Pełna automatyzacja ogrodu

Pełna automatyzacja ogrodu

Wpływ nowoczesnych technologii na ogrodnictwo, prowadzi do jego automatyzacji i ograniczenia pracy człowieka w pielęgnacji zieleńca. Inteligentne i dyskretne urządzenia takie, jak automatyczne kosiarki, systemy nawadniające oraz czujniki wilgoci będą nawozić, przycinać i nawadniać cały ogród. Czytaj dalej

 

Właściciele ogrodów mogą leżeć i relaksować się na tarasie, podczas gdy prace ogrodnicze wykonują się same. To, co dotychczas wydawało się nierealne, obecnie stało się rzeczywistością. Połączenie technik nawadniania GARDENA oraz automatycznych kosiarek Husqvarna spowodowało, że marzenie o zautomatyzowanym ogrodzie stało się faktem.

 

Czytaj również: Automatyczna kosiarka z aplikacją na smartfon - pozwoli zaoszczędzić czas, który spędzilibyśmy na koszeniu trawnikaNowoczesne technologie w ogrodzie:

1. Technologie zautomatyzują i zastąpią wiele fizycznych prac, pozwalając ludziom wykorzystywać swoje ogrody do celów społeczno – kulturalnych.


2. Technologie pozwolą uprawiać zieleń w centrach miast, na ograniczonym i zanieczyszczonym terenie.


3. Technologie umożliwią łatwiejszą i efektywniejszą pielęgnację ogrodu, jak również generowanie własnego źródła światła, wody i kompostu. Sprawi to, że ludzie staną się samowystarczalni .   

 

 

Błogie lenistwo, dzięki automatycznym kosiarkom

Dla tych, którzy zamiast koszenia trawnika preferują wypoczynek i relaks, Husqvarna przygotowała rodzinę kosiarek Automower - w pełni zautomatyzowane, inteligentne urządzenia, które zadbają o idealny wygląd trawnika. Niezależnie czy jest to mały nieskomplikowany trawnik czy ogromny i o nieregularnych kształtach, Automower poradzi sobie z nim bez problemu. Cicho i bez wytwarzania zanieczyszczeń. Obszar, który ma zostać skoszony wybierany jest losowo, w zależności od wybranego programu, może się to odbywać w trakcie wybranych przez nas godzin bądź nawet przez całą dobę.

 

Czytaj również: Automatyzacja ogrodów i jej wpływ na technologię

 

 

Przypominające żyletki noże tną trawę na tyle często, że jej ścinki są niewielkie i szybko zamieniają się w nawóz. Dzięki funkcji automatycznego ładowania, kosiarka sama odnajduje stację dokującą, a później powraca do pracy. Już w 1995 roku zaprezentowany został pierwszy model kosiarki Automower i od tamtego czasu nieustannie trwają prace nad jego rozwojem. Na całym świecie, już ponad 120 000 właścicieli prywatnych, komercyjnych oraz publicznych trawników używa kosiarek Husqvarna Automower. Obecnie oferta obejmuje pięć modeli o różnym poziomie wydajności i wyposażania, dla trawników o różnej powierzchni.

 

Czytaj również: Prace porządkowe w ogrodzie przy użyciu kultywatora

 

 Relaks zamiast nawadniania

Oprócz regularnego koszenia, zdrowy i piękny trawnik wymaga również nawadniania - zwłaszcza w gorących, letnich miesiącach. Dobra wiadomość jest taka, że również podlewanie możemy pozostawić automatycznym ekspertom. System nawadniania GARDENA gwarantuje równomierne i dokładne podlewanie trawnika, dzięki praktycznej funkcji kontroli.

 

 

W związku z tym możliwe stało się łatwe nawadnianie naszego trawnika, kiedy tylko zechcemy - zarówno w godzinach porannych jak i późno w nocy.
W zależności od ustawień lub wilgotności gleby, zraszacze pojawiają się, a następnie znikają po zakończonej pracy. Wszystkim, których męczy uciążliwe podlewania roślin doniczkowych lub kwietników za pomocą konewki, GARDENA oferuje Micro-Drip-System. Dzięki połączeniu funkcji kontroli nawadniania, różnego rodzaju dysz zraszających oraz spryskiwaczy, roślinom dostarczona zostanie odpowiednia ilość wody.

 

Źródło: Compress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Odzież robocza przyda się każdemu Liczba postów: 77 Grupa: Ogród i dzi... Wybierając czapki wełniane na zimę, inwestujemy w ciepło, komfort i styl. Wełna jest znana ze swoich izolacyjnych właściwości, które skutecznie chronią przed mr...
  • Ozdobne drzewo owocowe - rajska jabłoń (Malus) Liczba postów: 8 Grupa: Ogród i dzi... Zmagasz się z drzewem, które wymaga usunięcia? Na https://piekneprzydatne.pl/jak-otruc-drz ewo-lisciaste-i-iglaste/ znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące otr...
  • Drewno czy kompozyt ? Jaki materiał wybrać na tara... Liczba postów: 8 Grupa: Ogród i dzi... Czy deski tarasowe drewniane będą dobrym pomysłem na taras? Czy znacie firmę, która produkuje takie deski z drewna świerkowego? Ostatnio znalazłam w Internecie....
  • Donice ogrodowe Liczba postów: 38 Grupa: Zagospodaro... Szanowni Państwo, Donice ogrodowe wykonane z surowego drewna trzeba zabezpieczyć przed wilgocią, szkodnikami i działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznyc...
  • karma dla kota? Liczba postów: 30 Grupa: Nasze zwier... Z takich lepszych karma dla kota to ja osobiście polecam karmę https://rawpaleo.eu/pl/. Karma z naprawdę bardzo dobrym składem. Bardzo długo szukałam odpowiedni...

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19065 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 241

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >