Wystrój wnętrz: Jak odnowić stare drewniane meble

Wystrój wnętrz: Jak odnowić stare drewniane meble

Kilka zabiegów renowacyjnych w połączeniu z oryginalnym pomysłem i wskazówkami eksperta Nobiles pozwala przywrócić drewnianym meblom dawny blask lub nadać im zupełnie nowy wygląd.

Popularności mebli wykonanych z drewna trudno się dziwić. Są niezwykle praktyczne, a tworzony przez nie efekt dekoracyjny nadaje wnętrzom przytulny i ciepły charakter. Intensywne użytkowanie pozostawia na nich niestety swój ślad, m.in. w postaci otarć czy ubytków. Nie oznacza to jednak, że z wysłużonymi szafami, komodami, stołami czy krzesłami - do których zazwyczaj mamy niemały sentyment - musimy się pożegnać wymieniając je na nowe. Ekspert Nobiles podpowiada, jak przy pomocy zaskakująco prostych rozwiązań nadać meblom zupełnie nowy wygląd.

Powierzchnia właściwie przygotowana
Zanim przystąpimy do renowacji, musimy wcześniej odpowiednio przygotować odnawiany mebel. Aby uzyskać najlepszy efekt, powierzchnię należy dokładnie oczyścić, zarówno z kurzu i tłustych plam, jak również z odchodzącej farby lub lakieru - mówi Remigiusz Traczyk, ekspert Nobiles.

Gra kolorem i wzorem

Decyzja o zmianie lub renowacji mebli często zbiega się w czasie z większym remontem mieszkania. Stare szafy czy stoły niejednokrotnie przestają pasować do nowego wystroju, ale to nie powód, aby je wymieniać. Odpowiednio przygotowaną powierzchnię drewnianą, możemy dowolnie malować i ozdabiać stosując farbę Nobiles Ftalonal – radzi Remigiusz Traczyk. Dzięki temu, że produkt ten dostępny jest w szerokiej ofercie kolorystycznej, można nadać meblom zupełnie nowy wygląd, który będzie komponował się z kolorami ścian pomalowanych farbami Nobiles Pory Roku. Ciekawym rozwiązaniem jest również ozdobienie szafy lub komody rozmaitymi wzorami. Dekory uzyskane przy pomocy dostępnych w sklepach szablonów mogą współgrać z analogicznymi efektami na ścianie, wzorami dywanu lub kanapy, tworząc spójną koncepcję wykończenia wnętrza.

 

Oryginalny pomysł i odrobina zapału pozwala przy wykorzystaniu farb Nobiles Ftalonal przejść od prostej renowacji szafy, stołu czy komody, do nadania im zupełnie nowego, a zarazem niepowtarzalnego charakteru, którego nie będzie miał żaden mebel zakupiony w sklepie.

Informacja o produkcie:
Nobiles Ftalonal – farba alkidowa, nawierzchniowa do ochronnego i dekoracyjnego malowania powierzchni żeliwnych, drewnianych, betonowych oraz tynków cementowo – wapiennych. Charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoża, elastycznością oraz wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne. Farba Ftalonal może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz obiektów.
Wykończenie: półpołysk
Kolor: biały + 20 kolorów gotowych
Wydajność: do 12m2 / 1 litr

 

Źródło: Effective PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • ceglana ściana w salonie Liczba postów: 16 Grupa: Najnowsze t... nie jestem przekonana do cegły, ale bardzo podobają mi się ściany ozdobione kamieniem naturalnym Planuje sobie nawet zrobić taką ścianę za telewizorem :)
  • Ściana wodna w mdomu Liczba postów: 3 Grupa: Ciekawe pom... Owszem w internecie jest sporo takich ofert ale jak na razie chciałbym się zorientować czy dam radę wykonać ją samodzielnie :) Z tego co słyszałem koszty wykona...
  • Stoliki kawowe o wielu obliczach Liczba postów: 1 Grupa: Wnętrza Oj, tak, wybór jest trudny, akurat ostatnio kupowałem nowy.
  • Jaki tynk i metodę docieplania wybrać? Liczba postów: 1 Grupa: Wnętrza Jednym z lepszych rozwiązań jesli chodzi o tynki są tynki gipsowe maszynowe, polecam zajrzeć na http://firma-tynk.com/technologie , wszystko sie wyjasni.
  • co na ściany zamiast obrazów Liczba postów: 52 Grupa: Porady i op... Ja mam bardzo oryginalny pomysł na dekorację ścian. Opisałam go na swoim blogu wnętrzarskim: https://prostewnetrze.wordpress.com/2015 /01/28/z-glowa-w-chmurach-c...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18582 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 266

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >