Pięknie kwitnące rośliny wiosenne

Pięknie kwitnące rośliny wiosenne

Masz dość mrozów, śniegu i zimy? Teraz możesz mieć wiosnę na swoim parapecie – wystarczy kilka pięknie kwitnących roślin. Żywe kolory i bujne kwiaty dodają energii, pięknie wyglądają i poprawiają samopoczucie. Czytaj dalej

 

GreenOK radzi, jakie rośliny wybrać, aby cieszyć się wiosną już teraz.

 

Do roślin kwitnących w naszych domach wczesną wiosną zaliczamy azalię doniczkową. Ta roślina to doskonały sposób na ukwiecenie mieszkania, kiedy za oknem jest zimno i ponuro. Pielęgnacja azalii nie należy do najłatwiejszych, ale warto poświęcić jej uwagę – wynagrodzi nam to mnóstwem kwiatów w bajecznych kolorach.

 

 

Czytaj również: Pielęgnacja balkonu

 

Przy zakupie azalii wybierajmy wyłącznie zdrowe rośliny bez oznak chorobowych, za to z przewagą pąków. Azalia musi stać w chłodnym miejscu, optymalna temperatura wynosi 15 – 18°C z dostępem do światła. Zatem może to być parapet okna wschodniego, jasny przedpokój lub klatka schodowa. Azalię trzeba utrzymywać w stałej wilgotności, warto ją codziennie zraszać od spodu liści, tak aby nie moczyć pąków. Kwiat podlewamy umiarkowanie i równomiernie, ale tylko wtedy, kiedy zewnętrzna warstwa podłoża będzie sucha. Jeśli jednak ją przesuszymy, roślina zrzuca pąki i część liści. Wtedy trzeba włożyć doniczkę z kwiatem do pojemnika z wodą i w zależności od wielkości rośliny zostawić na kilka godzin.

 

Pięknie kwitnące rośliny wiosenne/azalia japońska

 

Amarylis to pochodząca z Afryki Południowej roślina, która kwitnie dużymi, wielobarwnymi kwiatami. Stanowi ona piękną dekorację domu i cieszy się uznaniem osób chcących efektownie ozdobić mieszkanie. Uprawa amarylisa nie jest trudna, wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Amarylis jest rośliną światłolubną, ale nie powinien stać na bezpośrednim słońcu. Potrzebuje doniczki o wymiarach mniej więcej 15-20 centymetrów.

 

 

Czytaj również: Jak pielęgnować trawnik?

 

Po wsadzeniu cebulki do doniczki 1/3 powinna zostać na powierzchni ziemi. Kwiat podlewamy dość obficie od momentu, kiedy pojawią się pierwsze pąki. Po kwitnieniu doniczkę należy postawić w słonecznym, przewiewnym i dość ciepłym miejscu, a także obciąć łodygę. Jesienią zaprzestajemy podlewania całkowicie, co umożliwia przejście cebuli w stan zimowego spoczynku. Oczyszczoną cebulkę przechowujemy około 8 tygodni w ciemnym, chłodnymi suchym miejscu. Na 5 do 8 tygodni przed kwitnieniem wkładamy ją do świeżej ziemi i czekamy na piękne kwiaty.

 

Wczesną wiosną bardzo popularnym kwiatem są także prymule. Przy zakupie dobrze jest wybrać roślinki w pełnym kwitnieniu, bez śladów szarej pleśni pod liśćmi oraz na nierozwiniętych pąkach. Przekwitnięte kwiatki należy usunąć, ponieważ szybko rozwijają się na nich choroby grzybowe. Jeśli brakuje jej wody, prymula szybko więdnie. Trzeba jednak pamiętać, że wodę należy wlewać tylko do podstawki.  Moczenie pąków i liści może powodować rozwijanie się szarej pleśni i gnicie rośliny. Prymulki wymagają chłodnego miejsca, najlepiej na parapecie blisko okna. Im cieplej, tym roślina szybciej przekwitnie. Jednak nic straconego – po ostatnich mrozach można ją wysadzić do ogródka. Będzie kwitła całą wiosnę, być może również latem, a nawet powinno jej się udać przezimować do następnego roku.

 

 

Rośliny kwitnące wymagają częstego nawożenia, aby wydawać nowe kwiaty. Warto w tym celu wykorzystać Bioaktywator wzrostu GreenOK PREMIUM – służący zarówno do podlewania, jak i spryskiwania roślin domowych oraz balkonowych. Ten ekologiczny koncentrat swoją skuteczność zawdzięcza kwasom humusowym pozyskanym z łotewskiego torfu, które w połączeniu z aktywnymi mikroorganizmami mają dobroczynny wpływ zarówno na  rośliny domowe jak i balkonowe. Dodatkowo technologia kawitacyjna zastosowana w procesie produkcji nawozu pozwala na zachowanie aktywności tychże mikroorganizmów.

 

Bioaktywator wzrostu GreenOK PREMIUM zwiększa ulistnienie i jednocześnie gwarantuje intensywnie zielony kolor liści, a także sprzyja obfitemu kwitnieniu. Wzmacnia również odporność roślin na niesprzyjające warunki wzrostu. Ponadto ten organiczny koncentrat substancji humusowych jest niezwykle WYDAJNY – dzięki silnemu skoncentrowaniu na 1 litr wody potrzeba tylko 7 kropli preparatu! Od marca do września rośliny spryskujemy lub podlewamy 1 raz co 7-14 dni. 

Źródło: Compress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18327 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 96

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >