Wnętrzarskie rozwiązania dekoracyjne przyjazne planecie i środowisku

Wnętrzarskie rozwiązania dekoracyjne przyjazne planecie i środowisku

Nie od dziś wiadomo, że każdy człowiek ma wpływ na środowisko. Nawet najmniejsza zmiana nawyków z myślą o jego ochronie, to krok w kierunku lepszej kondycji naszej planety. W związku z obchodzonym w kwietniu Dniem Ziemi marka Tikkurila podpowiada, jak aranżując wnętrza i przydomową przestrzeń można zadbać o przyrodę i otoczenie. Czytaj dalej

 

Urządzając mieszkanie, warto postawić na przyjazne naturze produkty. Nowoczesne receptury farb łączą w sobie wysoką jakość produktu z dbałością o bezpieczeństwo dla środowiska. Odpowiednie przepisy regulują poziomy zawartości określonych składników, a ich przestrzeganie jest obowiązkiem każdego producenta. Czytelną weryfikację produktu pod kątem jego bezpieczeństwa stanowią m. in. odpowiednie certyfikaty np. europejski znak Ecolabel, który jest potwierdzeniem ekologicznej formuły. Farba Tikkurila Optiva Clean Air posiada takie oznakowanie, a dodatkowo, dzięki zastosowanej w niej technologii pomaga oczyszczać powietrze w pomieszczeniu. Przepowadzone przez niezależne laboratorium badania potwierdzają, że Tikkurila Optiva Clean Air aktywnie redukuje poziom szkodliwego formaldehydu z powietrza w pomieszczeniach. Jednocześnie pozwala wykreować wnętrza w pięknych kolorach oraz zapewnia wyjątkową trwałość pomalowanej powierzchni.

 

Wnętrzarskie rozwiązania dekoracyjne przyjazne planecie i środowiskuTikkurila Optiva Clean Air kolor Denim

Czytaj również: Elektronarzędzia, które warto mieć w domu – Kompletny przewodnik

 

Z poszanowaniem zasobów Ziemi można też zaprojektować przestrzeń wokół domu. Olej Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil czy impregnat Tikkurila Valtti Plus Color pozwalają skutecznie i trwale zabezpieczyć drewniane powierzchnie na tarasie lub w ogrodzie, a dzięki ekologicznej recepturze, zawierającej składniki pochodzenia roślinnego stanowią bardziej przyjazną dla środowiska alternatywę.

 

Wnętrzarskie rozwiązania dekoracyjne przyjazne planecie i środowiskuTikkurila Valtti Plus Terrace Oil, kolor 5154z karty kolorów tikkurila Deco Grey - deski tarasowe

Czytaj również: Modne kolory ścian w 2024 roku

 

W trosce o środowisko naturalne świetnie sprawdza się także zasada „wykorzystaj, nie wyrzucaj”. Dlatego jeśli stare elementy domowego wyposażenia straciły swój blask, warto po prostu je odnowić, aby służyły jeszcze przez wiele lat, zachwycając w odmienionym wydaniu. Możliwości są niemal nieograniczone, bo dostępność różnego rodzaju produktów renowacyjnych na rynku sprawia, że naprawdę wiele przedmiotów można efektownie odświeżyć.  Popularne w tym kontekście są na przykład meble. Drewniana komoda przemalowana emalią Tikkurila Everal Aqua w słonecznym odcieniu S302 Grapefruit nie tylko zyska nowoczesny i radosny look, ale przede wszystkim będzie niezaprzeczalnym dowodem na to, że zmiany we wnętrzach mogą być i stylowe, i ekologiczne. 

 

Wnętrzarskie rozwiązania dekoracyjne przyjazne planecie i środowiskuTikkurila Optiva Satin Matt 7_kolor 1923, Tikkurila Everal Aqua Mat 10 kolor S302 Grapefruit (szafka)

Źródło: Practum / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19215 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 87

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >