Automatyczna kosiarka do trawy

Automatyczna kosiarka do trawy

W tym roku wiosna zawitała do nas wyjątkowo szybko. To znak, że zbliża się czas pierwszego koszenia trawnika po zimie. Idealne koszenie wymaga od nas właściwego sprzętu, zwłaszcza jeżeli chcemy zaoszczędzić cenny czas. Czytaj dalej

 

Marka Husqvarna służy pomocą. Unikalna seria zautomatyzowanych kosiarek - Automower® sprawi, że trawnik kosi się sam bez Twojej pomocy!

 

Czytaj również: Pielęgnacja narzędzi ogrodowych

 

Oszczędzaj czas!

Koszenie trawnika to regularny zabieg pielęgnacyjny, który potrafi zająć nam sporo czasu. Jest konieczny, jeżeli zależy nam na estetycznym i atrakcyjnym wyglądzie ogrodu. Tradycyjne kosiarki wymagają jednak nieustannej kontroli ze strony użytkownika, a pełnoetatowy ogrodnik to duży wydatek. Rośnie popularność zautomatyzowanych kosiarek - mogą one pracować 24 godziny na dobę przez cały tydzień, a ich zamontowanie jest proste i zajmuje niewiele czasu.  Zautomatyzowane kosiarki gwarantują nowoczesność i wygodę w każdym ogrodzie bez względu na jego powierzchnię.  

 

 

Dlaczego Automower®?

Kosiarki z serii Automower® zostały zaprojektowane tak, aby sprostać najróżniejszym wymaganiom i obsługiwać różne rodzaje ogrodów. Mogą samodzielnie realizować koszenie niezależnie od kształtu trawnika, obecności przeszkód (np. rośliny, mała architektura ogrodowa), ukształtowania terenu czy pogody. Kosiarki tego typu przeznaczone są do pielęgnacji zarówno małych (do 500m²) jak i dużych trawników (do 3000m²).

 

Zastosowane rozwiązania techniczne spowodowały, że ten rodzaj maszyn jest ekonomiczny, cichy, bezpieczny w użytkowaniu oraz lekki z powodu swoich niewielkich rozmiarów.

 

Czytaj również: Szybkie i bezpieczne przycinanie gałęzi

 

Kosiarki Husqvarna Automower® są w pełni profesjonalnymi i nowoczesnymi maszynami dbającymi o systematyczną pielęgnację trawnika jak również o środowisko naturalne, ponieważ nie wydzielają do atmosfery niepożądanego dwutlenku węgla ani szkodliwych spalin. Ponadto używanie kosiarek Automower® sprawia, że drobiny ściętej trawy szybko rozkładają się dostarczając rosnącej trawie substancji odżywczych. Co więcej: specjalna konstrukcja napędu i przemyślane oprogramowanie zwiększają wydajność urządzenia na nierównym terenie - kosiarka radzi sobie ze wzniesieniami o nachyleniu do 45% (24 stopnie). To znacznie większe pochyłości, niż te, które możemy kosić maszynami spalinowymi (15 stopni). Niezwykle istotną cechą tych maszyn jest szmer, a nie hałas towarzyszący ich działaniu, no i oczywiście niezmiennie piękny, zawsze skoszony trawnik” – powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

 

 

Automower® w Twoim ogrodzie krok po kroku

Pierwszą czynnością jaką powinno się wykonać jest przygotowanie szkicu działki, wraz z zaznaczeniem domu, ścieżek, roślinności, różnych obiektów ogrodowych itp. Taki plan ułatwi wyznaczenie terenu roboczego kosiarki oraz podpowie jak optymalnie wydzielić wyspy, czyli miejsca wewnątrz trawnika, które nie będą koszone (rabaty kwiatowe, oczko wodne, mała architektura itd.)

 

Szkic pozwoli również łatwiej dokonać wyboru miejsca, w którym umieszczona zostanie stacja ładująca kosiarki. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie jej na równiej, płaskiej powierzchni – w centralnej części ogrodu. Jest to istotne, ponieważ stacja z trzech stron – tj. z frontu i po bokach – powinna mieć pozostawioną wolną przestrzeń w promieniu minimum 6 metrów. Po wybraniu odpowiedniego miejsca należy przymocować stację do podłoża, przy pomocy specjalnych śrub, dołączonych do standardowego zestawu Automower®.

 

Czytaj również: Wiosenna pielęgnacja ogrodów

 

Kolejną czynnością jest ułożenie pętli ograniczającej teren działania maszyny, według przygotowanego wcześniej szkicowego planu. Zaczynając pracę, warto jest zostawić początkowy fragment przewodu luzem, dzięki czemu zyskamy odcinek, który zostanie wpięty do stacji dokującej.

 

„Linia ograniczająca powinna być poprowadzona 30cm od ścian, 20cm od rabat kwiatowych oraz 5cm od ścieżek czy chodników na poziomie trawnika. W miejscach, gdzie z przyczyn konstrukcyjnych kosiarki trawa nie zostanie skoszona (przy murach, płotach) najlepiej wysypać korę, żwir lub w inny sposób zapobiec rośnięciu trawy (obrzeże z kostki). Rozwiązanie takie uwolni nas od dokaszania miejsc trudno dostępnych” – dodaje Jerzy Banaszczyk.

 

Przewodu ograniczającego nie trzeba zakopywać. Dzięki dołączonym szpilkom, które dociskają kabel do ziemi, nie zostanie on przesunięty lub zerwany. Co więcej, jest on ocynowany i zabezpieczony wysokiej jakości izolacją – w ten sposób niwelowane jest zagrożenie wilgocią. Jeżeli zaś mamy w planach zebranie filcu lub aerację trawnika, przewód powinien zostać zakopany lub ominięty w czasie tych zabiegów. Możliwe jest także poprowadzenie pętli ograniczającej częściowo pod ziemią, a częściowo na powierzchni murawy.

 

Czytaj również: Prace w ogrodzie po zimie

 

Po rozwinięciu przewodu ograniczającego podłączamy go do stacji ładującej. W tym celu należy użyć łączników dołączonych do zestawu. Przy pomocy kombinerek zaciskamy łącznik na każdej z dwóch końcówek pętli ograniczającej do momentu usłyszenia kliknięcia. Nadmiar przewodu odcinamy, a następnie łączniki wsuwamy do wtyczki – prawy koniec przewodu do prawej wtyczki, zaś lewy do lewej.

 

„Jedną z ostatnich czynności jest podłączenie stacji ładującej do transformatora, a tego z kolei do gniazdka elektrycznego, aby naładować akumulator kosiarki. Po dokonaniu montażu, należy sprawdzić poprawność funkcjonowania instalacji. Na płycie ładującej znajduje się dioda, której kolor sygnalizuje stan pętli. Jeżeli widzimy zielone ciągłe światło, oznacza to, że poprawnie przeprowadziliśmy instalację kosiarki. Jedyne, co nam pozostało, to włączenie urządzenia i błogie lenistwo” – komentuje  Jerzy Banaszczyk.

Źródło: Compress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 813 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 203 Grupa: Firmy budow... Ale przecież w tym zakresie powinniście zawsze stawiać na takie rozwiązania, które realnie mogłyby się u Was sprawdzić. Moim zdaniem ciekawym pomysłem mogłoby b...
  • Podłogi Liczba postów: 225 Grupa: Robimy stro... Może kogoś z was zainteresuję kontakt do firmy od podłóg http://pstudiopodlog.net.pl/. Ja podczas budowy domu korzystałem z pomocy firmy i bardzo mi pomogli jeż...
  • Jak wybrać podłogę Liczba postów: 178 Grupa: Robimy stro... Remont to dobry czas i moment, żeby pomyśleć o przerobieniu instalacji grzewczej na bardziej oszczędną. Wejdźcie i przeczytajcie informacje https://termoplaza.p...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 126 Grupa: Robimy dach Użytkownik Alina11789 napisał: Witam,bedziemy pokrywac dach na oborze i stodole około 700 metrów.Chcemy pokryć blachą trapezową,ocynkowaną kolorową.popytal ismy....
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 170 Grupa: Nowości ara... Literki fajny pomysł:)

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17211 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 223

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >