Wanny i kabiny prysznicowe – lista artykułów

Kabina prysznicowa z nowoczesnym odpływem liniowym

Jaka powinna być nowoczesna łazienka? Wygodna, przestronna, pełna wizualnej lekkości… Bezsprzecznie w osiągnięciu tego celu pomoże aranżacja bez brodzika – z odpływem liniowym. Podpowiadamy, jak go wybrać.

Jak zaprojektować odwodnienie liniowe estetycznie spójne z wystrojem wnętrza łazienki?

Na przestrzeni ostatnich dekad kabina prysznicowa wielokrotnie zmieniała swoje oblicze. Zabudowane konstrukcje zostały zastąpione przez minimalistyczne ścianki, a tradycyjne brodziki przez funkcjonalne odwodnienia liniowe. Te z kolei, dzięki połączeniu technologii i nowoczesnego wzornictwa, awansowały do rangi stylowych i wyrazistych akcentów wyposażenia łazienki.

Kabiny prysznicowe – nowoczesny wygląd i forma, którą można dostosować do każdej przestrzeni

Aranżacja przestrzeni łazienkowej często wymaga pójścia na kompromisy. Trudne do adaptacji kształty sprawiają, że wymarzony brodzik musi zostać zastąpiony innym modelem. Nigdy więcej! Funkcjonalne rozwiązania mogą być piękne i w pełni dopasować się do każdej przestrzeni. Obecnie dobranie brodzika w łazience jest o wielke prostsze, ponieważ można je dodatkowo przyciąć na wymagany kształt z dokładnością do milimetra oraz zamontować równo z posadzką. Dzięki temu wybór kabiny, jeżeli chodzi o jej kształt, typ i wymiary nie ma praktycznie znaczenia. Cała reszta zależy tylko od indywidualnego gustu.

Kabina otwarta typu walk-in - czy to dobre rozwiązanie do każdej łazienki i każdego stylu?

Kabiny typu walk-in coraz częściej goszczą w naszych łazienkach. Trudno się temu dziwić. Są niezwykle eleganckie i subtelne. Charakteryzują się doskonałym designem oraz funkcjonalnością. Brzmi zbyt idealnie? Niekoniecznie.

Nowoczesny prysznic - jaki rodzaj brodzika wybrać?

Aranżując strefę prysznica naszą największą uwagę skupia kabina prysznicowa. Istotne są dla nas jej wymiary, kształt, mechanizm otwierania i zamykania drzwi, a także oczywiście - względy estetyczne. Nie należy jednak zapominać o najważniejszym elemencie każdej przestrzeni kąpielowej – czyli sposobie odprowadzania wody. W ofertach producentów znaleźć można brodziki o różnej specyfice, rozmiarach i cenach. Na którą opcję się zdecydować?

Kabina prysznicowa - nowoczesne udogodnienia w odprowadzaniu wody

Strefę prysznica w naszych łazienkach charakteryzuje teraz maksymalna higiena, wsparta umiejętnym połączeniem nowoczesnych technologii i jakościowych materiałów. Jak osiągnąć ten efekt, stawiając na estetykę i ukrywając to, co niepotrzebne? Sama kabina nie wystarczy nam do prawidłowego funkcjonowania natrysku. Jednym z kluczowych elementów jest w tym przypadku odpowiednie odprowadzanie wody. Na jakie rozwiązania warto zatem zwrócić uwagę?

Wanna czy prysznic? Jaki wybór jest lepszy?

Wanna czy prysznic? To pytanie spędza sen z powiek wszystkim tym, którzy są właśnie w trakcie urządzania swojej łazienki, a jej niewielki metraż nie pozwala na zastosowanie obu tych rozwiązań. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Styl życia, estetyka czy wielkość pomieszczenia to jednak nie wszystko. Ważną rolę odgrywa także ekologia. Opowiadamy o wadach i zaletach wanny i natrysku.

Co wziąć pod uwagę wybierając pomiędzy kabiną walk-in a tradycyjną z brodzikiem?

Kabiny typu walk-in nie mają ruchomych elementów ani drzwi. To pionowe tafle szkła, odgradzające strefę prysznicową z baterią natryskową. Ścianki są wyprofilowane tak, by podczas kąpieli woda nie wychodziła poza ich obręb. Proste i eleganckie, stanowią estetyczne dopełnienie nowoczesnych pomieszczeń, odwołujących się do minimalizmu i szwedzkiego designu. Ze względu na specyficzną konstrukcję, różnią się pod względem funkcjonalności od klasycznych kabin z brodzikiem. Co przemawia na rzecz obu rozwiązań? Co brać pod uwagę, wybierając pomiędzy nimi?

Kabina prysznicowa bez brodzika to komfort w użytkowaniu i utrzymaniu czystości

Wanna czy prysznic – to jedno z pierwszych pytań, jakie pojawia się podczas urządzania łazienki. Znalezienie odpowiedzi nie oznacza jednak końca wyzwań. W sytuacji, gdy zdecydujemy się na kabinę, do wyboru mamy jeszcze różne rozwiązania odprowadzające wodę prysznicową. Najlepsze z nich? Odpływ liniowy! Oto dlaczego.

Brodzik z powłoką antypoślizgową, która gwarantuje bezpieczeństwo podczas kąpieli

Urządzając swoje mieszkanie każdy marzy o tym, aby było ono piękne, nowoczesne i funkcjonalne. Szczególną uwagę przykładamy do łazienki- to właśnie tu prawdopodobnie spędzamy najwięcej czasu, gdyż w łazience rozpoczynamy i kończymy nasz każdy dzień. Powinniśmy pamiętać, że poza designem, który sprawia, że czujemy się w pomieszczeniu dobrze, bardzo istotnym elementem, często przez nas pomijanym jest bezpieczeństwo podczas użytkowania produktów.


Stron: 49 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15811 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 177

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >