Odpowiednio dobrany materac dla zdrowia

Odpowiednio dobrany materac dla zdrowia

Przez ostatnie dwie dekady zmienił się styl życia, a co się z tym wiąże – aranżacje naszych mieszkań. Najlepiej widać to na przykładzie sypialni. Niegdyś nieco pomijana, obecnie – uważana za miejsce niezbędne . Czytaj dalej

 

Współczesne trendy wnętrzarskie zdecydowanie różnią się od tych sprzed kilkunastu, kilkudziesięciu lat. Zmienił się nie tylko styl i dostęp do nowych produktów, inne jest też podejście do tego, jak poszczególne pokoje powinny wyglądać. Sypialnia wczoraj to miejsce do przenocowania, ale przy okazji robienia mnóstwa dodatkowych rzeczy. Sypialnia dzisiaj to pokój, w którym się relaksujemy i nabieramy sił na nowy dzień.

 

Wczoraj

Kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu sypialnia łączyła w sobie wiele funkcji. Była miejscem snu, pracy, oglądania telewizji. Dlatego po pierwsze – inne było jej wyposażenie, po drugie – na inne aspekty zwracano uwagę. Jeśli chodzi o aranżację, królowały ciężkie, solidnie wyglądające meble. Zwykle naprzeciwko łóżka stał telewizor, czasem znalazło się również miejsce na biurko. Sypialnie bywały wielozadaniowe – albo w wyniku zbyt małej liczby pokoi w mieszkaniu, albo z braku świadomości, że miejsce odpoczynku nie powinno być również miejscem pracy. Myślenie o tym, w jakich warunkach powinno się spać, również było inne. Przede wszystkim najbardziej popularne były twarde materace. Uważano, że takie modele są najlepsze dla kręgosłupa i pleców. Nie dobierano materaca do kształtu sylwetki. Wynikało to nie tylko z braku świadomości, ale również z powodu niewielkiego wyboru modeli.

 

 

Dzisiaj

"Obecnie coraz więcej osób zaczyna traktować sypialnię jako pokój, w którym się relaksujemy, odpoczywamy, nabieramy sił. Dlatego wynosimy stamtąd biurko i telewizor, wprowadzamy jasne kolory ścian i większe łóżka. Dłużej też zastanawiamy się nad doborem materaca. – Zaczęliśmy bardziej poważnie podchodzić do kwestii snu i szukamy rozwiązań, które będą korzystne dla naszego zdrowia oraz komfortu" – mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy firmy Janpol, producenta łóżek i materacy. Już wiemy, że twierdzenie o uniwersalności twardych modeli jest mitem. W związku z tym, że mamy o wiele większy wybór, możemy zaopatrzyć się w to, co jest dla nas optymalne. Najlepszy materac to taki, który dopasowuje się do sylwetki, tak jak Dafne firmy Janpol. Dzięki temu, że posiada aż  7 stref twardości oraz wykorzystuje właściwości lateksu i termoelastycznej pianki jest bardzo sprężysty. Jego wkład to blok typu smart latex, który „oddychając” zapobiega rozwojowi bakterii. Dlatego łatwiej o utrzymanie higieny sypialni. Dzisiejsze miejsce, w którym śpimy pozwala nam lepiej wypocząć. To, że bardziej świadomie urządzamy tą przestrzeń znaczy, że większą wagę przywiązujemy do wpływu otoczenia na nasze samopoczucie.  Dzięki temu możemy skutecznie poprawić codzienna jakość naszego życia.

 

Źródło: Intro Media / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19252 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 130

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >