Wszystko o konstrukcjach gabionowych

Wszystko o konstrukcjach gabionowych

Konstrukcje gabionowe początkowo były dedykowane budownictwu inżynieryjnemu. Teraz coraz śmielej pojawiają się przestrzeni miejskiej i w przydomowych ogrodach, znajdując zastosowanie małej architekturze. Zobacz, dlaczego gabiony firmy Betafence podbijają serca tych, którzy chcą podkreślić swoją wyjątkowość.

 

Co to są gabiony?

 

Konstrukcje gabionowe to kosze z siatek zgrzewanych, wypełnione różnego rodzaju materiałem - kamieniami, szkłem, drewnem. Jednym ze znaczących producentów gabionów jest firma Betafence, światowy lider w branży ogrodzeń, która jako pierwsza uzyskała znak CE dla tego typu produktów.

 

 

Czytaj również: Elementy ogrodzenia wykorzystane w produkcji filmowej

 

To właśnie dzięki firmie Betafence konstrukcje gabionowe zostały docenione nie tylko w przemyśle i budownictwie, ale także w małej architekturze miejskiej i ogrodowej. Firma Betafence nadała im estetyki, dzięki czemu są nie tylko użyteczne, ale także piękne.

 

 

Gabiony Betafence wykonane są z drutu stalowego w powłoce cynkowo-aluminiowej lub cynkowej (dodatkowo mogą być powleczone PCV), co zapewnia im wyjątkową trwałość i odporność na korozję.

Mogą być wypełnione różnymi materiałami, w zależności od ich przeznaczenia i otoczenia, z jakim mają stworzyć spójną aranżację. Oprócz kamieni do ich wypełnienia stosuje się także materiały pochodzące z recyklingu, takie jak beton lub szkło.

 

 

Dzięki konstrukcji kosza i jego wypełnieniu, gabiony są niezwykłymi, przyciągającymi wzrok elementami małej architektury ogrodowej, idealnie komponującymi się z różnymi stylami architektonicznymi domów.

 

Czytaj również: Wytrzymałe ogrodzenia panelowe

 

Jak mogę wykorzystać gabiony w swoim ogrodzie?

 


Gabiony doskonale sprawdzają się jako:

 

– ścianki i wygrodzenia w ogrodzie

- elementy ogrodzenia

- schody gabionowe

- pergole

- mostki

- elementy grilla czy ogrodowej altany

- meble ogrodowe - siedziska, stoły, ławki

- obramowanie ścieżek, grządek, rabatek

- elementy dekoracyjne - kwietniki, podpory dla roślin, dekoracyjne osłony warzywnika, kompostownika czy kontenera na śmieci

 

Projektując ogród warto poszukać niebanalnych rozwiązań, które sprawią, że Twoja posesja będzie niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Jeśli masz w sobie żyłkę kreatywności - Twój ogród będzie nie tylko przyciągał wzrok gości, ale zatrzymywał go na dłużej.

 

 

Źródło: hyperCREW / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18311 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 130

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >