Wybór mieszkania z myślą o dzieciach

Wybór mieszkania z myślą o dzieciach

Choć stare przysłowie mówi, że dzieci i ryby głosu nie mają, w praktyce najmłodsi członkowie rodziny mają ogromny wpływ na większość decyzji zakupowych. Nie inaczej jest przy wyborze mieszkania. Czytaj dalej

 

Niezależnie od wieku dzieci to właśnie ich komfort jest dla rodziców jednym z najważniejszych kryteriów wyboru miejsca zamieszkania. Poszukują lokalizacji, które zapewnią dzieciom przyjazne otoczenie i odpowiednią infrastrukturę - bliskość przedszkola, szkoły, dostępność placów zabaw, kawiarni i restauracji dostosowanych do najmłodszych klientów, i wreszcie, co najważniejsze sąsiedztwo parku. 

 

Twórcy prestiżowego osiedla Eko-Park przy warszawskim Polu Mokotowskim zaprojektowali je tak, aby zapewnić komfort rodzinom z dziećmi w każdym wieku. – Wśród naszych mieszkańców około 60% to rodziny z dziećmi, które doceniają przede wszystkim unikalną lokalizację w bezpośrednim sąsiedztwie ponad 68 hektarowego parku. Niewątpliwym atutem jest też bezpieczeństwo i kameralny charakter osiedla, a także wciąż rozwijana infrastruktura dostosowana do potrzeb najmłodszych. W tym tygodniu został oddany do użytku nowy, już dziewiąty, plac zabaw – mówi Joanna Iwanowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Eko-Park S.A.

 

Czytaj również: Jak sprawdzić dewelopera?

 

Standard i lokalizacja osiedla, zagospodarowanie terenów zielonych, infrastruktura handlowo-usługowa oraz sąsiedztwo licznych placówek edukacyjnych od przedszkola po uczelnie wyższe sprawiają, że osiedle Eko-Parku spełnia wymagania rodzin z dziećmi w każdym wieku.

 

Okazją do zapoznania się z ofertą Eko-Parku będą Dni Otwarte w weekend 30 listopada - 1 grudnia w godzinach 10:00-15:00, podczas których będzie można kupić 10 promocyjnych mieszkań, w tym 5 w specjalnej cenie 10 850 za m2. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja wybranych modeli marki Volkswagen, zorganizowana przez siostrzaną firmę z Grupy Zasada. Odwiedzający Dni Otwarte Eko-Park będą mogli skorzystać z promocyjnych cen na samochody, a także na usługi serwisowe, jak np. wymiana i przechowywanie opon w rozpoczynającym się właśnie sezonie zimowym.

 


Osiedle Eko-Park to zapewnia optymalne warunki dla dzieci w każdym wieku:

DLA NAJMŁODSZYCH

Na osiedlu jest aż 8 placów zabaw, a już od grudnia przy najnowszym apartamentowcu Grazioso udostępniony będzie 9-ty nowoczesny plac zabaw. Wygodne alejki z szerokimi pasmami starannie utrzymanej roślinności, a także zadbane tereny Pola Mokotowskiego to doskonałe miejsca na spacery i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Nie brak też miejsc oferujących zajęcia ogólnorozwojowe i warsztaty tematyczne. Centrum spotkań matek z dziećmi stał się lokal „Peek a Boo”, gdzie cyklicznie organizowane są atrakcje dla najmłodszych. – Często wraz z dziećmi odwiedzałam na osiedlu Eko-Parku moją przyjaciółkę. Brakowało nam miejsca, gdzie mogłybyśmy spokojnie wypić kawę, a dzieci mogłyby się pobawić. Postanowiłam więc zrealizować nasze marzenie o posiadaniu własnego bistro. W moim lokalu wszyscy rodzice mogą odpocząć przy aromatycznej kawie i lekkim posiłku, gdy podczas warsztatów ich dziećmi bezpłatnie zaopiekuje się wykwalifikowana kadra – mówi właścicielka „Peek a Boo” Katarzyna Zaradkiewicz.

 

Czytaj również: Dodatkowe zabezpieczenie dla Inwestora

 

Równie rozwinięta jest oferta edukacyjna. W pobliżu są zarówno państwowe żłobki (przy ul. Dąbrowskiego i Sanockiej), jak i przedszkola (przy ulicy Dąbrowskiego i Wiktorskiej), a na samym terenie osiedla Eko-Parku przy ul. Biały Kamień mieści się jedno z najbardziej prestiżowych prywatnych przedszkoli w Warszawie British International Academy – Kids, gdzie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych native speakers - codziennie w jednym z 5 języków: angielskim, hiszpańskim, rosyjskim, niemieckim, polskim. Dla mieszkańców Eko-Parku oferowana jest zniżka 50% na wpisowe. Na terenie osiedla jest również sklep „Fafarafa”, w którym można kupić ubrania i zabawki dla najmłodszych, cukiernia „Gaba & Garcons” i liczne sklepy spożywcze.  

 

 

DLA MŁODZIEŻY

Dla dzieci w wieku szkolnym dostępne są pobliskie placówki oświatowe - szkoła podstawowa przy ul. Wiktorskiej oraz gimnazjum przy ul. Narbutta. Nieopodal znajdują się także prestiżowe mokotowskie licea: Reytan czy Kochanowski, a w ciągu 10 minut można dojechać do Czackiego lub Żmichowskiej.

 

Czytaj również: Gwarancja zwrotu zadatku

 

Dorastające dzieci to potrzeba różnorodnych zajęć dodatkowych. Na terenie osiedla działa szkoła językowa Ene-Due, gdzie prowadzone są autorskie kursy języka angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego i portugalskiego. Mieszkańcy jednak najbardziej chwalą sobie bliskość Pola Mokotowskiego. – Kiedy tylko nie pada deszcz biorę córkę i idziemy na rower. Żona rozkłada sobie matę i trenuje w tym czasie jogę. Nie opłaca nam się nawet wyjeżdżać zbyt często za miasto, bo mieszkając przy największym parku w Warszawie, gdzie co chwila są koncerty, pikniki, zawsze jest co robić – opowiada pan Jan, który od ponad 8 lat mieszka na terenie Eko-Parku.

 

 

DLA STUDENTÓW

W pobliżu Eko-Parku są najlepsze warszawskie uczelnie: Szkoła Główna Handlowa, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Warszawska oraz Wydziały Uniwersytetu Warszawskiego. Niewątpliwą atrakcją są też urokliwe kawiarnie i restauracje, których jest aż 14. Prawdziwą kopalnią pomysłów na spędzanie wolnego czasu jest Pole Mokotowskie z siłownia i dużym placem zabaw – od rozmaitych sportów: jogging, jazda na rowerze i na rolkach, joga, przez spacery, pikniki i opalanie na rozległych trawnikach, po życie rozrywkowe i towarzyskie, które toczy się w pubach Bolek, Lolek, Tola, Zielona Gęś, a także koncerty i szereg imprez plenerowych.

 

Czytaj również: Partner programu remontowego "Urządzeni"

 

- Młodzi ludzie, którzy mieszkają tu od dzieciństwa tak kochają tę okolicę, że nieraz już jako studenci właśnie kupują tutaj swoje pierwsze mieszkanie i zostają na stałe. Zakładają swoje rodziny, a także sprowadzają rodziców. Powtórzę, że ok. 30% naszych Klientów to dotychczasowi mieszkańcy osiedla – uśmiecha się Joanna Iwanowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Eko-Park S.A. 

2013-11-28
Źródło: PrPlus / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18797 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 250

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >