Prostota i funkcjonalność  naturalnej, drewnianej podłogi

Prostota i funkcjonalność naturalnej, drewnianej podłogi

Prostota i funkcjonalność to często to co we wnętrzach cenimy najbardziej naturalne deski doskonale uzupełniają i wyeksponują nowoczesne wyposażenie domu. Przykuwają uwagę, ale ich zalety nie ograniczają się tylko do aspektów wizualnych, ponieważ odpowiednio zabezpieczone drewno jest produktem ekologicznym. Czytaj dalej

 

 Propozycje marki Chapel Parket, są efektem działania odpowiednich substancji na powierzchnię drewna, a następnie zabezpiecza się je olejem woskowym wzbogaconym związkami krzemu. Mowa o 15 nowych odcieniach w palecie Chapel Parket. Wprowadzono je do sprzedaży w tym roku, a już zdążyły zachwycić inwestorów.


prostota i funkcjonalność naturalnej drewnianej podłogi

Chapel Parket Kolor Down

Chapel Parket. Jeszcze większy wybór podłóg!

Nowe odcienie to propozycja zwłaszcza dla osób poszukujących naturalnych podłóg w stonowanych odcieniach. Nie oznacza to jednak, że są pozbawione charakteru, wręcz przeciwnie! Nazwy 15 nowych propozycji nawiązują do parków narodowych z całego świata: tak jak one odzwierciedlają zróżnicowanie natury i akcentują jej najlepsze cechy.


prostota i funkcjonalność naturalnej drewnianej podłogi

Chapel Parket Kolor Kenai

Czytaj również: Dlaczego podłoga drewniana? Poznaj jej przewagi nad innymi rozwiązaniami


Dębowe podłogi Chapel Parket są tworzone ze szlachetnego surowca: europejskiego drewna dębowego najwyższej jakości. Materiał ten posiada certyfikat FSC, a więc pochodzi z lasów, w których racjonalnie gospodaruje się zasobami. Surowiec ten jest heblowany, co dodatkowo akcentuje rysunek naturalnego drewna, a jednocześnie podkreśla jego odcień. Intrygujący kolor podłóg jest efektem działania odpowiednich substancji na powierzchnię drewna. Surowiec jest barwiony w masie, bez użycia bejcy, co zapewnia jego trwałość, a jednocześnie pozwala uzyskać spektakularne efekty wizualne.

 

prostota i funkcjonalność naturalnej drewnianej podłogi

Chapel Parket Kolor Natal

Trzeba podkreślić, że wszystkie produkty marki Chapel Parket są zabezpieczane olejem woskowym zawierającym związki krzemu. Stosowanie tej substancji podnosi odporność materiału na uszkodzenia związane z jego codziennym użytkowaniem. Tak zakonserwowanej podłogi nie trzeba cyklinować; wystarczy okresowe olejowanie, zgodnie ze wskazówkami producenta. 


prostota i funkcjonalność naturalnej drewnianej podłogi

Chapel Parket Kolor Rago

- Już wcześniej oferta była szeroka, teraz możliwości jest jeszcze więcej! Obecnie marka Chapel Parket obejmuje aż 54 odcieni. Zamawiający wybiera nie tylko kolor podłogi, ale decyduje również o pozostałych cechach drewna, takich jak szerokość, selekcja, czy rodzaj wykończenia - przypomina Sebastian Kos, ekspert marki Chapel Parket.
W tym kontekście warto przypomnieć, że w nowych odcieniach tworzone są nie tylko deski, ale także klepki (elementy układane w tradycyjną jodełkę oraz wzór francuski/węgierski). Do dyspozycji inwestorów jest drewno niepoddane procesom postarzania (seria Chapel Parket), a także materiał nacinany poprzecznie (Chapel Hermitage) i szczotkowane (kolekcja Chapel Parish).

prostota i funkcjonalność naturalnej drewnianej podłogi

Chapel Parket Kolor Moreno


Czytaj również: Izolacja akustyczna podłogi za pomocą pasków z wełny mineralnej szklanej- Nowe odcienie od razu przypadły do gustu inwestorom. Cieszymy się, że wciąż inspirujemy miłośników drewna i dostarczamy produkty, które pozwalają na realizację nawet najśmielszych projektów - podsumowuje S. Kos.

 

prostota i funkcjonalność naturalnej drewnianej podłogi

Chapel Parket Kolor Sabi

Źródło: Adventure Media / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17888 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 130

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >