Wakacje kredytowe zwiększają ratę kredytu hipotecznego

Wakacje kredytowe zwiększają ratę kredytu hipotecznego

Większość banków umożliwia zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego. Wakacje trwają do sześciu miesięcy, oznaczają wzrost rat.

Najczęściej raz w roku osoba posiadająca kredyt hipoteczny może zawiesić spłatę.

– W początkowym okresie odsetki stanowią największą część raty. Jeśli wynosi ona 2 tys. zł, to dzięki zawieszeniu spłaty kapitału zapłacimy około 1750 zł. To oznacza, że ulga z powodu karencji w spłacie kapitału jest niewielka – mówi Jarosław Sadowski z Expandera.

Tylko sześć banków proponuje jednoczesne zawieszenie raty kredytu i odsetek. Nie brakuje jednak osób, które wybierając się na wakacyjny wypoczynek, chciałyby zaoszczędzić na ratach kredytowych.

– Obserwujemy niewielki wzrost liczby wniosków o zawieszenie spłaty kredytu, choć nadal utrzymuje się ona poniżej 300 wniosków miesięcznie. Obecnie mamy więcej wniosków o wakacje kredytowe niż rok temu – mówi Agnieszka Nachyła z Banku Millennium.


czytaj więcej...

Źródło: Gazeta Prawna

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Pojazd turystyczny Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jakiego producenta elektryczne pojazdy turystyczne polecacie?
  • sklep z hulajnogami elektrycznymi Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jaki sklep z hulajnogami elektrycznymi polecacie? Chciałabym kupić e-hulajnogę do jazdy do pracy.
  • Zawodowy kurs podologiczny Liczba postów: 7 Grupa: Trudne tema... Stopy są niestety wrażliwe, nie trudno o odciski czy nawet infekcje! Ważne jest by o nie dbać. Z tego co wiem hurtownia podolologiczna oferuje szeroki asortymen...
  • Wakacje nad morzem Liczba postów: 27 Grupa: Trudne tema... Jeśli chcesz mieć zapewnione fajne warunki, to uderzaj w takim kierunku - https://nomade.pl/grecja. I tam masz gwarancję pogody. W niektórych częściach Grecji o...
  • Jak zaoszczędzić na transporcie Liczba postów: 393 Grupa: Opinie myślę że najtańszym transportem będzie wypożyczenie busika albo znalezienie kogoś kto jedzie przez te miejsca w których musiałbyś być. https://studiapsychologic...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 91

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >