Czas na świąteczne porządki

Czas na świąteczne porządki

Wielkanoc tuż tuż – pozostało więc niewiele czasu na posprzątanie i przygotowanie domu. Jeśli jednak zastosujemy się do praktycznych porad, uda nam się zdążyć ze wszystkim. Jan Niezbędny podpowiada, jak szybko przygotować dom na święta.

 

Święta Wielkanocne, jak każdego roku, wiążą się dla większości z nas z gorączkowymi przygotowaniami i porządkami w domu. Zamiast jednak zadawać sobie pytanie „Czy na pewno zdążę?”, zastosujmy się do praktycznych porad, dzięki którym przez okres przedświąteczny  przejdziemy bez niepotrzebnych nerwów.

 

 

Dobry plan to podstawa

 Na początek przygotujmy... dobry plan i listę rzeczy do zrobienia. Zamiast zostawić  wszystkie zadania na ostatni dzień przed Wielkanocą, rozłóżmy pracę równomiernie na kilka dni. Dzięki temu uda nam się ze wszystkim zdążyć i nie odczujemy natłoku prac. Poza tym nie zapominajmy, że nie tylko my odpowiadamy za przygotowanie domu – zaangażujmy do pracy także pozostałych domowników.

 

 

Na początek kurz

  Sprzątanie najlepiej rozpocząć od pozbycia się kurzu ze stołów, regałów i kredensów – podczas czyszczenia często opada on na podłogi i okna, dlatego dobrze jest pozbyć się go na początku. W tym celu warto wykorzystać np. Ściereczki nasączane do mebli (dostępne w ofercie marki Jan Niezbędny). Stanowią one dobrą alternatywę dla tradycyjnych sposobów czyszczenia i pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu. Usuwają brud oraz kurz, a dzięki zawartości wosku pielęgnują oraz chronią drewno. Dodatkowo nie wymagają stosowania detergentów. Nie zapominajmy, że kurz zbiera się nie tylko w widocznych miejscach, ale też na lampach, parapetach oraz w różnych zakamarkach.

 

 

Czyste okna i szyby

 Następnie zajmijmy się oknami oraz szybami w drzwiach lub witrynach. Tutaj również zamiast tracić czas na tradycyjne sposoby (takie, jak stosownie octu lub pogniecionych gazet) sięgnijmy po ściereczkę z mikrofibry, która nie wymaga stosowania detergentów, a dzięki specjalnej strukturze doskonale zbiera brud. Wystarczy, że zwilżymy ją delikatnie wodą i przejdziemy do czyszczenia okien – najlepszy efekt uzyskamy, przesuwając ściereczkę od góry ku dołowi. Po wszystkim wystarczy zostawić szyby do przeschnięcia.

 

 

 

 

Podłoga na wysoki połysk

 Ostatnim zadaniem, jakie nam pozostało, jest zmycie podłóg. Z pewnością pomoże nam w tym mop rotacyjny z końcówką z mikrofibry (znajdziemy go w ofercie Jana Niezbędnego). Mikrofibra sprawia, że bardzo skutecznie zbiera on  zabrudzenia, a obrotowa końcówka umożliwia dotarcie do wszelkich zakamarków. Z kolei mechanizm zastosowany w wiaderku pozwala na szybkie odwirowanie brudnej wody bez konieczności ręcznego wyżymania końcówki. Dzięki niemu bardzo szybko poradzimy sobie z umyciem podłóg nawet w dużym domu.

 

Źródło: On board / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • jak urządzić sypialnie? pomocy :) Liczba postów: 334 Grupa: Porady i op... Na stronie https://erotycznyportal.pl/najlepsze-ksi azki-erotyczne-podroz-przez-literature-e rotyczna-ktora-rozpala-zmysly/ znajdziecie bardzo interesujący artyku...
  • Farby kolorowe dla alergików Liczba postów: 163 Grupa: Ciekawe pom... Ciekawe rozwiązania
  • Pożyczka Liczba postów: 141 Grupa: Porady i op... Dzień dobry wszystkim. Pragnąłbym zarekomendować firmę https://podhipoteke24.pl/ dla użytkowników szukających pożyczek pod zastaw nieruchomości. Przebieg składa...
  • nowoczesne łóżko Liczba postów: 213 Grupa: Najnowsze t... A co powiesz na te modele https://madar24.pl/meble/lozka/lozka-200 x200/? Estetyczne i funkcjonalne. Nowoczesny design pasujący do każdej aranżacji, duża powierz...
  • Jakie łóżko jest najbardziej praktyczne w sypialni... Liczba postów: 9 Grupa: Wnętrza Oj tak, materac tak! A ja jestem ciekawa czy ktoś z Was słyszał i korzystał już z czegoś takiego jak materac japoński? Bardzo mnie zaintrygowało takie rozwiązan...

Kalkulator paneli podłogowych