Pielęgnacja ogrodu – lista artykułów
Nawet Twój balkon i ogród może się przyczynić do ratowania pszczół - posadź kwiaty przyjazne pszczołom?
Stworzenie ogrodu czy balkonu przyjaznego pszczołom i innym pożytecznym owadom nie wymaga dużego wysiłku. Trzeba pamiętać o kilku kluczowych zasadach. W realizacji planu pomogą nam narzędzia do wysiewu i sadzenia roślin. Liczą się chęci i przekonanie, że działamy w słusznej dla naszej planety sprawie. Zatem dbajmy o różnorodność w naszych ogrodach, siejmy kwiaty i pomóżmy pszczołom przetrwać i znaleźć dom.
Teraz bardziej doceniamy odpoczynek i pracę we własnym ogrodzie
Gdy epidemia koronawirusa nie odpuszcza i wakacyjne podróże stoją pod znakiem zapytania, to właśnie ogród staje się tym miejscem, w którym będzie można beztrosko spędzać wolny czas na świeżym powietrzu z zachowaniem bezpiecznych relacji społecznych. Schyłek marca oznacza rozpoczęcie sezonu intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych wokół roślin, a warto ogrodom poświęcić więcej energii, by już wkrótce móc w pełni korzystać z uroków zielonego azylu. Tworząc ogród, a nawet niewielką przydomową przestrzeń zieleni, warto uwzględnić swoje upodobania i styl życia, i zaopatrzyć się w odpowiednie oraz praktyczne urządzenia, dzięki którym pielęgnacja ogrodu będzie formą przyjemnej aktywności i jednocześnie zapewni więcej czasu na relaks.
3 kroki do idealnego trawnika
Coraz dłuższe dni skłaniają do snucia planów o rodzinnym spotkaniu przy grillu czy zabawach z przyjaciółmi w pięknym ogrodzie. By w pełni cieszyć się nadchodzącym sezonem warto zadbać o trawnik. Gęsta, soczyście zielona trawa to idealna sceneria na idylliczne popołudnia. Zobacz, co zrobić, by cieszyć się takim trawnikiem.
Jak doprowadzić ogród do ładu po zimie - pielęgnacja drewnianych elementów i zieleni
Ogród jest nie tylko wizytówką domu, ale przede wszystkim miejscem wypoczynku i dobrej zabawy. Niestety przez nadmiar obowiązków zapominamy o tym klimatycznym miejscu, przez co staje się ono zaniedbane. Czasami wystarczy wprowadzić tylko kilka zmian, by w ogrodzie na nowo zapanował ład i porządek.
Wiosenne porządki w ogrodzie i na tarasie są konieczne, by móc cieszyć się pięknem otoczenia domu
Nadejściu pierwszych ciepłych dni sprzyja wypoczynek na świeżym powietrzu. Po wielu miesiącach pozbawionych promieni słonecznych zaczynamy wychodzić poza przytulne cztery ściany, a wtedy naszym oczom ukazuje się taras oraz ogród, których nie oszczędziła zima.
Pielęgnacja ogrodów na wiosnę – o czym należy pamiętać?
Małymi krokami zbliżamy się do upragnionej wiosny. Nasz ogród po zimie może nie wyglądać najlepiej. Wiosenne prace porządkowe z powrotem doprowadzą go do pięknego wyglądu. Nadchodząca pora roku jest jedną z najpiękniejszych ze względu na to, że jest to okres kwitnienia drzew owocowych, wielu krzewów i bylin a także popularnych roślin cebulowych. Jednocześnie wiosna to wytężony czas dla każdego ogrodnika. W jaki sposób rozpocząć prace ogrodowe?
Listopad ogrodnika - rozpoczyna się zimowy letarg ogrodu
Listopad kojarzy się nam przede wszystkim z zabezpieczeniem roślin na zimę i ostatnimi pracami porządkowymi. Opowiemy o tym, jakie prace remontowe warto przeprowadzić w przydomowym ogrodzie przed pierwszymi mrozami i dlaczego warto pomyśleć o zbieraniu deszczówki.
Jak zabezpieczać drewniane elementy architektury ogrodu, które pozostają na zewnątrz cały rok
Zimowe miesiące stanowią trudny okres dla drewnianej architektury naszego ogrodu. Zmienne warunki pogodowe mogą nie tylko niekorzystnie wpłynąć na ich wygląd, ale również narazić na uszkodzenia. Na szczęście można temu zapobiec z pomocą specjalistycznych produktów, które skutecznie ochronią ogrodowe wyposażenie, zachowując jego urok na wiele sezonów.
Jesienne sadzenie tulipanów, by wiosną cieszyć się piękną rabatą
Jesień to idealny czas na zaplanowanie wiosennego ogrodu. Jeśli chcemy za kilka miesięcy cieszyć się kwitnącym tulipanami, właśnie teraz jest pora, aby założyć z nich kompozycję. Cebule tych kwiatów można wysadzać do początku listopada. Oprócz ulubionych gatunków sadzonek, warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, które są niezbędne przy sadzeniu i przesadzaniu roślin, czyli szpadel oraz łopatkę.
Wrzesień ogrodnika - czyli wiosna w ogrodzie zaczyna się jesienią
Początek września zapowiada nieuchronny koniec lata. O zmianie pór roku przypominają chłodne poranki i wieczory, suchy szelest liści, deszcz i kolor nieba, który, jeśli niebo nie jest spowite chmurami, przechodzi w coraz bardziej wyblakły błękit. Zachodzące w ogrodzie zmiany wymagają intensywnych aktywności – to czas zbiorów plonów warzywnych i owocowych, czas sadzenia i przesadzania, zakładania trawników oraz przygotowywania trawników do przetrwania najchłodniejszej pory roku.