Inteligentna pralka

Inteligentna pralka

Skoro dziewięciu na dziesięciu Europejczyków korzysta z pralki co najmniej raz w tygodniu, pranie należy uznać za regularnie wykonywaną czynność domową. Nie znaczy to jednak, że każdy sobie z nią radzi.

 

Jedna trzecia mieszkańców Europy zostawia część ubrań w koszu na bieliznę, ponieważ nie wie, jaki jest właściwy sposób ich prania – tak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez zespół odpowiedzialny za stworzenie nowej, innowacyjnej pralki Samsung Crystal Blue WW10H9600EW WW9000. Choć trudno w to uwierzyć, nierzadko w koszu na bieliznę leżą nasze najlepsze ubrania. Przygotowany przez Samsung raport na temat prania* pokazuje także, że ponad połowa Europejczyków, którym pralka zniszczyła ubrania, obecnie unika prania, a co dziesiąta rodzina uważa, że ubrania zniszczone podczas prania warte są 120 euro rocznie. Jak wynika z badania, przyczyną uszkodzeń może być brak wiedzy na temat programów dostępnych w pralce, ponieważ z kilkunastu dostępnych opcji przeciętny Europejczyk wykorzystuje z reguły jedynie dwie, czyli pranie w 40 stopniach (66%) oraz pranie szybkie (57%).

 

Czytaj również: Bezprzewodowy sprzęt muzyczny

 

Luke Mansfield, szef europejskiego działu innowacji w firmie Samsung, patrzy na to w ten sposób: „Jesteśmy dzisiaj bardziej zabiegani niż kiedykolwiek wcześniej i staramy się zrobić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Chcemy, żeby nużące czynności, takie jak pranie, trwały jak najkrócej, ale ubrania chcemy zachować w jak najlepszym stanie. Dla wielu z nas mnogość dostępnych programów jest przytłaczająca i nie wiemy, który z nich wybrać. Stąd też zwyczaj korzystania z jednego lub dwóch programów. Skutek jest taki, że niektórych rzeczy nie pierzemy w ogóle, a inne niszczymy w praniu.” Mansfield dodaje: “- Europejczycy wydają naprawdę sporo na garderobę, ale nie bardzo wiedzą, jak o nią dbać. Nasza nowa pralka, czyli WW10H9600EW, ma prosty i intuicyjny ekran dotykowy, na którym możemy szybko i sprawnie wybrać odpowiedni cykl, program, prędkość i pozostałe parametry prania. Co więcej, wszystko to możemy zrobić automatycznie, zaledwie jednym gestem – a to dzięki funkcji Auto Optimal Wash. Wystarczy załadować pranie i nacisnąć przycisk Start. Pralkę wyposażono w cztery inteligentne technologie czujnikowe, które analizują takie czynniki, jak wielkość wsadu i stan zabrudzenia. Na tej podstawie pralka dobiera optymalny program, obniżając tym samym ryzyko zniszczenia naszych ulubionych ubrań”.

 

 

Samsung WW10H9600EW WW9000 ma także wiele programów specjalnych, odpowiednich do różnych rodzajów tkanin – w tym do wełny i dżinsu. Są też programy przeznaczone do usuwania uporczywego brudu i plam – np. cykl „ Kuchnia” „Cooking & Dining”, który skutecznie poradzi sobie ze plamami z jedzenia. Pralka Samsung WW10H9600E łączy prosty, elegancki design i radość z użytkowania z nadzwyczajną skutecznością prania. Dzięki temu pranie zajmie nam mniej czasu niż dotychczas, a ubrania dłużej wyglądają jak nowe.

 

Czytaj również: Zadbana pralka -czystsze ubrania

 

Źródło: Samsung / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18509 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >