Pełna automatyzacja ogrodu

Pełna automatyzacja ogrodu

Wpływ nowoczesnych technologii na ogrodnictwo, prowadzi do jego automatyzacji i ograniczenia pracy człowieka w pielęgnacji zieleńca. Inteligentne i dyskretne urządzenia takie, jak automatyczne kosiarki, systemy nawadniające oraz czujniki wilgoci będą nawozić, przycinać i nawadniać cały ogród. Czytaj dalej

 

Właściciele ogrodów mogą leżeć i relaksować się na tarasie, podczas gdy prace ogrodnicze wykonują się same. To, co dotychczas wydawało się nierealne, obecnie stało się rzeczywistością. Połączenie technik nawadniania GARDENA oraz automatycznych kosiarek Husqvarna spowodowało, że marzenie o zautomatyzowanym ogrodzie stało się faktem.

 

Czytaj również: Automatyczna kosiarka z aplikacją na smartfon - pozwoli zaoszczędzić czas, który spędzilibyśmy na koszeniu trawnikaNowoczesne technologie w ogrodzie:

1. Technologie zautomatyzują i zastąpią wiele fizycznych prac, pozwalając ludziom wykorzystywać swoje ogrody do celów społeczno – kulturalnych.


2. Technologie pozwolą uprawiać zieleń w centrach miast, na ograniczonym i zanieczyszczonym terenie.


3. Technologie umożliwią łatwiejszą i efektywniejszą pielęgnację ogrodu, jak również generowanie własnego źródła światła, wody i kompostu. Sprawi to, że ludzie staną się samowystarczalni .   

 

 

Błogie lenistwo, dzięki automatycznym kosiarkom

Dla tych, którzy zamiast koszenia trawnika preferują wypoczynek i relaks, Husqvarna przygotowała rodzinę kosiarek Automower - w pełni zautomatyzowane, inteligentne urządzenia, które zadbają o idealny wygląd trawnika. Niezależnie czy jest to mały nieskomplikowany trawnik czy ogromny i o nieregularnych kształtach, Automower poradzi sobie z nim bez problemu. Cicho i bez wytwarzania zanieczyszczeń. Obszar, który ma zostać skoszony wybierany jest losowo, w zależności od wybranego programu, może się to odbywać w trakcie wybranych przez nas godzin bądź nawet przez całą dobę.

 

Czytaj również: Automatyzacja ogrodów i jej wpływ na technologię

 

 

Przypominające żyletki noże tną trawę na tyle często, że jej ścinki są niewielkie i szybko zamieniają się w nawóz. Dzięki funkcji automatycznego ładowania, kosiarka sama odnajduje stację dokującą, a później powraca do pracy. Już w 1995 roku zaprezentowany został pierwszy model kosiarki Automower i od tamtego czasu nieustannie trwają prace nad jego rozwojem. Na całym świecie, już ponad 120 000 właścicieli prywatnych, komercyjnych oraz publicznych trawników używa kosiarek Husqvarna Automower. Obecnie oferta obejmuje pięć modeli o różnym poziomie wydajności i wyposażania, dla trawników o różnej powierzchni.

 

Czytaj również: Prace porządkowe w ogrodzie przy użyciu kultywatora

 

 Relaks zamiast nawadniania

Oprócz regularnego koszenia, zdrowy i piękny trawnik wymaga również nawadniania - zwłaszcza w gorących, letnich miesiącach. Dobra wiadomość jest taka, że również podlewanie możemy pozostawić automatycznym ekspertom. System nawadniania GARDENA gwarantuje równomierne i dokładne podlewanie trawnika, dzięki praktycznej funkcji kontroli.

 

 

W związku z tym możliwe stało się łatwe nawadnianie naszego trawnika, kiedy tylko zechcemy - zarówno w godzinach porannych jak i późno w nocy.
W zależności od ustawień lub wilgotności gleby, zraszacze pojawiają się, a następnie znikają po zakończonej pracy. Wszystkim, których męczy uciążliwe podlewania roślin doniczkowych lub kwietników za pomocą konewki, GARDENA oferuje Micro-Drip-System. Dzięki połączeniu funkcji kontroli nawadniania, różnego rodzaju dysz zraszających oraz spryskiwaczy, roślinom dostarczona zostanie odpowiednia ilość wody.

 

Źródło: Compress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nowe drzewka w ogrodzie Liczba postów: 39 Grupa: Zagospodaro... Według mnie własna wędzarnia do ogroduB16 to super opcja jeśli lubicie robić własne wyroby
  • Duży plac za działą i boisko Liczba postów: 40 Grupa: Zagospodaro... Także na takich kwestiach bardzo mi zależy, ale gdy jeszcze chodzi o samo boisko to fajnie jest również wiedzieć jakie zraszacze do niego najlepiej wybrać. Myśl...
  • Ogrodzenia aluminiowe drewnopodobne na wymiar Liczba postów: 8 Grupa: Ogród i dzi... Ja nie jestem pewien co do tego, jakie ogrodzenie byłoby najbardziej adekwatne. Przecież w zależności od otoczenia, stylu domu, gustu i wielu innych elementów,....
  • Kot w mieszkaniu Liczba postów: 132 Grupa: Nasze zwier... No to w takim razie warto będzie również zainwestować w dobrej jakości drapak, zabawki i też kuwetę, czy legowisko dla swojej kotki. Dlatego jeśli zabieracie si...
  • Inwestycja w ogród Liczba postów: 229 Grupa: Ogród i dzi... Jeden z moich ostatnich zakupów to strzał w dziesiątkę a mam tu na myśli dmuchawę https://gemmanarzedzia.pl/oferta/dmuchaw y-stihl/ doskonale nadaje się do zbier...

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18040 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 998

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >