Rury miedziane czy z tworzywa? Do wykonania instalacji warto wybrać rury wielowarstwowe

Rury miedziane czy z tworzywa? Do wykonania instalacji warto wybrać rury wielowarstwowe

Do budowy instalacji możemy wykorzystać nie tylko rury wykonane z tworzyw sztucznych, ale także miedziane. Czytaj dalej

Zdaniem specjalistów z branży wodno-kanalizacyjnej, do 2015 roku cena metra sześciennego wody może wzrosnąć nawet czterokrotnie. Niezależnie od tego, jak wysokie podwyżki nas czekają, na pewno nie da się ich uniknąć.

Oszczędnie z wodą

Jak wynika z danych dostępnych na polskiej stronie Greenpeace ,  statystyczny Polak, zużywa przeciętnie 190 litrów wody na dobę. To o kilkadziesiąt litrów więcej niż jego europejscy sąsiedzi.
 
Polska, jako jeden z członków Unii Europejskiej, zobligowana jest do wypełniania zobowiązań unijnych w zakresie modernizacji gospodarki wodno-ściekowej. Jeśli do 2015 roku nie wywiążemy się z przyjętych przez nasz kraj zadań (finansowanych także z funduszy unijnych), to niezbędne koszty prac modernizacyjnych będą musieli pokryć wszyscy odbiorcy.

Wysokość rachunków możemy w pewnym stopniu zmniejszyć już dziś, poprzez racjonalnie gospodarowanie wodą i zmianę codziennych nawyków. Zacznijmy od zakręcania kranu w trakcie mycia zębów, zmywania w komorze zlewu, a nie pod bieżącym strumieniem. Także korzystanie z krótkiej kąpieli pod prysznicem, a nie w wannie, może przynieść oszczędności. Niestety, niekiedy nawet takie zabiegi mogą okazać się niewystarczające.


Wyciekające pieniądze

Ze statystyk wynika, że aż jedną czwartą wody marnujemy na skutek nieszczelnych rur i złącz oraz cieknących kranów. W trosce o grubość naszego portfela, powinniśmy uważniej przyglądać się w jakim stanie jest nasza instalacja. W uzasadnionych przypadkach musimy nawet wymienić wszystkie rury.
- W instalacjach starszego typu – przeciek, bardzo często nawet niezauważalny - może pojawić się w miejscach połączeń rur - mówi Adam Wójtowicz z firmy TECE, producenta instalacji sanitarnych i grzewczych – Dlatego dla własnego dobra warto od czasu do czasu spisać stan licznika wieczorem tuż przed pójściem spać oraz rano, zanim zaczniemy korzystać z wody.

W nowych domach, ale także podczas remontu starszych budynków, coraz częściej instaluje się rury wielowarstwowe np. TECEflex, które można swobodnie kształtować, a ich konstrukcja pozwala na szybkie i szczelne wykonywanie połączeń. Właśnie dzięki ich funkcjonalności, montaż instalacji jest dużo prostszy. Poza tym tego typu systemy są w pełni odporne na działanie rdzy, a więc dużo bardziej niezawodne i trwałe. Do budowy instalacji możemy wykorzystać nie tylko rury wykonane z tworzyw sztucznych, ale także miedziane. Jednakże te ostatnie wymagają większego nakładu pracy przy montażu. Ostateczna decyzja zależy tylko od nas. Jednego możemy być pewni - przeprowadzony w porę remont uchroni nas nie tylko przed niepotrzebnymi kosztami, ale także zalaniem całego mieszkania.

Źródło: inPlusPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Moda Liczba postów: 56 Grupa: Trudne tema... Zaprojektujecie dla siebie nadruk na koszulkę lub bluzę jaki tylko chcecie dzięki wizycie na stronie https://koszulkowo.com/projektuj-mezczyz ni-bluzy-meskie/ Zl...
  • W cenie szybka przeprowadzka Liczba postów: 18 Grupa: Aktualności Od siebie wrzucam namiar na tę firmę od przeprowadzek w Warszawie https://przeprowadzki-warszawskie.pl/ działają bardzo sprawnie, mają konkurencyjne ceny i co w...
  • Ruszyły zapisy na listopadowe XVI Forum Rynku Spoż... Liczba postów: 0 Grupa: Aktualności
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 362 Grupa: Trudne tema... Każdy kto chce być zdrowy powinien zdrowo się odżywiać i uzupełniać braki witamin w organizmie. Przyda się coś z oferty marki Tymofarm która tworzy swoje produk...
  • Jakie leki przeciwhistaminowe? Liczba postów: 17 Grupa: Trudne tema... Moim zdaniem warto korzystać z usług specjalistów, ponieważ w ten sposób uzyskacie najlepsze możliwe rezultaty. Jeżeli szukacie specjalistycznej pomocy lekarski...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18793 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 80

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >