Armatura - szybki prysznic czy relaksująca kąpiel?

Armatura - szybki prysznic czy relaksująca kąpiel?

Często pierwszą czynnością jaką wykonujemy po powrocie do domu jest odświeżenie się pod strumieniem ciepłej wody. Jedni z nas decydują się na szybki pobudzający prysznic, inni wolą rozgrzewającą kąpiel w wannie. Grupa Armatura oferuje szeroką gamę baterii. Czytaj dalej

Aranżując wymarzoną łazienkę zastanawiamy się co wybrać: prysznic, a może jednak wannę? Mając takie wątpliwości powinniśmy się zastanowić czego oczekujemy. Pobudzenia i nabrania siły na dalszą część dnia, czy kojącego relaksu? Niezwykle ważne jest także, jak wiele czasu chcemy poświęcić na odświeżenie się. Lekarze zalecają aby kąpiel, która ma nam przynieść ukojenie nie trwała dłużej niż 20 minut, natomiast prysznic najwyżej do 5 min.

Odprężająca kąpiel
Regenerujące właściwości kąpieli były doskonale znane już w starożytności. Wielka władczyni Egiptu Kleopatra uwielbiała długo wylegiwać się w kozim mleku. Z kolei mieszkańcy Cesarstwa Rzymskiego wolny czas spędzali w słynnych termach, gdzie mogli relaksować się w basenach z ciepłą bądź zimną wodą oraz w saunach. W dzisiejszych czasach także możemy sprawić, że kąpiel będzie wyjątkowa oraz korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie i kondycję. Warto w tym celu zastosować nawilżające olejki eteryczne, które ukoją zmysły oraz odżywią skórę.
By chwile relaksu nie zostały niczym zakłócone należy zadbać o to, by armatura w naszej łazience była wygodna w użyciu i solidnie wykonana. Bogaty asortyment Grupy Armatura umożliwia wybór baterii, natrysków, czy deszczowni dostosowanych do możliwości technicznych łazienki oraz naszych potrzeb i upodobań. W ofercie znajdują się różne warianty armatury, ścienne oraz stojące. Możemy też znaleźć higieniczne baterie bezdotykowe, które są niezwykle wygodne w użyciu i wprowadzają do łazienki odrobinę luksusu. Komfortowe baterie termostatyczne gwarantują bezpieczną kąpiel utrzymując stałą temperaturę wody. Są szczególnie polecane do domów, w których mieszkają małe dzieci oraz osoby starsze.

Prysznic na dobry początek dnia
Wiele osób rozpoczyna dzień od delikatnego orzeźwiającego prysznica, który pomaga się odprężyć i ukoić zmysły. Jest on bardzo korzystny dla naszej skóry, która staje się bardziej jędrna i elastyczna. Należy pamiętać, że nie powinniśmy przesadzać z długością mycia. Intensywny prysznic spłukuje ze skóry płaszcz lipidowy, dlatego zaraz po nim zaleca się zastosowanie kremów i balsamów nawilżających.

Deszczownie i natryski Grupy Armatura umożliwiają nam samodzielne przeprowadzenie masażu wodnego, który ma korzystny wpływ na układ krążenia i znacznie poprawia nasze samopoczucie. Regulacja strumienia wody deszczowni sprawia, że sami decydujemy, czy chcemy czuć się jak skropieni wiosenną mżawką, czy jak w czasie wielkiej, letniej ulewy.
Grupa Armatura oferuje różnego rodzaju natryski przesuwne, punktowe, punktowe obrotowe i punktowe przegubowe oraz deszczownie. Można je łączyć z dowolnie wybranymi bateriami, tak by otrzymany komplet armatury był optymalnie dopasowany do naszych potrzeb.

Niezależnie od tego, czy naszą ulubioną formą wodnego relaksu jest szybki prysznic, czy długa kąpiel w wannie, warto zadbać o niezawodną armaturę. Produkty krakowskiego producenta charakteryzują się wysoką jakością co wpływa na komfort użytkowania. Dzięki temu chwile spędzone w łazience są beztroskie i w pełni odprężające.

 

 

Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS PR Agency / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17198 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 189

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >