Nowoczesny budnynek Komendy Policji w Nowym Sączu

Nowoczesny budnynek Komendy Policji w Nowym Sączu

30 lipca został uroczyście otwarty nowy budynek Komendy Policji w Nowym Sączu. Nowoczesny obiekt został wyposażony w najwyższej klasy okna, drzwi i fasadę marki WIŚNIOWSKI, o łącznej powierzchni ponad 1800 m2 oraz wysokiej jakości ogrodzenie wraz z bramą przesuwną.

Budowa Komendy Policji w Nowym Sączu rozpoczęła się w 2009 roku. Dostawcą okien, drzwi, fasad, bram garażowych oraz ogrodzenia z bramą przesuwną była firma WIŚNIOWSKI, która wyposażyła komendę w ponad 500 elementów stolarki otworowej. Głównym wykonawcą  inwestycji była sądecka firma Ebert. Efektem ponad dwuletnich prac jest najnowocześniejsza i świetnie wyposażona komenda Policji w Polsce. Obiekt został zaprojektowany na planie podkowy. Jego powierzchnia użytkowa wynosi ponad 9500 m2. Ponad 2300 m2 stanowią powierzchnie biurowe, na które składa się 270 pomieszczeń biurowych, 2 sale konferencyjne oraz 6 sal odpraw. Dodatkowo w budynku mieści się nowoczesna strzelnica z 4 stanowiskami ogniowymi, „niebieski pokój” do przesłuchań, siłownia i 8 cel dla zatrzymanych.

 

 

Czytaj również: Podpisano kontrakt na realizację projektu „Wzgórze Słowików" w Warszawie

 

Na straży bezpieczeństwa
Nowy obiekt policji musiał spełniać najwyższe normy w zakresie bezpieczeństwa, dlatego też architekci wykorzystali w jego realizacji najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne oraz wykończeniowe. Zastosowana stolarka okienna i drzwiowa musiała spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa oraz cechować się wysoką jakością wykonania. Wszystkie te wymagania spełniła stolarka marki WIŚNIOWSKI. W całym obiekcie zamontowano ponad 100 par standardowych drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. W zależności od potrzeb i wymagań bezpieczeństwa danego pomieszczenia dobrano różne technologie materiałowe, zastosowano drzwi stalowe i aluminiowe. W miejscach podziału stref pożarowych zamontowano 55 par drzwi przeciwpożarowych, natomiast w pomieszczeniach o najwyższym rygorze bezpieczeństwa - 60 par drzwi w 3 klasie odporności na włamanie. Ponadto w ramach zlecenia zamontowano 330 okien oraz fasadę aluminiową w której zamontowano zespolenia z szybą antywłamaniową.

 

 

- Przeszklenia zewnętrznej fasady cechują się bardzo wysoką wytrzymałością - są wyposażone w szyby antywłamaniowe w klasie P4. Natomiast w miejscach o najwyższych wymogach bezpieczeństwa takich jak strzelnica zostały zamontowane szyby kuloodporne w klasie BR4MS, które gwarantują bezpieczeństwo ćwiczącym tam policjantom – mówi Czesław Matląg Dyrektor ds. Stolarki Aluminiowej  w firmie WISNIOWSKI
Zastosowana w obiekcie stolarka drzwiowa i okienna posiada świadectwa badań Instytutu Techniki Budowlanej oraz oznaczenia CE potwierdzające jakość i bezpieczeństwo użytkowania.

 

Czytaj również: Kamienice dobrym pomysłem na inwestycje

 

Pewnie i stylowo
W ramach zlecenia firma WIŚNIOWSKI dostarczyła  także automatyczne drzwi wejściowe. Zamontowane w głównym wejściu na komendę stanowią wizytówkę instytucji. Ich solidny wygląd doskonale komponuje się z monumentalną i nowoczesną bryłą budynku. Dostępu do policyjnych garaży chronią bramy garażowe segmentowe również dostarczone przez firmę WIŚNIOWSKI.

- Bramy segmentowe marki WIŚNIOWSKI zostały tak skonfigurowane, aby gwarantować długie i bezawaryjne użytkowanie podczas intensywnej eksploatacji jakiej będą poddane w budynku komendy Policji. Ich bezpieczeństwo użytkowania zostało potwierdzone europejskim znakiem CE, spełniając najwyższe wymogi normy EN 13241-1 – mówi Michał Woźniak Kierownik Biura Konstrukcyjnego Stolarki Aluminiowej w firmie Wiśniowski.

 

 

Cały teren, na którym znajduje się budynek komendy Policji zabezpieczono ogrodzeniem w systemie WIŚNIOWSKI z bramą przesuwną. Wszystkie elementy ogrodzenia już w fazie produkcji poddane zostały najbardziej zaawansowanym metodom ochrony antykorozyjnej w postaci cynkowania i malowania proszkowego. Nowoczesny wygląd ogrodzenia świetnie współgra z prostą bryłą budynku, nadając całej inwestycji nowoczesny i prestiżowy charakter, dodatkowo podkreślając powagę instytucji. Wielość zastosowanych na Komendzie Policji w Nowym Sączu rozwiązań marki WIŚNIOWSKI to wyróżnienie dla firmy, ale także świadectwo najwyższych standardów jakościowych, które spełniają jej produkty.

Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 374 Grupa: Robimy stro... Osobiście uważam, że drewno naturalne na podłodze to najlepsza rzecz! To rozwiązanie zdrowe, bezpieczne i generalnie rekomendowane rodzinom z małymi dziećmi ;)....
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 197 Grupa: Nowości ara... Bardzo ciekawą ofertę edukacyjnych zabawek dla dzieci posiada sklep https://www.toyz.pl/ Z pewnością znajdziecie tam idealną propozycje dla każdego dziecka.
  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 96 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to najlepsza propozycja i bardzo mi się podobają, aby można było pięknie korzystać z niego przez cały rok. Chcecie sprawdzić, które opcje są najko...
  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19215 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 331

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >