Miejskie wzory na domowym tarasie

Miejskie wzory na domowym tarasie

Urok nowoczesnej, miejskiej ulicy z wielkim rozmachem wkracza w przydomową przestrzeń. Stylistyka komponowania otoczenia wokół domu zyskuje nowy wymiar, zamieniając klimat podmiejskiego dworku w charakter nowoczesnych metropolii. Czytaj dalej

 

Prostota kształtów, minimalizm rozwiązań, lekka linia, szeroka paleta kolorystyczna, bogactwo pomysłów aranżacyjnych  – tak w skrócie opisać można miejską propozycję na rynku szlachetnej kostki brukowej – kolekcję Polbruk City.  

 

Czytaj również: Taras odpowiednio zabezpieczony

 

 

Stylowy urok metropolii

Chcąc stworzyć harmonijną aranżację domu należy skupić się nie tylko na wystroju wnętrza, ale również na przestrzeni wokół budynku. Podjazd, ścieżka prowadząca do wejścia czy schody powinny stanowić preludium do tego, co czeka  za drzwiami.

 

 

 

Natomiast taras, loggia i elementy wykończenia ogrodu – naturalną kontynuację stylu całej aranżacji, dopasowaną jednocześnie do bryły i charakteru samego budynku. Kostka z kolekcji Polbruk City idealnie sprawdzi się jako wyrazisty akcent i estetyczne uzupełnienie różnorodanych, a zwłaszcza tych nowoczesnych kompozycji. Minimalizm przeniesiony wprost z miejskich ulic tworzy nienarzucający się, ale zdecydowany klimat przydomowej przestrzeni. Jednocześnie szeroki wybór kolorów, powierzchni i rozmiarów pozwala osobom poszukującym mocnych rozwiązań na tworzenie unikatowych, artystycznych wzorów.

 

Czytaj również: Loggia i taras, czyli alternatywa dla ogrodu


 

 

Paleta rozwiązań

Kostki brukowe Polbruk City dostępne są w trzech, różnych rodzajach powierzchni – płukanej, gładkiej oraz postarzanej, co pozwala wydobyć z nich mnóstwo  możliwości aranżacyjnych. Wielość opcji kompozycyjnych potęguje okazałe portfolio kolorystyki – od chłodnych szarości i grafitów, poprzez żółć, czerwień, oliwkę, brąz, kończąc na gorących mieszankach, takich jak: indiana (żółto – czerwono – brązowy), galia (czerwono – czarny) oraz latte (beżowo – biało – brązowy). Tak szeroka oferta sprawia, że Polbruk City dobrze sprawdza się zarówno w jednolitych komozycjach, jak i przy tworzeniu bardzo wzorzystych nawierzchni. Łączyć ze sobą można nie tylko różne barwy, ale i faktury.

 

 

 

Osobom, które w nowoczesnych kształtach poszukują nutki retro do gustu przypadnie kostka postarzana. Dodaje ona wykończeniu szlachetności i wyjątkowego uroku. Jej nieregularna linia brzegowa bardzo naturalnie imituje wygląd starodowanego bruku. Z kolei kostka  o płukanej powierzchni dostępna w trzech wariantach kolorystycznych – żółtym, szarym i grafitowym, dzięki chropowatej, kryształkowej strukturze doskonale odzwiercidela urok natrulanego granitu.

 

Czytaj również: Jak urządzić balkon?


 

 

Akcent na jakość

 Polbruk City to komplet czterech geometrycznych elementów – dwóch kwadratów o wymiarach 16x16 cm i 24x24 cm oraz dwóch prostokątów 16x12 cm i 16x24 cm. Zróżnicowany wybór rozmiarów kostek wpływa na szerokie możliwości wykorzystania danych elementów  w aranżacji nawierzchni wokół domu. Mniejsze kwadraty i prostokąty to doskonały pomysł na estetyczne, ogrodowe ścieżki lub harmonijne uzupełnienie wykończenia wykonanego z większych bloków. Pokaźniejsze moduły natomiast dobrze prezentują się na większych powierzchniach, jak tarasy czy podjazdy. Jednak nie tylko rozmiar ma tu znaczenie – producent zadbał także  o odpowiednie parametry techniczne.

 

 

 

Kostka o grubości 6 cm, z niezwykle trwałego i odpornego na uszkodzenia wibroprasowanego betonu dobrze sprawdzi się na mocno eksploatowanych chodnikach czy innych elementach poddawanych sporym i częstym obciążeniom. Możliwość komponowania ze sobą kostek w różnych, nawet kontrastowych kolorach pozwala na wytyczanie konkretnych stref  w przestrzeni ogrodu. Podobnie jak za pomocą różnych odcieni farby akcentujemy w domu odmiennie wykorzystywane części pomieszczeń, tak samo w ogrodzie za pomocą kostki brukowej możemy wyeksponować i oddzielić np. strefę relaksu otoczoną piękną roślinnością od części bardziej towarzyskiej – sprzyjającej spotkaniom w szerszym gronie.

 

Czytaj również: Tarasy z rodzimych gatunków drzew


 

 

Teren wokół domu jest bardzo wdzięcznym polem do popisu dla projektantów – wbrew pozorom daje wiele możliwości aranżacyjnych. Komponując przydomową przestrzeń należy mieć na uwadze  z jednej strony harmonię estetyki, czyli styl budynku i jego wnętrza, z drugiej natomiast aspekt funkcjonalny. Polbruk City pozwoli stworzyć kompozycję, która w swojej prostocie będzie stanowiła nie tylko modny, ale również elegancki, harmonijny i wyrazisty akcent. 

 

 

 

Źródło: Fly PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18306 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 105

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >