Czego wymagają nowoczesne mieszkania?

Czego wymagają nowoczesne mieszkania?

Funkcjonalność i prostota stylu nowoczesnego kusi wielu właścicieli mieszkań. Jednak każdy, kto chce urządzić wnętrza w jednolitym, modernistycznym stylu musi wiedzieć, że dopracowanie detali i właściwy wybór dodatków zajmuje trochę czasu, wymaga jednocześnie pewnego przygotowania.

 

Na niesłabnącą popularność stylu nowoczesnego składa się wiele czynników. Modernistycznie urządzone mieszkania cechuje przede wszystkim szeroko pojęta funkcjonalność. Wnętrza w tym stylu pozbawione są  ciężkich dodatków, nie znajdziemy w nich krzykliwych kolorów. Całość komponuje się w raczej stonowaną, minimalistyczną, ale nie surową, przestrzeń.

 

Czytaj również: Wnętrze prosto z Mediolanu

 

Jednak efekt prostoty nie jest łatwy do osiągnięcia, a osoby niedoświadczone mogą mieć niemały kłopot podczas aranżacji wnętrz. - Nowoczesne wnętrza wymagają konsekwencji i fachowej wiedzy – tłumaczy Anna Paszkowska, architektka z pracowni 81.WAW.PL. Utrzymanie nowoczesnego, industrialnego charakteru wnętrza przez dłuższy czas może być dla niektórych trudne – dodaje. Przy urządzaniu wnętrza należy bowiem zrezygnować z wszelkich swojskich ozdób, pamiątek, ciężkich obrazów i żyrandoli.

 

 

Podstawowa trudność w nowoczesnej aranżacji mieszkania kryje się już w samej istocie modernistycznego stylu. Swobodne łączenie nowoczesnych materiałów i technologii wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu aranżacji. - Znakiem rozpoznawczym stylu nowoczesnego jest otwarta przestrzeń. Urządzanie mieszkania należy więc zacząć od wyeliminowania lub przynajmniej ograniczenia podziałów pomieszczeń. Funkcje poszczególnych pokoi sygnalizuje się odrębnym materiałem, kolorem, a nie ścianką działową – wyjaśnia architektka.

 

Czytaj również: Sprytne i tanie rozwiązania aranżacyjne małej przestrzeni


 

Kolejną cechą charakterystyczną stylu jest sposób meblowania pomieszczeń. Jednokolorowe meble o geometrycznych, prostych kształtach powinny zostać wykonane z drewna, które dobrze komponuje się z ascetycznymi, stalowymi elementami wzornictwa. Jasne meble w połączeniu z odpowiednim, ciepłym oświetleniem (kinkiety, lampki sufitowe, etc.) optycznie powiększają mieszkanie, a to właśnie efekt otwartej przestrzeni jest w tej aranżacji najważniejszy. Należy też pamiętać, aby nie przesadzić z ilością mebli. Ich nadmiar jest bowiem niezgodny z filozofią stylu.

 

Czytaj również: Co zrobić, by mieszkanie było źródłem pozytywnej energii?


 

Wizytówką nowoczesnego wnętrza jest salon, który powinien charakteryzować się prostotą formy. - Styl nowoczesny jest dobrym rozwiązaniem także dla niewielkich mieszkań, gdyż, dzięki minimalistycznej aranżacji, niewielki salon z pewnością wyda się bardziej przestronny – doradza Anna Paszkowska. Ważnym elementem aranżacji salonu jest także wykończenie ścian. Powinny być surowe, w industrialnym tonie. - Na ścianach może się znajdować nawet odsłonięty beton lub surowa cegła – kończy Paszkowska.

Źródło: Core PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Szkolenie BHP Liczba postów: 209 Grupa: Porady i op... Jeśli zatrudniacie nowych pracowników, to na pewno jest to dla Was odpowiednie rozwiązanie, aby skorzystać również z dobrego sposobu szukania takich pracowników...
  • Prezenty idealne dla każdego Liczba postów: 50 Grupa: Wnętrza Pewnie że porcelana to dobry prezent czy na ślub, czy na rocznicę, na parapetówkę czy tez inne okazje. Już kilkakrotnie kupowałem dla kogoś coś z porcelany i za...
  • Gdzie zamówić wysokokaloryczny węgiel? Liczba postów: 429 Grupa: Porady i op... No to Bordon44 trzymamy kciuki i czekamy na opinie po sezonie grzewczym jak tam się sprawdza węgiel od KGM oraz czy jeszcze będziesz zamawiał od nich opał w prz...
  • Wczasy w Hiszpanii Liczba postów: 12 Grupa: Ciekawe pom... Mam zamiar w tym roku wybrać się na urlop do Hiszpanii, więc na pewno zajrzę, bo dalej szukam ciekawej oferty :)
  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3724 Grupa: Porady i op... Wyczyścić będzie trudno. Najważniejsze to po prostu na czas je zaimpregnować.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17323 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 321

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >