Jak dbać o sprzęt po sezonie?

Jak dbać o sprzęt po sezonie?

Po ostatnich jesiennych porządkach w ogrodzie nie powinniśmy zapomnieć o zabezpieczeniu urządzeń ogrodowych. Jeśli odpowiednio zadbamy o nie przed nadejściem chłodów, będą nam bezawaryjnie służyć od pierwszych dni wiosny. Czytaj dalej


- "Niezabezpieczony i niewyczyszczony po sezonie sprzęt ogrodowy łatwo ulega rdzewieniu oraz innym zniszczeniom, które mają wpływ nie tylko na bezawaryjną pracę urządzeń, ale i bezpieczeństwo ich użytkowników" – ostrzega Marcin Liszyński, ekspert STIGA.OSTRZA JAK BRZYTWAPo kilku miesiącach systematycznej pracy ostrza urządzeń tnących mogą się stępić i zużyć.

 

Czytaj również: Jak szybko posprzątać w ogrodzie?


Jeżeli zadbamy o urządzenia już jesienią, na wiosnę będą nam służyć bezawaryjnie.

fot. STIGA

 

- "Po ostatnim przycinaniu trawnika i gałęzi powinniśmy dokładnie przyjrzeć się nożom tnącym kosiarek, sekatorów i nożyc – mówi ekspert STIGA. – W przypadku kosiarek należy zlikwidować luzy w ich mocowaniu i jeśli jest to konieczne, ponownie naostrzyć. Ostrza sekatorów i nożyc radzę dokładnie wyczyścić roztworem alkoholowym lub rozpuszczalnikiem. Nie wolno także zapomnieć o dokładnym umyciu sprzętu przed pierwszymi przymrozkami, kiedy jeszcze będziemy mieć pewność, że zdążą całkowicie wyschnąć. Wszelkie ruchome części narzędzi można również dodatkowo zabezpieczyć olejem do konserwacji maszyn, aby po zimie nie było problemu z ich rozruchem. SILNIK W PORZE MROZÓW Zanim schowamy spalinową kosiarkę, sekator czy podcinarkę do przewiewnego i suchego miejsca, by tam przezimowały, powinniśmy zadbać o ich silniki. - Urządzenia spalinowe wymagają wypalenia całej benzyny, nie można jej zostawić wewnątrz zbiornika na zimę" – taki zabieg pozwoli uchronić silnik przed uszkodzeniami – mówi ekspert STIGA.

 

Czytaj również: Jak można wykorzystać wodę deszczową?

 

Przed zimową przerwą w pielęgnacji ogrodu powinno się wypalić benzynę pozostałą w zbiornikach urządzeń spalinowych. fot. STIGA


Pozostałej w zbiorniku benzyny nie wolno po prostu wylać. Żeby całkowicie się jej pozbyć należy pozostawić urządzenie włączone tak długo, aż silnik nie zgaśnie z powodu braku paliwa.Ważne, aby konserwować urządzenia ogrodowe w sposób wskazany bezpośrednio przez producenta w załączonej przez niego instrukcji obsługi. - Niepoprawne obchodzenie się z preparatami konserwującymi może bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Nie zapominajmy także, że jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie zająć się zabezpieczaniem urządzeń przed zimą, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalistów – radzi ekspert STIGA. 

 

 Ostrza kosiarki należy wyczyścić ze ścinków trawy i dokładnie osuszyć. fot. STIGA

 

 

Źródło: Sfera PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 136

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >