Zawieszenie wiechy na nowym budynku warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych

Zawieszenie wiechy na nowym budynku warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych

10 czerwca br. odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na nowym gmachu Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Czytaj dalej

 

W wydarzeniu związanym z zakończeniem stanu surowego budynku uczestniczyło wielu znamienitych gości, w tym m.in.: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski. Inwestycja o wartości ponad 54,4 mln złotych jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  W ceremonii udział wzięło wielu dostojnych gości, jej gospodarzem był prof. Adam Myjak, Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, warszawskich uczelni artystycznych, Senatu Uczelni, Władzy Wdrażającej Programy Europejskie, generalnego projektanta generalnego wykonawcy prac oraz inwestora zastępczego.

 

Czytaj również: Olśniewające mozaiki zdobią Rondo Mogilskie w Krakowie

 

– Uroczystość zawieszenia wiechy to zakończenie bardzo ważnego etapu prac konstrukcyjnych i jednocześnie rozpoczęcie prac wykończeniowych. To przełomowy moment zarówno dla władz uczelni, jak i przyszłych studentów Akademii Sztuk Pięknych – powiedział prof. Adam Myjak, Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

 

Przeprowadzone dotychczas prace realizowane są w ramach projektu pn.: „Budowa nowego budynku oraz rozbudowa istniejącego budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktualnie w nowym budynku przy Wybrzeżu Kościuszkowskim ruszają prace wykończeniowe, polegające na montażu płyt elewacyjnych, witryn okiennych oraz instalacji wewnętrznych. Równocześnie na ukończeniu są prace związane z rozbudową istniejącego budynku ASP. Realizacja inwestycji pozwoli na przyjęcie znacznie większej liczby studentów oraz poszerzenie oferty edukacyjnej uczelni.

 

Czytaj również: Kolejne otwarcie salonu meblowego

 

Dodatkowe informacje o inwestycji „Budowa nowego budynku oraz rozbudowa istniejącego budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie”:

W lipcu 2010 roku podpisano umowę o dofinansowanie realizacji projektu pn.: „Budowa nowego budynku oraz rozbudowa istniejącego budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie” przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37/39. Projekt powstał w warszawskiej pracowni architektonicznej - JEMS Architekci. Nowy budynek w części frontowej liczyć będzie pięć kondygnacji, zaś w głębi działki będzie wyższy – ponad główny korpus wystawać będzie bryła auli. Obiekt łączyć się będzie z zabytkowym gmachem na całej wysokości w zachodniej części działki, jak również poprzez hall na niskim parterze. Pomiędzy nowym i starym budynkiem zaprojektowano dziedziniec, który rozszerzając się w stronę ulicy, pozwoli wyeksponować północną fasadę już istniejącego, zabytkowego gmachu. Dziedziniec stanowić będzie przestrzeń półpubliczną, o funkcjach ekspozycyjnych. Odbywać się będą na nim między innymi wystawy studentów uczelni.  

 

 

W nowym kompleksie budynków zlokalizowanym w pobliżu skrzyżowania z ulicą Tamka uczyć się będą studenci Wydziału Rzeźby, Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii, Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną, mieścić się w nim będzie też Międzyuczelniany Instytut Konserwacji. Realizacja projektu spowoduje zmiany jakościowe i ilościowe w ofercie edukacyjnej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz pozwoli na realizację szeregu nowych przedsięwzięć i zwiększenie skali dotychczasowej działalności. W kompleksie znajdą się aula, sale wykładowe, pracownie i pomieszczenia techniczne.

 

Czytaj również: Z wizytą w domu autonomicznym

 

Całkowita wartość projektu realizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie wynosi 54.416.633,79 zł. Projekt odpowiada ściśle kryteriom działania 11.3 „Infrastruktura szkolnictwa artystycznego” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w którym przewidziano do realizacji projekty polegające w szczególności na budowie, rozbudowie oraz remontach szkół i uczelni artystycznych.  Projekt pn. „Budowa nowego budynku oraz rozbudowa istniejącego budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie” dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (kwota: 34.158.681,44 zł – 62,77%) oraz otrzymał dotację celową z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (kwota: 20.257.952,35 zł – 37,23%).

 

 

Podstawowe dane dotyczące inwestycji „Budowa nowego budynku oraz rozbudowa istniejącego budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie”:

Termin rozpoczęcia budowy:  15 kwietnia 2011 roku

Termin zakończenia budowy: II półrocze 2013 roku

Autor projektu architektonicznego: JEMS Architekci Sp. z o.o. (Warszawa)

Inwestor zastępczy:  Project Management Intertecno Sp. z o.o. (Warszawa)

Generalny wykonawca: konsorcjum firm: DORBUD S.A. (Kielce) oraz Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe INTERBUD WEST Sp. z o.o. (Gorzów Wielkopolski)

 

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie – najważniejsze dane:

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie jest jedną z siedmiu państwowych uczelni wyższych tego typu w Polsce. W roku akademickim 2012/2013 studiuje na niej, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, 1542 studentów i studentek na ośmiu wydziałach: Wydział Malarstwa, Wydział Rzeźby, Wydział Grafiki, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Wydział Architektury Wnętrz, Wydział Wzornictwa, Wydział Sztuki Mediów i Scenografii, Wydział Zarządzania Kulturą Wizualną.

 

 

 

2013-06-12
Źródło: Reputacja / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Informatyk do firmy Liczba postów: 21 Grupa: Trudne tema... HRK https://hrk.pl/pl/it-contracting - lider w dziedzinie IT Contractingu. Ich firma specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań IT dla przedsiębior...
  • Jaki podział domu po rozwodzie? Liczba postów: 786 Grupa: Trudne tema... A może uda Wam się jakoś porozumieć? Może nie wszystko jeszcze stracone? Nie podejmujcie zbyt pochopnie decyzji o rozstaniu, bo może jeśli się postaracie to uda...
  • sprawdzone środki na potencję Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Jednym z rozwiązań na problem z erekcją są środki na potencję które można kupić w sklepie internetowym https://potencja.net.pl/ Zaglądając na ich stronę znajdzi...
  • Czy ufasz kasynie online? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Nic dziwnego, że mówią, że zanim zaufasz komuś lub czemuś, musisz to sprawdzić. Tak samo jest z kasynem – ważne jest, aby sprawdzić witrynę pod kątem licencji h...
  • tabletki na potencję Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Mogę Wam w temacie problemów z erekcją polecić rewelacyjny sklep internetowy https://potencja.net.pl/ W jego asortymencie znajdziecie wiele skutecznych tabletek...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18515 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 73

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >