Jak wybrać wykładzinę do hotelu?

Jak wybrać wykładzinę do hotelu?

Wakacje to czas urlopów i wyjazdów, podczas których większość podróżujących zamieszkuje w hotelach i pensjonatach. Podłogi w tych miejscach kojarzą się z wygodą i komfortem chodzenia oraz estetycznym wyglądzie. Ponadto wykładzina w hotelowych wnętrzach powinna być jednocześnie trwała i łatwa w czyszczeniu. Aby taki efekt osiągnąć, należy zastosować odpowiedni rodzaj pokryć podłogowych. Czytaj dalej

 

Wybierając wykładziny do swoich obiektów, właściciele hoteli lub inwestorzy kierują się kilkoma czynnikami – jakością i estetycznym wyglądem, trwałością materiałów oraz łatwością konserwacji. 

 

„Na rynku mamy duży wybór wykładzin podłogowych, ale nie wszystkie z nich sprawdzą się w hotelowych pomieszczeniach, charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Należy wybierać zatem materiały o odpowiednich właściwościach,które będą służyły przez lata i będą wywoływały pozytywne wrażenie na gościach hotelowych” – mówi Jarosław Michalak, dyrektor działu techniczno-handlowego w firmie Coniveo.

 

 

Czytaj również: Czyszczenie dywanów

 

Odpowiednia gramatura


Wykładzina dywanowa położona w hotelowych wnętrzach, takich jak recepcja i korytarze, powinna charakteryzować się wysoką gramaturą – od 700 g/m2. Większość producentów zaleca stosowanie w hotelach materiałów o jeszcze większej gramaturze – powyżej 1000 gr/m2. Materiałem spełniającym powyższe wymagania jest m.in. wykładzina welurowa, tzw. strzyżona, która dodatkowo jest wyjątkowo odporna na intensywne użytkowanie i długo utrzymuje jednolity kolor.

 

 

Czytaj również: Płytki dywanowe

 

Rodzaj materiału dostosowany do konkretnych pomieszczeń

 

Każde pomieszczenie hotelowe wymaga zastosowania innego rodzaju materiału. Pierwszym miejscem, które gość odwiedza w hotelu, jest hall i recepcja. To tutaj tworzy się pierwsze wrażenie na temat hotelu.

Jeśli w budynku jest duży hall główny, to warto stworzyć trzy strefy wejścia za pomocą wycieraczek obiektowych, które będą oczyszczać obuwie gości z brudu i wilgoci. Te strefy to przestrzeń przed wejściem do budynku, przedsionek i miejsce tuż za drzwiami hotelu oraz korytarz. Jeżeli hotel je zastosuje, to w recepcji można ułożyć wykładziny dywanowe o największej gramaturze (min. 1000g/m2), obiektowej klasie użytkowej (min. 31) oraz wysokiej klasie palności (min. Cfls1).

Jeżeli przy wejściu do hotelu zostały stworzone dwie strefy czyszczące (przed wejściem i zaraz za nim), to lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie wykładziny elastycznej LVT. Są to luksusowe płytki i panele winylowe, które imitują takie naturalne materiały, jak drewno i kamień. Wykładzina LVT jest bardziej odporna na duże natężenie ruchu, jak również na wilgoć i brud nanoszony z zewnątrz budynku.

Korytarze hotelowe powinny przede wszystkim tłumić dźwięki, aby hałas nie przeszkadzał gościom wypoczywającym w pokojach. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wykładziny dywanowej o wysokiej gramaturze runa (np. welurowej) na podkładzie piankowym, która pochłania dźwięki. Jeśli przez korytarz poprowadzona jest droga pożarowa, należy zastosować materiały o kasie palności Bfls1.

Naturalnie najwięcej czasu goście spędzają w pokojach hotelowych. Dlatego zastosowana w nich wykładzina powinna być miękka, elegancka i zarazem funkcjonalna tak, aby łatwo można było usunąć drobne zabrudzenia. W zależności od standardu hotelu i projektu wnętrza, można zastosować w nim wykładzinę welurową, wykładzinę pętelkową lub płytki dywanowe. Dają one nieskończone możliwości aranżacyjne ze względu na różnorodną kolorystykę i fakturę.

Wykładzinę można stosować również w hotelowych łazienkach. W tych pomieszczeniach dobrze sprawdzą się panele LVT, które doskonale nadają się do pomieszczeń narażonych na dużą wilgoć. Ich różnorodne wzory imitują klasyczne i egzotyczne drewno lub kamień.

„Wybierając wykładzinę do hotelu należy zwrócić uwagę na jej właściwości – rodzaj materiału, gramaturę, klasę ścieralności i palności. Nie bez znaczenia jest również łatwość konserwacji i szybkiej możliwości wymiany fragmentu wykładziny w przypadku uszkodzenia. Warto poszukiwać sprawdzonego, rzetelnego dostawcy, który zarekomenduje nam odpowiednie rozwiązanie” -  podsumowuje Jarosław Michalak.

 

Źródło: goodflow / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 94 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to najlepsza propozycja i bardzo mi się podobają, aby można było pięknie korzystać z niego przez cały rok. Chcecie sprawdzić, które opcje są najko...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 194 Grupa: Nowości ara... Gdzie szukaliście inspiracji podczas aranżacji pokojów Waszych dzieci? W moim przypadku zdecydowałem się skorzystać z oferty polecanego mi sklepu internetowego....
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 211

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >