Dekoracyjne kosze na zabawki dziecięce

Dekoracyjne kosze na zabawki dziecięce

Częstą bolączką rodziców jest to, że w pokoju starszaka panuje bałagan – zabawki są porozrzucane, niejednokrotnie rozłożone na części, z których każda znajduje się w innej części pokoju.

 

Maluchy lubią także zostawiać swoje zabawki w innych pomieszczeniach w domu. Aby dziecko nabrało dobrego nawyku sprzątania po sobie (nie tylko zabawek) należy uczyć go wykonywania obowiązków domowych już od najmłodszych lat. Oczywiście takie „obowiązki” muszą być dostosowane do wieku dziecka.

 

Czytaj również: Dodatki w stylu marynistycznym

 

Jeśli dziecko ma 2 – 3 latka warto wykorzystać jego chęć naśladowania dorosłych. Każdy rodzic zaobserwował chyba jak maluch próbuje robić to co on – czyli wzór zachowań. Często można zobaczyć dzieci nakładające na siebie ubrania czy buty rodziców lub też powtarzające ich ruchy. Wykorzystując to można łatwo zachęcić malucha do pomocy. A z pewnością podanie pluszaka mamie dwu-trzylatkowi nie sprawi najmniejsze trudności.

 

 

Jeśli chcemy zachęcić dziecko do sprzątania to musimy pamiętać, żeby na nie nie krzyczeć, tylko spokojnie mówić, że teraz jest czas na sprzątanie. Najlepiej czynność tą zamienić w rodzaj „zabawy po zabawie”. Wówczas dziecko z pewnością chętniej będzie pomagało przy sprzątaniu. Po wszystkim warto pochwalić dziecko, powiedzieć, że dobrze zrobiło. Taka pochwała działa o wiele lepiej niż karcenie dziecka za nieposprzątanie pokoju.

 

Czytaj również: Campingowe lato

 

Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy dziecko się buntuje i z pewnością niejednokrotnie rodzice słyszeli takie słowa jak: „mama sprzątaj”, „tata weź to”. Jednak również i w takich przypadkach należy być konsekwentnym. Wytłumaczyć maluchowi, dlaczego on ma posprzątać, szczególnie, jeśli coś umyślnie wysypał lub rozlał i poczekać aż to zrobi. Naturalnie, jeżeli dziecko wykona oczekiwaną czynność również trzeba je pochwalić.

 

 

Ciekawym sposobem na utrzymanie porządku w dziecięcym pokoju jest zakup odpowiednich pudełek, w które można schować zabawki, tak aby nie były one porozkładane na wierzchu. Mogą to być zamykane pudełka tekturowe, plastikowe lub kosze na zabawki. Kosze na zabawki mogą być wykonane z siatki, wówczas widać, co się w nich znajduje lub też pełne, z zabawną aplikacją, przykładem może być kosz na zabawki 3 Sprouts dostępny w sklepie inernetowym.

 

Czytaj również: Skandynawski styl dzięki dodatkom

 

Wybierając kosz czy też pojemnik na zabawki należy pamiętać o tym, by był on lekki i nieduży, gdyż dzieci często lubią przenosić samodzielnie takie kosze. Natomiast, jeżeli zdecydujemy się na pojemnik z pokrywą, to warto zakupić taki, który będzie miał prostą pokrywę – wówczas bez problemu coś na nim położymy – przykładowo posadzimy dużego misia pluszowego, który będzie wraz z maluchem pilnował porządku w pokoju.

Źródło: Pawłowska Media / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Sypialnia Liczba postów: 3 Grupa: Ciekawe pom... Skoro jesteś w trakcie aranżowania sypialni, powinieneś wiedzieć, że w tym wypadku musisz naprawdę się przyłożyć, aby sypialnia dała Ci to, co najważniejsze - o...
  • Oszczędności. Liczba postów: 25 Grupa: Porady i op... Bardzo mądre rady są wyżej wymienione i faktycznie oszczędzanie powinno rozpocząć się od własnego domu. Szukać rozwiązań, które pozwolą zachować więcej pieniędz...
  • Inspiracja - przedpokój? Liczba postów: 4 Grupa: Nowości ara... Teraz jest naprawdę dużo fajnych pomysłów na aranżację przedpokoju. Ja mam przedpokój długi a wąski, pomalowaliśmy na jasny kolor (ale nie biały), po jednej str...
  • odkurzacz, jakiej firmy? Liczba postów: 48 Grupa: Porady i op... U mnie super sprawdza się irobot roomba combo. Nie tylko jest to robot odkurzający, ale też mopujący. Największy plus to dla mnie to, że sprząta sam ;) Dodatkow...
  • Jakie sprzęty wybrać dla zwierzaków domowych aby n... Liczba postów: 1 Grupa: Wnętrza

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17206 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 274

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >