Tynki mozaikowe Baumit

Tynki mozaikowe Baumit

Zabrudzone ściany klatek schodowych, oraz cokołów elewacji? Tynki mozaikowe rozwiązują ten problem. Czytaj dalej


Tynk mozaikowy od zwykłej farby olejnej różni się przede wszystkim dużą odpornością na zmywanie, ścieranie i zabrudzanie. Jest to szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń publicznych, które łatwo ulegają zabrudzeniom, oraz w przypadku ścian zewnętrznych  narażonych na niszczące działania natury. Spoiwem tynków mozaikowych jest żywica syntetyczna; w porównaniu z innymi tynkami dekoracyjnymi są bardziej elastyczne i odporniejsze na uszkodzenia. Dzięki temu można je często myć bez ryzyka uszkodzenia powierzchni.

 

tynk mozaikowy gdzie się sprawdzi

 

W środku i na zewnątrz

Dekoracyjne tynki na bazie barwionych kamyczków można stosować do wykończenia wnętrz i elewacji. Ozdobny tynk mozaikowy jest łatwy w obróbce i utrzymaniu czystości i - co ważne - łatwy w nanoszeniu. Można go nakładać na beton, tynk cementowy i cementowo – wapienny, a także na płyty gipsowo – kartonowe.
Warstwę tynku należy nanieść równomiernie i wygładzić kiedy jest jeszcze wilgotny. Tę czynność wykonujemy zawsze w jednym kierunku. Tynk stwardnieje w ciągu dwóch, trzech dni.

 

Co na rynku?


Producenci materiałów budowlanych prześcigają się w ofercie. Innowacyjność w przypadku tynków mozaikowych polega na indywidualnym doborze kolorów, co niesie za sobą nieograniczone możliwości  kreowanie powierzchni.
Tynk mozaikowy Baumit jest zmywalny i odporny na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu na długi czas pozwala zachować estetyczny wygląd ścian.

Dostępny w 30 wariantach kolorystycznych.

 

Czytaj również: Baranek czy mozaika jaki tynk dekoracyjny wybrać?

Źródło: budnet.pl
Autor: iN PLUS Public Relations/budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Stylowe krzesła Liczba postów: 57 Grupa: Ciekawe pom... Czy możecie mi polecić jakiś sprawdzony sklep z meblami? psycholog Otwock
  • jaka łazienka Liczba postów: 302 Grupa: Najnowsze t... Warto także zaglądać na różne tematyczne blogi celem znalezienia inspiracji wnętrzarskich. Jednym z takich blogów jest https://www.lemax.olsztyn.pl/ . Poczytaci...
  • 4 wnętrzarskie hity, które odmienią twój dom tej j... Liczba postów: 7 Grupa: Wnętrza When it's hard to make a decision, what do you usually do? I will usually use random tools, my favorite tool is spin the wheel.
  • Higiena w parze ze zdrowiem Liczba postów: 10 Grupa: Wnętrza W temacie przychodni i lekarzy to my ostatnio korzystaliśmy z med24 https://med-24.com.pl/dedicated?gclid=Cj 0KCQjwyMiTBhDKARIsAAJ-9Vt2DpzZvL6DghVy1p yQQb5TmrITQa...
  • święta Liczba postów: 24 Grupa: Ciekawe pom... Na święta możesz zamówić jeden z koszy delikatesowych dostępnych na tej stronie https://smaczajama.pl/pl/p/Kosz-Delikate sowy-Gniazdo-Zimorodka/10296 Mają duży w...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18061 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 949

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >