do nowoczesnych łazienek.


Stron: 51 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17106 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >