Bezpieczne inwestycje w niepewnych czasach.  Zakup luksusowych apartamentów nad morzem najlepszym lekiem na bessę

Bezpieczne inwestycje w niepewnych czasach. Zakup luksusowych apartamentów nad morzem najlepszym lekiem na bessę

Pieniądze w portfelach Polaków zaczynają być coraz gorętsze. Pieniądz musi być bezpieczny i na siebie pracować. Czytaj dalej

Czynnikami, które teraz powinny mobilizować do kupna nieruchomości jest, z jednej strony, postępujące załamanie na rynku papierów wartościowych, z drugiej zaś, przewidywania inflacyjne- twierdzi Jan M. Fijor- członek RP IGPiN. W funduszach inwestycyjnych ryzyko przekroczyło poziom masy krytycznej, o czym świadczy lawinowe zamykanie kont i kierowanie strumienia pieniędzy do banków. Tam jednak państwowa gwarancja bezpieczeństwa ulokowanych przez obywateli pieniędzy ograniczona jest do poziomu ok. 50 tyś zł, co zwiększa ewentualne ryzyko wyższych lokat- przypominają analitycy finansowi. Również, pomimo kuszenia przez banki wzrastającym oprocentowaniem,  w rzeczywistości zwrot  na zainwestowanym kapitale na lokatach nie dogania poziomu inflacji. Dlatego ostatecznie pieniądz znajdzie się w nieruchomościach- twierdzi Jan M. Fijoł.

Polowanie czas zacząć
W tym roku warto kupować luksusowe apartamenty - twierdzą pośrednicy i analitycy rynku nieruchomości. Najbezpieczniejszą inwestycją i z perspektywą dużego wzrostu  będzie zakup apartamentów w aparthotels w miejscowościach nadmorskich. Ofert jest niewiele więc doradzamy  rozpocząć polowanie.

Skończyły się czasy, kiedy z inwestycji można było osiągnąć ponad 100% zwrot. Należy szukać nowych możliwości inwestycyjnych, szukać luk. Taką "luką," niosącą perspektywę dużego wzrostu cen, są apartamenty.

Mieszkaniowe perełki
Szukanie okazji na rynku nieruchomości często kojarzy się przede wszystkim ze znajdowaniem możliwie najtańszych lokali. A w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie – najbardziej niedoceniony jest w Polsce segment luksusowych apartamentów. Luksusowych apartamentów nie dotknie stabilizacja- twierdzą analitycy firmy  redNet Consulting -są one bowiem wysoce pożądane bez względu na zmiany cen. Wynika to z  chęci udowodnienia, że nabywcę stać nawet na najdroższe towary dostępne na rynku, ale i z faktycznego standardu pożądanego nie tylko przez najbogatszych ale i klasę średnią. A luksusowy apartament jest uważany za jedną z najlepszych oznak luksusu i wysokiego poziomu życia.

Potwierdzeniem tej tezy jest publikowany przez Forbes wskaźnik CLEWI (Cost Of Living Extremelly Well), który obrazuje wzrost cen dóbr luksusowych w porównaniu do tempa zmian średnich cen dóbr i usług konsumpcyjnych w USA (CPI - Consumer Price Index). Różnica pomiędzy tymi wskaźnikami systematycznie wzrasta, a indeks CLEWI w ostatnich latach nabrał wyjątkowego przyspieszenia i od 2006 r. jest ponad dwukrotnie wyższy od CPI. Tymczasem rynek luksusowych apartamentów w Polsce znajduje się wciąż na bardzo wstępnym etapie rozwoju.

1 2 3

Źródło: budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18068 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 644

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >