Widok na polskie góry na ścianie pokoju -  fototapety z pejzażem w jakich wnętrzach się sprawdzą

Widok na polskie góry na ścianie pokoju - fototapety z pejzażem w jakich wnętrzach się sprawdzą

Kończące się wakacje mogę skutecznie wpędzić w jesienną chandrę każdego miłośnika polskich gór, który nie może wyruszyć na górską wycieczkę, choćby z powodu braku urlopu. Jeśli chcesz uniknąć takiego spadku nastroju, zaaranżuj odpowiednio przestrzeń wokół siebie i postaw na fototapetę na wymiar z polskimi górami. Czytaj dalej

 

 

Fototapety z polskimi szczytami najchętniej wybierają zapaleńcy, których fascynują malownicze szlaki w naszych górskich parkach narodowych. Sklepy internetowe oferują wiele wzorów fototapet z polskimi górami, a nawet opcję wydruku takiej dekoracji, po przesłaniu własnego zdjęcia z górskiej wycieczki w odpowiedniej rozdzielczości. O czym jednak powinniśmy pamiętać, decydując się na wyrazistą tapetę z Rysami, Morskim Okiem czy bieszczadzkimi połoninami?


 Fototapety z polskimi górami


Najlepsze do minimalistycznego wnętrza

Ponieważ polskie pejzaże górskie na fototapecie to motywy prezentujące bogactwo przyrody i nierzadko feerię kolorów, zrezygnujmy z przeładowania pokoju niepotrzebnymi przedmiotami i meblami. W naszym pomieszczeniu górska fototapeta ma stanowić główną dekorację, a im mniej bibelotów obok niej, tym lepiej! Postawmy także na minimalistyczne rośliny w prostych donicach, pasujące do wysokogórskiego klimatu.

 

Widok na polskie góry na ścianie pokoju - winylowe fototapety w jakich wnętrzach się sprawdzą

 

Czytaj również: Jakie wzory tapet są obecnie najmodniejsze?


Doskonałym towarzystwem dla wzorzystej, ekspresyjnej fototapety z górami będą ściany w kolorze złamanej bieli oraz beże i szarości. Warto również zastanowić się, czy nasze wnętrze chcemy utrzymać w tradycyjnej atmosferze górskiej chaty. Jeśli tak, powinniśmy rozważyć montaż drewnianych podłóg i uzupełnienie pomieszczenia o takie same dodatki. W przypadku wyboru nowoczesnych mebli, świetnym rozwiązaniem mogą okazać się te z prostymi lakierowanymi frontami w jasnych, łagodnych kolorach.


Widok na polskie góry na ścianie pokoju - winylowe fototapety w jakich wnętrzach się sprawdzą


Zaleta produktu: Optyczne powiększenie pomieszczenia

- Głównym walorem fototapety na wymiar z pejzażem górskim jest to, że potrafi ona powiększyć optycznie małe pomieszczenie. Planując zakup, warto jednak pamiętać, że fototapetę np. o wymiarach 2,5 x 2,5 metra, najlepiej ogląda się z pewnej odległości. Nie będzie to zatem dobry wybór, jeżeli nasz pokój jest długi i bardzo wąski, a mamy zamiar dekorować dłuższą ścianę pomieszczenia. Tapetę z ukochanym motywem lepiej umiejscowić w sposób umożliwiający nam jej swobodne podziwianie – mówi Michał Włodarczyk z Fototapeta4u.pl. - Sam zabieg dekoracyjny nie jest kosztowny. Precyzyjnie wykonaną fototapetę 2,5 x 2,5 m, wydrukowaną na profesjonalnym materiale lateksowym, można zakupić już za około 500 zł – dodaje.

 

Widok na polskie góry na ścianie pokoju - winylowe fototapety w jakich wnętrzach się sprawdzą

 

Czytaj również: Fototapety mogą radykalnie zmienić wnętrze


Jeżeli nie mamy szczęścia dysponować ponadprzeciętną liczbą metrów kwadratowych w jednym pomieszczeniu, na jasnych ścianach - towarzyszących tym z fototapetą - możemy dodatkowo zawiesić poziome prostokątne lustra, które nadadzą wnętrzu głębi.

 

Bieszczady, Pieniny, Tatry – jakie motywy są popularne?

Popularne fototapety z polskimi górami utrzymane są najczęściej w głębokich, niebieskich i zielonych tonacjach (np. motywy z taflą sławnego Morskiego Oka), co tworzy w pomieszczeniu uspokajającą atmosferę. Wzory z zaśnieżonymi, strzelistymi graniami Tatr będą przydatne, gdy planujemy zaaranżować surowe wnętrze, uszczuplone o drobiazgi aranżacyjne - nawiązujące do stylu skandynawskiego. Miłośnicy ciepłych barw powinni zdecydować się na panoramy z zachodzącym słońcem, które znajdziemy np. na motywach z bieszczadzkimi krajobrazami i górskimi trawami w odcieniach słomkowej żółci.


Widok na polskie góry na ścianie pokoju - winylowe fototapety w jakich wnętrzach się sprawdzą
Źródło: fototapeta4u / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17748 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 154

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >