Jakie cechy powinien mieć dobry system parkingowy?

Jakie cechy powinien mieć dobry system parkingowy?

Producenci systemów parkingowych stale podnoszą jakość swoich produktów, prześcigając się w stosowaniu nowoczesnych technologii. Sprawdziliśmy jakie cechy są ważne dla użytkowników takich systemów.

 

Klienci bardzo wysoko stawiają poprzeczkę producentom. Ich oczekiwania dotyczą schludnego wyglądu, funkcjonalności i kosztów eksploatacji. Kończy się era kupowania po najniższych cenach, a zaczyna dbanie o koszty całkowite systemu kontroli dostępu. Nabywcy przekonują się, że suma późniejszych wydatków na konserwację i naprawy sprzętu zakupionego po niższej cenie, może być bardzo wysoka. Przekłada się to, nie tylko na różnicę w cenie zakupu, ale na utratę realnych przychodów oraz dyskomfort zarówno dla kierowców, jak i obsługi parkingu, przy wyłączeniu systemu.

 

 

Niezawodność

Wybierając system parkingowy, inwestor powinien zagłębić się w szczegóły parametrów poszczególnych jego elementów, ponieważ źle dobrany sprzęt może być zbyt obciążony i wymagać częstych napraw. System powinien odpowiadać wielkości parkingu, ale także musi spełniać nasze oczekiwania dotyczące dodatkowych funkcji. Warto zwrócić uwagę na możliwości szlabanu, ilość cykli, jaką może bez szwanku przepracować do pierwszej kontroli. Jeżeli w miejscu użytkowania odbywa się wzmożony ruch, musi to mieć przełożenie na daną „częstotliwość użytkowania”. Mówiąc o niezawodności, powinniśmy kierować swoje myśli na producenta produktu. Ważne jest jego uczestnictwo w całej procedurze zakupu systemu, począwszy od porad co do odpowiedniego wyboru, poprzez instalację, a skończywszy na serwisie produktów. Niezawodna firma to ta, blisko swojego klienta – rozbudowana sieć dealerów zapewnia możliwość szybkiej reakcji na każde zgłoszenie i obniża koszty całkowite, poprzez zniwelowanie tych za dojazdy. Na niezawodność składa się także system jako całość. W momencie użytkowania systemu jednego producenta i chęci dokupienia któregoś z elementów u innego, okaże się, że są one niekompatybilne. Marka HUB dysponuje wieloma rozwiązaniami, wśród których wybiera się te, które odpowiadają wymaganiom klienta, bez dodatkowych zmian.

 

Czytaj również: Dostępność mieszkań w miastach wojewódzkich

 

Szczelność

Każdy Właściciel parkingu chciałby mieć pewność, że jego parking jest „szczelny”, co oznacza, że wszystkie wjazdy i wyjazdy pojazdów na jego terenie są rejestrowane. Na tą szczelność systemu parkingowego składa się soft (oprogramowanie, zainstalowane urządzenia, prawidłowy projekt oraz instalacja). Dobre oprogramowanie rejestruje wszelkie zdarzenia na i wokół parkingu. Pętle indukcyjne, stosowane w systemach marki HUB, rozpoznają nie tylko pojawienie się pojazdu przy szlabanie, ale również kierunkowość jego przejazdu. Jeżeli przy wjeździe na parking zostanie pobrany bilet, a samochód wycofa się, pętla to wychwyci i anuluje bilet. Szczelność systemu parkingowego można zwiększyć poprzez zastosowanie dodatkowej funkcji  rozpoznawania tablic rejestracyjnych.

 

 

Oszczędność

W miejscach funkcjonowania systemów parkingowych firmy HUB zaobserwowano zwiększenie obrotów od 30% do nawet 60%, dzięki dokładności oprogramowania. Ale korzyści wynikających z ich stosowania jest znacznie więcej. Zespół obsługi danego parkingu można ograniczyć do jednej osoby kontrolującej działanie systemu oraz doglądającej monitoringu. Poprzez usytuowanie kasy automatycznej wewnątrz parkingu, a nie na linii wyjazdu, oszczędzamy czas, który spędzilibyśmy na staniu w kolejce do opuszczenia parkingu, bo kierowca przed nami szuka drobnych albo przedłuża ważność karty abonamentowej. Oszczędzamy również czas na szukaniu wolnego miejsca, informacja o ich liczbie i usytuowaniu wyświetla się przed wjazdem. Oszczędności płynące z inwestycji w system parkingowy HUB obejmują również obszar energooszczędności. – Instalując do systemu parkingowego szlaban marki Magnetic, dzięki opatentowanej technologii silnika MHTM Micro Drive, możemy zmniejszyć pobór mocy nawet dziesięciokrotnie w porównaniu do standardowych szlabanów – wyjaśnia Sławomir Mroczek, Ekspert ds. zakupionej w zeszłym roku przez FAAC Polska marki Magnetic. Już na etapie planowania zakupu systemu parkingowego warto się zastanowić czy w przyszłości będziemy rozbudowywali istniejący parking lub uzupełniali o dodatkowe urządzenia, np. dodatkowe Kasy Automatycznie. Takie zmiany niosą za sobą nie tylko koszty dodatkowe urządzeń, ale mogą oznaczać dopłatę np. do licencji oprogramowania.

 

Czytaj również: Czy deweloperzy odpowiednio reklamują swoje usługi?

 

Funkcje dodatkowe

Funkcje dodatkowe czynią systemy parkingowe HUB bardziej innowacyjnymi. W ich skład wchodzi między innymi, wspomniany już wcześniej LPR, podnoszący te systemy do rangi PRESTIGE. Za jego sprawą dochodzi do rozpoznania numerów rejestracyjnych wjeżdżającego na parking samochodu        i uwidocznienia ich na pobieranym bilecie wjazdowym. Kamera, podłączona do oprogramowania, wykonuje dwa zdjęcia tablicy rejestracyjnej, pod różnym kątem, w celu wyeliminowania czynników mogących zakłócać odbiór faktycznego obrazu. Oprogramowanie OCR dokonuje analizy sfotografowanych numerów rejestracyjnych, zapamiętuje, by przy wyjeździe samochodu je zweryfikować, co zwiększa bezpieczeństwo na parkingu.

 

Drugą innowacyjną funkcją jest walidacja offline’owa. To bardzo przydatna funkcja w sytuacjach, gdy przyjeżdżający do biura gość zaparkuje na płatnym parkingu. Gdy firma ma podpisaną umowę z jego właścicielem i dysponuje taką drukarką, może zdalnie rozporządzać danymi miejscami postojowymi. Walidacja offline’owa, czyli rabatowanie w oddali, pozwala na wydanie biletów, całkowicie lub częściowo niwelujących opłatę parkingową,      z miejsca dowolnie oddalonego od tego parkingu. Dzieje się to za sprawą bezprzewodowej drukarki, wielkości terminala płatniczego, którą, w zależności od potrzeb, można zaprogramować na całkowite rabatowanie, bądź częściowe. Istnieje również opcja ustawienia odpowiedniego czasu, w którym samochód może przebywać na danym miejscu parkingowym.

 

 

Systemy parkingowe marki HUB zapewniają bezpieczeństwo, prestiż i wygodę użytkowania parkingów, a ich innowacyjne funkcje dodatkowe generują nowe możliwości, chociażby dla wspomnianych przedsiębiorców. FAAC Polska, która wyłoniła w tym roku HUB jako dział odpowiedzialny za systemy parkingowe, zapowiada dalszą pracę nad udoskonalaniem swoich produktów – LPR i walidacja offline’owe to dopiero początek innowacyjnych rozwiązań. 

2013-10-01
Źródło: Red Pen / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Oferta banku Liczba postów: 21 Grupa: Trudne tema... Rozwój sektora finansowego ma kluczowe znaczenie dla gospodarki każdego kraju. Polska, będąc jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków w Europie Środkow...
  • Kursy i szkolenia dla dorosłych Liczba postów: 58 Grupa: Trudne tema... Kolejną korzyścią jest elastyczność czasowa. Można samodzielnie decydować, ile ankiet chce się wypełniać i w jakim tempie. Nie ma sztywnych godzin pracy ani obo...
  • Opieka nad seniorami Liczba postów: 60 Grupa: Trudne tema... Jeśli chodzi o wyjazd z firmą to mogę polecić Davi-Seniorenhilfe :) U mnie kilka osób wyjeżdzało z nimi i byli bardzo zadowoleni z warunków pracy, a także samej...
  • Gry komputerowe Liczba postów: 66 Grupa: Trudne tema... Jakie laptopy posiadacie? Zastanawiam się nad tym pomocnym wpisem i nad poradami zawartymi w nim odnośnie laptopów poleasingowych - https://magazynprzedsiebiorc...
  • praca i co dalej Liczba postów: 135 Grupa: Trudne tema... Moja przyjaciółka ostatnio wyjeżdzała z Davi-Seniorenhilfe Dawid Przybył i jest bardzo zadowolona ze współpracy :)

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18526 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 93

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >